راهنمای Google Analytics

اگر میخ.اهید که از Google Analytics استفاده کنید حتما باید ان را در وبساییتان نصب کنید تا بتوانید از اطلاعات آن استفاده کنید در غیر اینصورت به شما اطلاعاتی نخواهد داد، ما در این مقاله آموزش Google Analytics را برای افراد مبتدی قرار داده ایم.
تنها سوالی که برای Google Analytics باید پرسی این است که؟!
آیا شما وبسایت دارید یا نه ؟ آیا وبسایت شخصی دارید یا وبسایت تجاری ؟! پس اگر جواب هر دو سوال مثبت است پس حتما به Google Analytics نیاز دارید.

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامت یا از مشاوره تخصصی با گوگل پارتنر و یا خدمات سئو و بهینه سازی  ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

Google Analytics چه اطلاعاتی می دهد؟

– چند نفر از وب سایت من بازدید می کنند؟
– بازدیدکنندگان من کجا هستند؟
– آیا به یک وب سایت دوستانه نیاز دارم؟
– چه وب سایت ها ترافیک را به وب سایت من می فرستند؟
– چه تاکتیک های بازاریابی بیشترین ترافیک را به وب سایت من هدایت می کند؟
– کدام صفحات در وب سایت من محبوب ترین هستند؟
– چند نفر از بازدیدکنندگان به منجر یا مشتری تبدیل شده اند؟
– از کجا بازدیدکنندگان در حال تبدیل شدن از وبسایت من دیدن کردند؟
– چگونه می توان سرعت وب سایت من را بهبود بخشید؟
– چه محتوای وبلاگ بیشتر بازدید کنندگان من را دوست دارند؟
بسیاری از پرسش های اضافی زیادی وجود دارد که Google Analytics می تواند به آنها پاسخ دهد، اما این مواردی هستند که برای اکثر صاحبان وب سایت مهم هستند. در حال حاضر نگاهی به نحوه دریافت Google Analytics در وب سایت خود می کنیم.

چگونه Google Analytics را نصب کنیم

اولا شما نیاز به یک حساب Google Analytics دارید. اگر حساب اصلی Google دارید که برای خدمات دیگری مانند Gmail، Google Drive، Google Calendar، Google+ یا YouTube استفاده می کنید، سپس باید Google Analytics را با استفاده از آن حساب Google تنظیم کنید. یا شما نیاز به ایجاد یک جدید دارید.

این باید یک حساب Google باشد که قصد دارید همیشه نگه دارید و تنها شما دسترسی داشته باشید. شما همیشه می توانید دسترسی به گوگل آنالیتکس خود را به دیگران نیز بدهید، اما قاعدتا شما نمی خواهید شخص دیگری کنترل کامل آن را داشته باشد.

نکته مهم: هر کسی از جمله : طراح وب ، توسعه دهنده وب، میزبان وبسایت، متخصص سئو و غیره را در حساب Google Analytics باید یک اکانت Google برای خود بسازد تا بتواند آن را برای شما مدیریت کند. اگر شما و این شخص اکانت های خود را کنار بگذارید، داده های Google Analytics شما را با آنها به اشتراک می گذارند و شما باید همه چیز را از جمله اکانت را با هم به اشتراک بگذارید.

آیا Google Analytics حساب گوگل می خواهد؟

هنگامی که یک حساب Google دارید، می توانید به Google Analytics بروید و روی دکمه ورود به سیستم Google Analytics کلیک کنید. سپس شما سه مرحله ای باید برای راه اندازی گوگل آنالیزادامه دهید تا موفق شوید و بتوانید از Google Analytics استفاده کنید.

راهنمای Google Analytics

Analytics سلسله مراتب را برای سازماندهی حساب شما ارائه می دهد. شما می توانید حداکثر 100 حساب Google Analytics را در یک حساب Google داشته باشید،  در یک حساب Google Analytics میتوانید حداکثر 50 ویژگی وبسایت را داشته باشید. شما می توانید حداکثر 25 نمایش را در یک اکانت وبسایت داشته باشید.
Google Analytics سلسله مراتب را برای سازماندهی حساب شما ارائه می دهد. شما می توانید حداکثر 100 حساب Google Analytics را در یک حساب Google داشته باشید. در یک حساب Google Analytics میتوانید حداکثر 50 ویژگی وبسایت را داشته باشید. شما می توانید حداکثر 25 نمایش را در یک  وبسایت داشته باشید.

درgoogle analytics چند سناریو وجود دارد

SCENARIO 1: اگر شما یک وبسایت دارید، فقط یک حساب Google Analytics با یک ویژگی وبسایت دارید.
SCENARIO 2: اگر شما دو وب سایت دارید مانند یک برای کسب و کار شما و یکی برای استفاده شخصی شما، ممکن است بخواهید دو حساب را ایجاد کنید، نام یک «admin23» و یک «شخصی». پس از آن شما وب سایت کسب و کار خود را در حساب admin23 و وب سایت شخصی خود را تحت حساب شخصی خود را تنظیم کنید.
SCENARIO 3: اگر چندین کسب و کار دارید، اما کمتر از 50، و هر کدام از آنها یک وب سایت دارند، ممکن است بخواهید همه آنها را در یک حساب کسب و کار قرار دهید. سپس یک حساب شخصی برای وب سایت های شخصی خود داشته باشید.
SCENARIO 4: اگر چند کسب و کار دارید و هر کدام از آنها دارای ده ها وب سایت است، در مجموع بیش از 50 وب سایت، ممکن است بخواهید هر کسب و کار را تحت حساب خود قرار دهید، مانند حساب admin1، حساب admin2 و غیره.

آیا میتوان وبسایت را در گوگل انالایتیک جابه جا کرد؟

راه های درست یا غلطی برای تنظیم حساب Google Analytics شما وجود ندارد – این فقط موضوع نحوه سازماندهی سایت شماست. شما همیشه می توانید حساب ها یا اکانت های خود را در سایت گوگل آنالایتیک تغییر نام دهید. توجه داشته باشید که نمی توانید یک وبسایت را از یک حساب گوگل آنالیت به دیگری منتقل کنید. شما باید یک سایت جدید را در حساب جدید تنظیم کنید و داده های آن را داشته باشید و در صورت حذف سایت از یک اکانت و ایجاد ان در اکانت جدید داده های قبلی را از دست می دهید.

برای راهنمای مبتدی مطلق، ما قصد داریم فرض کنیم که شما یک وبسایت دارید و فقط نیاز به یک نمایه دارید.

 

اهمیت تجزیه و تحلیل داده در سایت

منابع:

moz

برای راهنمای مبتدی مطلق، ما قصد داریم فرض کنیم که شما یک وبسایت دارید و فقط نیاز به یک نمایه دارید

کد ردیابی خود را نصب کنید

آموزش گوگل آنالایتیک 1

پس از اتمام کار، دکمه Get Track ID را کلیک کنید. شما پنجره ای از شرایط و ضوابط Google Analytics خواهید داشت که باید موافقت کنید. سپس کد Google Analytics خود را دریافت خواهید کرد، اگر شما دارای یک سایت وردپرسی هستید، نصب گوگل آنالایتیکس برای شما متفاوت می باشد وبا توجه با هر سایت و هر زبانی که شما سایت را طراحی می کنید نصب گوگل آنالایتیکس متفاوت میباشد و جای متفاوتی  برای نصب google analytics دارد.

آموزش گوگل انالایتیکس2
به طور خلاصه، اگر شما سایت وردپرس در دامنه خود دارید، می توانید از افزونه Yoast از Google Analytics استفاده کنید تا کد خود را به آسانی بدون توجه به موضوع یا چارچوبی که استفاده می کنید نصب کنید، اگر شما یک وب سایت با فایل های HTML ایجاد کرده اید، کد ردیابی را قبل از تگ </ head> در هر یک از صفحات خود اضافه کنید. شما می توانید این کار را با استفاده از یک برنامه ویرایشگر متن (مانند TextEdit برای مک یا Notepad برای ویندوز) انجام دهید و سپس فایل را به میزبان وب خودتان با استفاده از یک برنامه FTP (مانند FileZilla) آپلود کنید.
google analytics training

اگر شما یک فروشگاه و یا ecommerce داشته باشید، به تنظیمات فروشگاه آنلاین خود بروید و در کد ردیابی خود که در آن مشخص شده است، .وارد شوید

مقالات بیشتر را با عنوان

چگونه خطاهای وبمستر گوگل را رفع کنیم

آموزش نصب گوگل آنالایتیکس سایت
اگر وبلاگ شما در وبلاگ Tumblr داشته باشید، به وبلاگ خود بروید، بر روی دکمه ویرایش تم در سمت راست بالای وبلاگ خود کلیک کنید، و سپس شناسه Google Analytics تان را وارد کنید.

منابع:
moz