نکات مهم در بازاریابی محتوا چیست

بازاریابی محتوا چیست و چه مفهومی دارد و اینکه آیا سخت است ، و اینکه شما بتوانید از یک محتوا یک موفقیت بسازید و آن را به یک لینک موفق تبدیل کنید بسیار کار مشکلی می باشد، اینکه شما بتوانید با content maketing ترافیک، لینک ها و اشتراک های اجتماعی را دریافت کنید کار ساده ایی نمی باشد، اصول تاثیر محتوا و ظاهر بر روی سئو بسیار مهم می باشد.

5 نکته مهم در بازاریابی محتوا چیست ؟

بسیاری از افرادی که امروزه در بازاریابی محتوا موفق هستند بار ها و بار ها شکست خورده اند تا توانسته اند امروزه یک محتوا را به یک لینک مفید تبدیل کنند. اینکه content marketing در یک محتوا یک پروزه موفق باشد 100% نیست و بسیاری از عوامل دخیل هستند تا شما بتوانید بازاریابی محتوای موفق انجام دهید.

مفهوم بازاریابی محتوا چیست؟

هدف از بازاریابی محتوا و یا مفهوم content marketing نوشتن یک مقاله و یا محتوای طولانی نیست بلکه تکنیک بسیار مهم است و حرف اول را در محتوا می زند پس بازاریابی محتوا تولید محتوا با استراتژی مارکتینگ میباشد که حتی با رعایت قوانین هم 100 درصد موفق نخواهد بود. یک استراتژی محتوا باید شامل بیش از یک نوع محتوا باشد و باید به گونه ایی باشد تا شما برای هر مشتری یک نوع محتوا و یک استراتژی در نظر بگیرید و هر روز ممکن است یک مشتری را هدف بگیرید.

پنج مرحله گسترده در بازاریابی محتوا وجود دارد

– تحقیق و تولید ایده – اعتبارسنجی ایده – تولید – ترفیع – تبدیل

نکات مهم در بازاریابی محتوا چیست

تحقیق و تولید در بازاریابی محتوا

یکی از روش ها استفاده از طوفان مغزی است درباره اینکه برای یک صنعت چه کاری انجام شده است، چه کاری انجام نشده است و چه کاری قرار است برای این صنعت انجام شود باید این صنعت را به طور کامل شناسایی کند. شما با استفاده از طوفان مغری و اینکه این ایده های مختلف در ذهنتان باشد می توانید ایده های مختلفی را در ذهنتان ایجاد کنید و در نتیجه بازاریابی محتوای بهتری هم داشته باشید .البته اصول تاثیر محتوا و ظاهر بر سئو نیز نقش مهمی دارد .

تیم بازازیابی محتوای آکادمی کوروش حیدری

بازاریابی محتوا کاری کاملا تخصصی میباشد که باید با توجه به نوع کار شما انجام گیرد ما کسب وکار شما را شناسایی میکنیم و بازاریابی دیجیتال شما را بر عهده میگیریم content marketing درآژانس دیجیتال مارکتینگ ما از زیرمجموعه فعالیت های تیم marketing می باشد.

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامت یا از مشاوره متخصص سئو و دیجیتال مارکتینگ و یا خدمات طراحی سایت ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

تاثیر ایده در بازاریابی محتوا چیست

لازم نیست که خودتان را تحت فشار قرار دهید تا یک ایده کاملا تازه به ذهنتان بیاید این کار بسیار سخت میباشد اگر بتوانید از همان ایده های موجود در بازاریابی محتوا استفاده کنید و موفق شوید کافی میباشد. بنابراین بخش بزرگی از تفکر فرایند ما به دنبال الهام گرفتن از آنچه که دیگران انجام داده اند و از خودش می پرسند آیا می توانیم آن را کمی بهتر یا کمی متفاوت انجام دهیم.

“ایده چیزی بیش از ترکیب عناصر قدیمی و موفق نمودن ترکیب عناصر جدید نیست”

 

مقالت بیشتر>>>> تاثیر سرچ کلمات کلیدی در سئو

تحقیق و تولید در بازاریابی محتوا چیست

چند تکنیک در بازاریابی محتوا چیست

استفاده از داستان و یا خبر خاص در محتوا باعث میشود تا از دید کاربران جذاب تر به نظر برسد و مطلب شما توسط سایت های خبری منتشر شود و مورد توجه قرار گیرد حتی نوع داستانی بودن باعث میشود تا توسط کاربرلان عادی هم مورد توجه قرار گیرد.

استفاده از تجزیه و تحلیل داده ها

استفاده از نمودار و نتایجی که در آن داده هایی در آن تجزیه و تحلیل و بررسی شده اند نیز در عمومی شدن محتوای شما تاثیر گذار میباشد.
تولید محتوای خاص – گاهی اوقات یک قطعه محتوا از نگاه بصری بسیار خیره کننده است، و این به اندازه کافی برای تولید لینک و جلب توجه کاربران کافی میباشد.
یکی دیگر از تکنیک ها این است که یک دسته مخاطبین خاص را در نظر بگیرید و برای آنها بازاریابی محتوا را انجام دهید و نشان دهید که بازاریابی محتوا چیست و بخشی از محتوا را که احتمال دارد موفقیت آمیز شود را به آن دسته از مخاطبین اختصاص دهید ، به عنوان مثال شاید طراحی سایت یکی از کلماتی باشد که در it بسیار پر طرفدار می باشد پس شما با اختصاص محتوایتان به طراحی سایت میتوانید آن جامعه از کاربران را هدف قرار بدهید.
این مهم است که به یاد داشته باشید، زیرا، هنگامی که به رقبای خود و موفقیت محتوا آنها نگاه می کنید، این تعداد ممکن است کمی به خاطر مخاطبان آنها باشد موفقیت در متن این پست بدین معنی است که ایجاد لینک ها و اشتراک های اجتماعی است که باعث ترافیک با کیفیت می شود. موفقیت به معنای چیزهای زیادی برای کسب و کارهای مختلف میباشد.

رقبای محتوا خود را پیدا کنید

اولین و مهم ترین قدم این است که تفاوت بین رقبای محصول و خدمات و رقبای محتوای خود را بشناسید، بگذارید بگوییم شما یک وب سایت سفر هستید شما ممکن است سعی کنید رتبه بندی برای کلمات کلیدی مانند “پرواز به نیویورک” و یا “آپارتمان تعطیلات در ایتالیا”، زیرا شما این چیزها را ارائه می کنند. شما رقبائی دارید که سعی می کنند برای همان نوع کلمات کلیدی رتبه بندی کنند و البته، شما باید نگاهی به آنچه که انجام می دهید نگاه کنید.

با این حال، بخش دیگری از وب سایت هایی وجود دارد که برای این نوع کلمات کلیدی رقابت نمی کنند، اما شما می توانید از محتوای زمانی که می خواهید یاد بگیرند. در این مثال، این وب سایت ها وبلاگ نویس ها و ناشران سفر هستند که بخش های سفر دارند. آنها نوع دقیقی از محتوای ایجاد می کنند که لینک ها، اشتراک اجتماعی و ترافیک را ایجاد می کنند – دقیقا همان چیزی است که ما در تلاشیم که به شما بگوییم.

منابع
moz