چگونگی ایجاد و جذب یک جامعه

بزرگترین و بالاترین  ارزش شبکه های اجتماعی توانایی ایجاد ارتباط با یک جامعه و تقویت توانایی مشارکت با آنها میباشد، دنیای بدون رسانه اجتماعی دنیایی بود بدون ارتباط شما بودید و تنها گوشی که در دست داشتید اما امروزه با وجود شبکه های اجتماعی شما میتوانید با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید ، حتی افرادی که در خارج هستند و افرادی که در خیابان ها در حال قدم زدن هستند و در حال فکر کردن به محصول و یا خدمات مورد نیازشان هستند، شما می توانید با همه ی آنها ارتباط داشته باشید.
علاوه بر ارتباطات عادی و ساده، شما می توانید نام تجاری و برندینگ خودتان را در رسانه های اجتماعی گسترش و یا رواج دهید، اینگونه روابطی که شما با نام تجاری خود در شبکه های اجتماعی آغاز می کنید ممکن است در اوایل راه باعث عقب کشیدن بعضی از کاربرانتان شود ولی در ادامه راه شتریان وفادارتان را پیدا خواهید کرد، و شگفت زده خواهید شد.

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامنت یا از مشاوره تخصصی با گوگل پارتنر و یا خدمات سئو و بهینه سازی  ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

چگونه کاربران شبکه های اجتماعی را افزایش دهیم؟

در ابتدا در شبکه های اجتماعی فقط کاربرانتان را راضی کنید به پست هایی که راضی کننده باشد تا شما را like کننئ پست های که برای کاربران جذاب می باشد، اینکه به پست های شما عادت کنند و به رسانه های شما سر بزنند و پست های شما را بخوانند مرحله درستی میباشد، سپس سعی کنید محصول و یا خدمات مورد نظر آنها را به آنها معرفی کنید ، تا با کیفیت خوب محصولات و خدمات شما به شما بازگردند و آنگاه مشتریان وفادار شما شوند دقیقا مانند کاری که شرکت kotex در pinterest انجام داد تعدادی از محصولات خودش را به طور کستقیمم به 50 زن ارائه کرد، و بعد با لذت و اشتیاقی آن زنان از این محصول پیدا کردند و در صفحات اجتماعی خود بیان کردند و اینکه این محصول بر سر زبان ها افتاد توانست یک رسانه اجتماعی قدرتمند داشته باشد.
بازاریابی دهان به دهان دقیقا همین نوع بازاریابی است که در بالا به ان اشاره کردیم و با تعاملات بین مردم و روش هایی که در بال ذکر کردیم برند شما بر سر زبان ها می افتد، که البته از اصول بازاریابی محتوا  نیز نباید غافل شد.

رسانه اجتماعی فقط برای اصول پلن مارکتینگ نیست

بخش رسانه های اجتماعی شما دقیقا مانند همکاران شما هستند در شرکت شما و هر رسانه ای که به شرکت شما اضافه میشود گویی همکاری به شما اضافه شده است که در کسب و کار به شما کمک خواهد کرد، ما در ادامه به شما چند راه مفید درباره رسانه های اجتماعی ارائه خواهیم کرد:

چگونه کاربران رسانه های اجتماعی را افزایش دهیم؟

ایجاد محتوای مناسب برای شبکه های اجتماعی

شما باید برای رسانه ها و کانال های اجتماعی خود محتوای درست تهیه کنید، این محتوا شامل توضیحاتی درباره محصول و یا حتی کمک به کاربران و یا آموزش نیز باشد، هدف از تولید این محتوا افزایش تعاملات با کاربران می باشد.

ایجاد محتوای مناسب برای رسانه های اجتماعی

ساختن محتواهای خلاقانه

این نوع محتواها شامل محتواهایی میباشد که که کاربرانی را که به دنبال راه و روش های جدید و خلاق برای استفاده از محصول و یا خدمات شما هستند را جذب می کند.

ساختن محتواهای خلاقانه

استفاده از تکنیک پرسش و پاسخ

در این روش شما به پرسش های کاربرانتان پاسخ می دهید و نیاز انها را برطرف می کنید، اگر مشتریان شما به دنبال راه حلی هستند و یا در صصد حل مساله فی هستند و یا در مورد نحوه بازپرداخت مشکلی دارند ، شما به انها پاسخ خواهید داد.
شما با استفاده از ابزار هایی مانند : Metrics True Social، SimplyMeasured می توانید شبکه های اجتماعی خود را تجزیه تحلیل کنید و ببینید که نیاز مشتریان شما چه می باشد و به آنها با هر روشی پاسخ دهید، پس فقط گوش کنید این تنها راه حل شماست.
.

استفاده از تکنیک پرسش و پاسخ

خدمات مشتری

در گذشته به این شکل بود که شما اگر قرار بود موضوعی را با کسی در میان بگذارید نهایتا با خانواده خود اینکار را انجام میدادید، اما امروزه با قرادادن مطلبی در درون شبکه های اجتماعی ، برای انتشار ان هیچ محدودیت جغرافیایی وجود ندارد، و گاهی اوقات شروع به گسترش پیدا می کند که دیگ شما بر روی آن کنترلی ندارید و شاید برای شما ترسناک هم باشد، شما برند خودتان را به همین خدمات مشتریان میتوانید گسترش دهید! به همین راحتی!
ما با نیاز های مشتریانمان رشد می کنیم:
شما هیچ وقت به طور مستقیم با مشتریانتان در ارتباط نیستید به همین خاطر همیشه راه های ارتباطی با آنها را چک کنید و در نظر بگیرید که مشتریانان نیار به کمک نداشته باشند.

بسیاری از کاربران سعی دارند که با شکایت و اعتراض با شما ارتیاط برقرار کنند، با استفاده از مشتریان راضی و وفادارتان به آنها پاسخ دهید .

توسعه محصول

منتظر این نباشید تا مشتریانتان از شما بخواهند تنوع محصولاتتان را بیشتر کنید آنها هیچ وقت نخواهند گفت و هیچ گاهم از تنوع محصولات سیر نمی شوند پس کیفیت و تنوع محصولاتتان را در رسانه های اجتماعی عرضه کنید.

نظرات کاربران شبکه های اجتماعی

انتقاد هایی که کاربران و مشتریانتان از شما در برابر خدمات و یا محصولتان می کنند را در نظر بگیرید و به انها توجه کنید ، هرچند که در بعضی موارد این انتقاد ها رد شده هستند و قابل قبول نیستند ولی به انتقاد های کاربرانتان توجه کنید.

مقالات بیشتر >>>>  دامین اتوریتی چیست را آکادمی کوروش حیدری به شما پیشنهاد می دهد.

نظرات کاربران رسانه های اجتماعی

تکنیک افزایش کاربران سوشیال مدیا

برای رسانه های اجتماعی خود یک جامعه از کاربران که فکر می کنید در ارتباطات قدتمند هستند را انتخاب کنید و با آنها تعامل برقرار کنید این موضوع بسیار عالی خواهد بود .
برای رقابت خوب گوش کنید:
اگر میخواهید متوجه شوید که مشتریان و کاربران شما نسبت به محصولات شما چه احساسی دارند به بازخورد آنها نسبت به محصولات و خدماتتان توجه کنید.
اندازه گیری:
عملکرد کانال های اجتماعی خود را اندازی گیری کنید و تجزیه و تحلیل کنید ، آیا پست های شما مورد علاقه کاربران بوده است یا خیر!

استفاده از منابع انسانی در رسانه ها

در کانال های اجتماعی خود از بخش منابع انسانی استفاده کنیدف زیرا این بخش دائما در حال ارتباط گرفتن با افراد مختلف هستند پس بسیار می توانند به شما کمک کنند.

استفاده از استخدامی در شبکه های اجتماعی

استفاده از رسانه های اجتماعی برای استخدام افراد و یا استخدام از میان کاربران و مشتریان وفادار نیز یکی از بهترین راه حل ها می باشد.
شبکه های اجتماعی داخلی:
شبکه های اجتماعی داخلی و یا درون سازمانی هم می تواند مفید باشد و باعث تعاملات بیشتر و اضافه شدن دیگر کاربران شود.

در چه کارهای نیاز به سوشیال مدیا هست

سوشیال مدیا فقط مخصوص یک واحد کاری نمی باشد همه واحد ها در این زمینه باید همکاری و فعالیت داشته باشند تا کل شرکت بتواند پیشرفت کند.

چگونگی در رسانه های اجتماعی فروش داشته باشیم؟

همان طور که تجزیه و تحلیل و گرفتن ارتباط در شبکه های اجتماعی مهم میباشد تبدیل این ارتباطات به خرید محصول هم مهم و قابل دسترس میباشد، شما شرکت و محصولات خودتان را بهتر از هر کس دیگری می شناسید پس نگران نباشید کارتان را در مقیاس های کوچک تر در سبکه های اجتماعی راه اندازی کنید سپس تجریه تحلیل کنید وکاربرانتان را مورد بررسی قرار دهید از نیازهایشان باخبر شوید و محصولات و خدماتتان را عرضه کنید، در صورتی که به موفقیت دست پیدا کردید مقیاس کاریتان را بزرگتر کنید.
این نیز یک نوع استراتژی می باشد که از کم شروع می کنید و به زیاد کارتان را ختم و ادامه می دهید.

مشاوره با کوروش حیدری متخصص سئو

منابع:
moz