چگونگی تاثیر محتوا و ظاهر بر روی سئو؟

موتورهای جستجو دائما در حال تلاش برای بهبود عملکرد خود با ارائه بهترین نتایج ممکن است، در حالی که موتور های جستجو دائما به فکر تولید الگوریتم هایی هستند که صفحات وب را راحت تر و قابل فهم تر برای کاربران بکنند و تاثیر محتوا و ظاهر بر روی سئو  بسیار مهم می باشد، به طور کلی سایت ها باید دارای ویژگی های زیر باشند:
آسان برای استفاده، هدایت و درک
اطلاعات مستقیم و قابل اجرا مربوط به پرس و جو را ارائه دهید
به طور حرفه ای طراحی شده و در دسترس برای مرورگرهای مدرن است
ارائه محتوای با کیفیت بالا، مشروع و معتبر

دلیل تاثیر محتوا و ظاهر بر روی سئو

علیرغم پیشرفت های تکنولوژیکی پیشرفته، موتورهای جستجو هنوز نمیتوانند متن را درک کنند، تصاویر را ببینند یا ویدیو را همانند یک انسان ببینند. برای تفكیك كردن و رتبه دادن به محتوا، آنها از روی متا اطلاعات (نه الزاما متا تگ) با سایت ها و صفحات ارتباط برقرار می كنند، و این به آنها كمك می كند تا کیفیت صفحات را درك كنند.

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامت یا از مشاوره تخصصی با گوگل پارتنر و یا خدمات سئو و بهینه سازی  ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

 

چگونگی تاثیر محتوا و ظاهر بر روی سئو؟

 

تاثیر ui و تجربیات کاربران بر سئو

تعداد محدودی از متغیرها و فاکتور های وجود دارد که موتورهای جستجو میتوانند مستقیما به بررسی آنها بپردازند، از جمله کلمات کلیدی، لینک ها و ساختار سایت. با این حال، از طریق پیوند و لینک دهی، معیارهای تعامل کاربر، و یادگیری ماشین، موتورها تعداد قابل توجهی از امتیاز ها به یک سایت داده می شود. قابلیت استفاده و تجربه کاربر تاثیرات مرتبه دوم بر موفقیت موتور جستجو گوگل محسوب می شود.

 

فاکتور های تاثیر محتوا و ظاهر بر روی سئو

 

 

فاکتور های تاثیر محتوا و ظاهر بر روی سئو

این فاکتور ها معیار های غیر مستقیم اما قابل اندازه گیری را برای تعیین محبوبیت سایت ها  و تاثیر محتوا و ظاهر بر روی سئو می باشند ، که موتورها پس از آن می توانند به عنوان یک سیگنال با کیفیت بالا آن را تفسیر کنند. هیچکس دوست ندارد به یک سایت با معیار پایین لینک دهد.
اگر شما یک UI کاربر پسند داشته باشید در وهله اول که توسط موتور های جستجو امتیاز میگیرید، در نتیجه رتبه بالتر و به دنبال آن اشتراک گذاری بیشتر، بازدید بیشتر و لینک های ورودی بیشتر به شما داده میشود.

مقالات بیشتر >>> متا تگ طولانی در سئو

چگونه قابلیت استفاده و محتوا در موتور های جستجو تاثیر گذار است؟

معیار های تعیین محتوای خوب سئو شده

 

معیارهای تعامل

هنگامی که یک موتور جستجو یک صفحه نتایج را برای شما ارائه می دهد، می توانید موفقیت های رتبه بندی را با مشاهده اینکه چگونه با آن نتایج درگیر هستید، اندازه گیری کنید. اگر روی لینک اول کلیک کنید، بلافاصله دکمه برگشت را فشار دهید تا لینک دوم را امتحان کنید، این نشان می دهد که شما از نتایج اول راضی نیستید. موتورهای جستجو به دنبال “کلیک طولانی” – که در آن کاربران بر روی یک نتیجه کلیک کنند بدون اینکه بلافاصله به صفحه جستجو بازگشت کنند. موتورها هر روز بیش از میلیون ها و میلیون ها پرسش را جمع آوری می کنند، موتورها یک پایگاه داده خوب برای قضاوت در مورد کیفیت نتایج صفحات و لینک ها هستند.

الگوریتم ها

گوگل در سال 2011 الگوریتم خودش را به روز رسانی کرد و الگئریتم پاندا را ارائه داد این الگوریتم به یک محتوای خوب و سئو شده بسیار ارزش داده است ، زمانی که این الگوریتم به روز رسانی شد بیش از 20 درصد از نتایج جستجو جابه جا شدند و سایت هایی با محتوای رزشمند جایگزین نتایج قبلی شدند.

 تاثیر ساختار لینک بیلدینگ در سئو

موتورها در اوایل کشف کردند که ساختار لینک سایت میتواند به عنوان یک پروکسی برای رای و محبوبیت استفاده شود؛ سایت هایی با کیفیت و لینک بیشتر در نتیجه لینک های بیشتری را به دست می آورند امروزه، الگوریتم های تجزیه و تحلیل لینک به طور قابل توجهی پیشرفت کرده اند.
مجموعه ایی از فاکتور ها شامل: محتوا، لینک بیلدینگ، انکر تکست ها، تعداد لینک ها باعث رتبه بندی سایت ها می شود.

محتوای خوب راز موفقیت در گوگل

تولید یک محتوای خوب و با کیفیت راز موفقیت در بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو میباشد.

آموزش گام به گام لینک بیلدینگ

 

منبع:
moz