بررسی تاثیر تبلیغات پاپ آپ بر سئو و بهینه سازی

در این مقاله ما در مورد pop-ups، overlays، modals، interstitials و همه نکات آن و تاثیر تبلیغات پاپ آپ بر سئو صحبت خواهیم کرد. آنها نوع خاصی از راه های تعامل با جستجوگرها هستند. علاوه بر اینکه گوگل از بعضی از دستورالعملها نیز در مورد انها استفاده می کند، آنها همچنین میتوانند چگونگی ارتباط افراد با وبسایت شما را هم تغییر دهند و این امر می تواند به شما در دستیابی به اهداف شما در سئو، SEO و موارد دیگر از جمله بازاریابی تأثیری مثبت یا منفی داشته باشد.

>> چه سوشال مدیاهایی بر سئو تاثیر گذار هستند؟ <<

پاپ آپ چیست ؟

بنابراین، برای اولین بار، بگذارید به طور خاص درباره پاپ آپ صحبت کنیم. در حال حاضر پاپ آپ در چند نوع وجود دارد. پاپ آپ هایی که در پنجره های جدید باز می شوند و باز کردن وب سایت باز می شوند ، در این نوع به صورت ظاهری و بصری یک پنجره جدید و یا یک صفحه جدید می باشد که اصلا هم خوب نیست یعنی معمولا طراحی و بصر جالبی هم نداردند.

>> چگونگی افزایش فالوور در اینستاگرام <<

عکس العمل گوگل در مقابل پاپ آپ

گوگل از آن ها متنفر است و اینگونه پاپ آپ ها بر خلاف قوانین گوگل هستند. بسیاری از مرورگرها به طور خودکار آنها را متوقف می کنند. کروم و فایرفاکس این کار را انجام می دهند در حقیقت، کاربران نیز این را نادیده می گیرند. که خبر بد این است که هنوز هم بسیاری از سایت ها وجود دارند که از این نوع پاپ اپ در وب سایت ها و یا برای وب سایت هایشان استفاده می کنند.

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامنت یا از متخصص دیجیتال مارکتینگ  و یا  طراحی سایت آژانس خلاقیت کوروش ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

بررسی تاثیر مودال بر سئو

مودال ها در واقع جعبه هایی هستند که به شما اطلاعات اضافی می دهند و با کلیک کردن و باز شدن آن شما قادر به استفاده از دیگر بخش ها نیستید و شما برای تکمیل مراحا کاری که انجام می دهید باید پروسه ایی را درون این مودال ها انجام دهید در نتیجه نه تنها برای کاربر خسته کننده نیست بلکه به کاران نیز کمک می کند ، معمولا مودال ها به شکا جعبه ایی در بالا ی صفحه و یا در بالای جایی که کلیک می کنید باز می شوند و بر روی محتوای شما ظاهر می شود و نه در زیر محتوا ، اغلب موارد هم به عنوان اسپم شناخته نمی شوند مگر اینکه تبلیغاتی باشند.

تاثیر تبلیغات پاپ آپ OVERLAY بر سئو

 که شاید در بعضی مواقع  “ثبت نام برای خبرنامه ایمیل ” باشد که یک مکان برای ورود به ایمیل شما وجود دارد و انواع دیگر ان که خبر ها و پیام های مختلفی می دهد ، یا ” همین حالا کتاب و یا محصول خودتان را سفارش دهید “، و شما بر روی آن کلیک می کنید و کتاب و یا هر محصول دیگری  را دریافت کنید. این نوع پوششها در وب و اینترنت و یا بهتر بگوییم در وب سایت ها  بسیار رایج هستند و آنها حداقل مشکلی از نظر گوگل ایجاد نمیکنند. با این حال، ما در مورد آن ها بعدا بحث خواهیم کرد ، اما این نوع از نظر  تاثیر پاپ- اپ بر سئو تاثیر منفی ندارد و تا حدی که کاربران شما رضایت داشته باشند و آنها در سئو شما تاثیر منفی نداشته باشند خوب است که شرح مفصل آن را به بعد موکول می کنیم.

OVERLAY چیست ؟

نوع دیگری از پاپ اپ وجود دارد به نام پوشش یا همان OVERLAY ، هنگامی که ما در مورد یک پنجره بازشو در همان پنجره مرورگر صحبت می کنیم، اساسا این نوع فقط یک عنصر بصری است که اغلب به عنوان یک پوشش هم نام می گیرد و یا نامیده میشود . بنابراین، در مقاله  تاثیر پاپ- اپ بر سئو ما آن را یک پوشش می نامیم. یک پوشش اساسا شبیه این است، که جایی که محتوای صفحه و ب سایت شما وجود دارد و یک عنصر کوچکتر مانند ، قطعه، جعبه، یک پنجره و یا تصویری در پنجره جاری  ظاهر می شود.

چگونه تبلیغات پاپ آپ از نظر گوگل به عنوان اسپم شناخته میشوند؟

اولین فاکتور زمان است که باید مورد بررسی قرار گیرد اینکه چه زمانی بر روی صفحه می آید ایا همزمان با بالا امدن صفحه وب سایت بالا می آیدو یا هنگامی که کاربر بخواهد ، دومین نکته نوع تعامل است ایا کاربر میتواند به راحتی آنها را ببندد و یا اینکه محتوا خوانا است همچنین این نوع از تعاملات در موبایل هم بررسی می شود و نوع تعامل از نکات مهم در سئو به حساب می آید.

هشدار گوگل در مورد کوکی و تبلیغات پاپ آپ

حتما قبل از استفاده از کوکی کاربران باید از موافقت آنها مطمئن شوید در صورتی که بدون اجازه کاربران از کوکی آنها استفاده شود این امر در بسیاری از کشور ها غیر قانونی است اما هشدار هایی برای سئو اینکه این محتوا مناسب سن X نیست از نظر گوگل مشکل ندارد .
این مبحث مبحثی بسیار گسترده و مهم میباشد که در سئو بسیار تاثیر گذار است ، در مقاله بعدی آن را تکمیل خواهیم کرد .

منبع:

moz