سئو چیست و چه مفهومی دارد

سئو چیست :: در این مقاله قصد داریم برای شما در مورد سئو و بهینه سازی صحبت کنیم ، سئو یا همان بهینه سازی از جمله مباحث بسیار سنگین و مفهومی می باشد و لازم است افرادی که قصد تخصص در این زمینه را دارند در مباحث طراحی سایت اطلاعات کاملی داشته باشند ، این مقاله مفاهیم و پیش نیاز برای بهینه سازی را بررسی می کند و اینکه سئو چیست و در مقالات بعدی گام به گام آموزش سئو را دنبال خواهیم کرد .

آموزش سئو

به معنای بهینه سازی موتور جستجو می باشد ، که این کلمه مخفف search optimization engine می باشد و به دنبال آن کیفیت ترافیک سایت و تعداد کلیلک افزایش پیدا می کند، با seo و بهبود بهینه سازی موتور جستجوی شما به صورت طبیعی و سالم ، سایت شما از نظر رنکینگ گوگل بهبود پیدا خواهد کرد و نتایج شگرفی را مشاهده خواهید کرد که در ادامه مقالات ما به شما خواهیم گفت.
سئو چیست؟

با سئو کردن چه اتفاقی برای شما میفتد و به طور کلی سئو چیست؟

سئو کردن باعث می شود تا ترافیک سایت شما بالا رود و این مفهوم کلی سئو چیست می باشد  و همچنین کیفیت ترافیک را هم بالا خواهد رفت برای مثال در صورتی که شما یک کشاورز ماهر در تولید سیب باشید و سیب هایی عالی هم تولید کنید باید فروش خوبی داشته باشید و برای اینکه شما فروش خوبی داشته باشید باید مراجعه کننده زیاد ی هم داشته باشید این یعنی دقیقا کار seo که بر روی کار شما انجام می شود و البته که این کار و هدایت کاربران و خریداران با google انجام پذیر می باشد شما با افزایش ترافیک ساییتان بازدیدکنندگان را جذب می کنید و گوگل نیز به کاربران می گوید که سایت شما منبع مناسبی برای درخواست کاربران می باشد.
seo کار مشترکی بین کاربران و google و کوروش حیدری متخصص سئو و بهینه سازی می باشد
نکته دیگری که باید به ان توجه کرد این است که شما مداوم باید سعی کنید تا کاربران بیشتری را که علاقه مند به محصول و یا خدمات شما هستند، جذب کنید .
“تمام تلاش های شما در جذب بازدیدکنندگان از نظر گوگل مخفی نیست”
صداقت در سئو
این نکته یکی از مهم تریم نکات سئو می باشد و صداقت یکی دیگر از مفاهیم سئو چیست است  “صداقت”، بله برای گوگل بسیار مهم میباشد که شما به صورت سالم و طبیعی کاربران را به جذب محصول و یا خدمات خود بکنید و کاربران راه درستی را برای رسیدن به هدف خود امده باشند !!!
در غیر اینصورت شما در مشکل بسیار بزرگی گیر افتاده اید؟؟!!!!

روش های نمایش در موتور جستجوی گوگل

شما با دو روش می توانید بخشی از SERP ها باشید یک روش با استفاده از تبلیغات پولی و انجام تبلیغات پولی و کلیکی می باشد، و روش دیگر به استفاده از سرچ طبیعی گوگلی می باشد که این موضوع با بهینه سازی میسر می شود.
روش های نمایش در موتور جستجوی گوگل

Seo چطور کار میکند؟

وقتی که شما کلمه ایی را سرچ میزنید در موتور جستجوی گوگل ، به شما لیستی از لینک هایی که پاسخگوی نیاز شما هستند نمایش داده می شود و این کار به صورت طبیعی اتفاق می افتد و نه تنها در موتور جستجوی گوگل بلکه در تمام موتور جستجو ها از جمله yahoo و بینگ و موتور های جستجوی دیگر هم همین طور می باشد .

موتور جستجوی گوگل چگونه کار میکند؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید نکات سئو و بهینه سازی مهم  چگونه کار می کند و چه اتفاقی می افتد که سایت ها در گوگل نمایش پیدا می کنند و چه رمز و رازی پشت این لیست عظیم از پیوند ها وجود دارد؟
گوگل و یا هر موتور جستجوی دیگر (bing,yahoo,…) دارای خزنده هایی هستند که خارج می شوند و در مورد تمام اطلاعاتی که در دنیای اینترنت وجود دارد، جمع آوری دیتا می کنند و تمام این اطلاعات را به موتور جستجو می برند اما جمع اوری اطلاعات واجازه ورود انها به موتور جستجو بسته به هر موتور دارای شاخص و قوانین خاص خود می باشد، و هر اطلاعاتی اجازه ورود پیدا نمی کنند این شاخص را الگوریتم های خزند ها تعیین می کنند که چه اطلاعاتی وارد شوند و کدام یک نه !
اما این تازه اول راه است زیرا الگوریتم های خزنده ها که بر اساس 0 و 1 عمل میکنند صد ها اما اگر مختلف بر سر راه سایت ها گذاشته اند که شما باید از انها عبور کنید تا به صفحه اول گوگل برسید.
“با سئوی سالم سایت اجازه ورود به موتور گوگل را پیدا خواهید کرد “
پس با این الگوریتم ها گوگل تلاش میکند تا بهترین جواب را برای سوال و جستجوی شما در گوگل پیدا کند و بهترین ها را به شما نمایش دهد .

تاثیر تولید محتوا در سئو

یکی دیگر از جنبه های سئو تولید محتوا می باشد اینکه افرادی محتوا تولید می کنند و در سایت خود قرار می دهند البته که طول محتوا باید چقدر باشد بسیار مهم می باشد و قواینین خاص خودش را دارد، این محتوا ها نیز توسط موتور های جستجو کشف می شوند و در نتایج جستجوی کاربران برایشان نمایش داده می شود.
مقالات بیشتر >>>>> مفهوم دامین اتوریتی چیست را آکادمی کوروش حیدری به شما پیشنهاد می دهد.
Seo چطور کار میکند؟

آموزش سئو در آکادمی کوروش حیدری

ما در این مقاله از سایت آکادمی کوروش حیدری قصد داشتیم تا به شما بگوییم که سئو چیست و چه مراحلی دارد و چه اتفاقی در نتیجه بهینه سازی برای سایت ها و موتور های جستجو اتفاق می افتد ، در مقالات بعدی سایت ما به شما ادامه آموزش بهینه سازی را ارائه داده ایم.

مرور کلی بر مفاهیم سئو چیست

بهینه سازی وب سایت چیست

کلمه مورد نظرتان را در گوگل سرچ کنید و به بررسی سایت هایی که گوگل به شما پیشنهاد داده است بپردازید.

تولید محتوا در سئو

در صورتی که سایت شما محتوایی نداشته باشد تبدیل به سایت نمی شود، اما از نظر سئو محتوا دارای قوانین خاصی می باشد، که ما نیز بخشی را در سایت آکادمی کوروش حیدری به آن اختصاص داده ایم .

مطالب مهم دیگر در بهینه سازی سایت

Robot.txt نیز نقش مهمی در سئو سایت دارد که در سایت کوروش دیزاین مقاله ایی در این باره قرار داده شده است .

لینک گذاری در سایت

لینک گذاری در سایت نیز از موضوعات مهم در بهینه سازی سایت می باشد، مطالب سایت را بخوانید تا اطلاعات کاملی در مورد لینک های nofollow و چگونگی ساختن لینک ها به شما بدهد .

موتور های جستجو

الگوریتم های موتور های جستجو اغلب تغییر میکنند و ثابت نمی مانند و در نتیجه تاکتیک های سئو نیز به دنبال ان افزایش می یابد، پس حتما از مشاوره سئو و بهینه سازی  مشاوره بگیرید اما از قبل مطالب مورد نیاز را بخوانید تا متوجه صحبت های متخصص سئو و بهینه سازی شوید و احساس خوبی داشته باشید.

در صورت هر گونه سوال و یا ابهام کامنت و یا پیام خود را در سایت قرار دهید یا از مشاوره متخصص سئو و دیجیتال مارکتینگ  استفاده کنید.

منابع:

moz

 تاثیر تولید محتوا در سئو