تاثیر تجزیه و تحلیل داده بر روی مارکتینگ شرکت ها

شرکت ها دوست بزرگ داده اما استراتژی برای استفاده از آن به طور موثر ندارد
شرکت های بزرک داده های بزرگ(big data) را دوست دارند اما استراتژی استفاده از آن را نمی دانند، داده های بزرگ مزیت رقابتی حیاتی برای شرکت هایی هستند که نمی دانند چگونه از آن استفاده کنند. دانشکده مدرسه بازرگانی هاروارد، بینش هایی را به مدیران آموزش می دهند، تا بتواند از بیگ دیتا در مارکتینگ استفاده کنند.

 

تاثیر تجزیه و تحلیل داده از سخن بزرگان

دادها هر کسب وکاری را تغییر می دهند و آینده هر بیزینسی به دیتا ها و آنالیز و تحلیل دیتا ها و (big data) بستگی دارد و این موضوع بسیاری از مدیران شرکت ها را بسیار عصبی و نگران می کند زیرا هیچ کنترلی بر رو این داده هایی که اینده و زندگی آنها را تغییر می دهد ندارند تنها دانشی که می تواند این داده ها را فقط بررسی کند و راه ارتباط با انها را به شما بگوید متخصصین مارکتینگ و متخصصین سئو هستند که راه تحلیل این داده ها را می دانند.
جان آندر دایتون، استاد مدير بازرگانی بیکر در دانشکده بازرگانی هاروارد می گويد: توجه جديد به داده ها امروزه به اين دليل است كه نگهان صنعت تغییر کرد و به داده ها وابسته شد. مشکل این است که در بسیاری از موارد، اطلاعات بزرگ به خوبی مورد استفاده قرار نمی گیرد. شرکت ها در جمع آوری اطلاعات در مورد مشتریان خود، در مورد محصولات خود، در مورد رقبا، و تجزیه و تحلیل داده ها و طراحی استراتژی در مورد انها ضعیف و نا آگاه هستند.

 

تاثیر تجزیه و تحلیل داده بر روی مارکتینگ شرکت ها

 

نقش رقابت در مارکتینگ

این یکی از دلایلی است که هشت اساتید HBS در ماه ژوئن منابع خود را جمع آوری کردند تا برنامه رقابت در تجارت تجزیه و تحلیل و برنامه های بزرگ اجرایی را راه اندازی کنند. “Deighton می گوید:” این امر بی سابقه بود که هشت عضو هیات علمی را در یک برنامه واحد قرار دهد، و این نشان دهنده این واقعیت است که تجزیه و تحلیل داده ها هر بخش از شرکت را مورد تاثیر قرار می دهد. ”
این موضوع مدیران C-suite و مدیران ارشد را به بررسی اینکه چگونه داده های بزرگ بر روی زنجیره عرضه، بازاریابی، منابع انسانی و سایر توابع کسب و کار کلیدی تاثیر می گذارد، جلب کرد. شرکت کنندگان بررسی کردند که چگونه شرکت های پیشرو در بازار، داده ها را برای تغییر شکل دادن شرکت هایشان به کار می گیرند، و بررسی می کنند چگونه می توانند داده ها را برای آنها به کار گیرند تا ارزش کسب و کار شان بالاتر رود و کیب و کارشان پیشرفت کند.

مقالات بیشتر >>>> نکات ساخت شبکه های اجتماعی   >>>>> اصول بازاریابی موتور های جستجو

رابطه سئو با تجزیه و تحلیل داده ها

مزیت تحلیل و تجزیه داده ها در مارکتینگ

داده ها نه تنها در کسب و کار و تجارت تاثیر گذارند بلکه در دنیای ورزش هم تاثیر گذارند، تیم فوتبال آلمان TSG Hoffenheim در تجزیه و تحلیل و تجزیه و تحلیل در توسعه و توسعه بازیکن استفاده کرد.همچنین اشاره کرد که طراحان در نیوزیلند برای جام جهانی 1995 استفاده کردند .
Deighton در مورد اینکه چگونه منابع جدید داده ای که از طریق اینترنت در اینترنت ایجاد می شوند، بر فعالیت های مبتنی بر تبلیغات گوگل، آمازون و فیس بوک تاثیر می گذارد. “بهترین تصویر امروزه صنعت در حال انجام بر روی داده ها است، که این تصویر و تغییرات و تحلیل داده ها در تبلیغات دیده می شود، جایی که حداقل یک سوم هزینه ها توسط مارک ها به رسانه های دیجیتال منتقل می شود. چه اتفاقی می افتد زمانی که تجزیه و تحلیل داده ها سنسور بهتری برای جذب مشتری باشد و تبلیغات ممکن است عامل کمتر و با اولویت کمتری باشد؟ ”
جف پولزر، از دانشکده رفتار سازمانی، ” تجزیه و تحلیل کاربران” را معرفی کرد، زمینه رشد سریع در این است که در آن مدیران کسب و کار، متخصصان منابع انسانی و دانشمندان داده ها با یکدیگر کار می کنند تا از داده ها، برای بهبود تصمیمات و شیوه های مربوط به کاربران استفاده کنند.
او گفت، روش های تحلیلی جدید و منابع جدید داده های دیجیتال در حال تبدیل شدن به انقلابی در این زمینه، میباشند ، تا بتوانند با تحلیل داده ها بازخورد عملکرد واقعی را برای بازاریابی در کسب و کار ها بسنجند و برسی کنند.

تاثیر تجزیه و تحلیل داد ها در مارکتینگ هتل داری

تجزیه و تحلیل داد ها در صنعت های بزرگی مانند هتل داری هم بسیار مهم و تاثیر گذار می بتشد تا بتوانند بازخورد کاربران را بررسی کنند و کسب و کار خودشان را بهبود ببخشند.
آموزش طراحی سایت هتل داری

نقش مارکتینگ و تجزیه و تحلیل بر شرکت های پزشکی

اما نقش تجزیه و تحلیل داده ها در دنیای پزشکی در سال های آینده فراگیر خواهد شد و اینکه این موضوع چه نقش عظیمی در کنترل بیماری هایی مانند سرطان و دیگر بیماری ها و صنعت پزشگی خواهد گذاشت.

 

مزیت تحلیل و تجزیه داده ها در مارکتینگ

 

رابطه سئو با تجزیه و تحلیل داده ها

تجزیه و تحلیل داده ها به زودی تمام صنعت ها را فرا خواهد گرفت و این موضوعی بسیار هیجان انگیز میباشد ، همبستگی قوی بین تجزیه و تحلیل داده ها و گسترش و بهبود کسب و کار ها وجود دارد ، داده ها تاثیر سبیاری بر مدل های کسب و کار و مارکتینگ دارند، تجزیه و تحلیل داده ها با بهینه سازی نیز رابطه مکمل دارند و تجریه و تحلیل برای سئو و بهینه سازی هم بسیار تاثیر گذار است زیرا شما باید در بازار رقابت بالا بمانید با استفاده از تجزیه و تحلیل داده ها در سئو شما به دو سوال مهم پاسخ خواهید داد:
1) آیا می توانم از داده هایم برای ارائه محصولات یا خدمات جدید به مشتریان موجود خود استفاده کنم؟ 2) آیا می توانم داده ها را به مشتریانی ارائه کنم که در حال حاضر در بازار هستند؟

نقش تجزیه و تحلیل در دیگر قسمت های سازمان ها

تجزیه و تحلیل داده ها فقط برای ئو و بهینه سازی و یا مارکتینگ و پیشرفت و بهبود کسب و کار نیست بلکه در پروسه استخدام منابع انسانی و مراحل اداری شرکت ها بسیار نقش بزرگی ایفا می کند .

منابع:
hbswk.hbs.edu