آموزش پلن مارکتینگ

پلن مارکتینگ و مارکتینگ و تنظیم پلن مارکتینگ پروسه ایی بسیار پیچیده میباشد البته پلنی که به موفقیت برسد و نتیجه بدهد در مارکتینگ 70 درصد از کار ها به تجربه و کار های عملی وابسته است و شما فقط با تکیه به مطالب و تئوری نمی توانید یک کسب و کار مهم و بزرگ را بازاریابی آنلاین کنید.

هیچ مشکلی وجود ندارد که در چشم انداز مدرن بخش بزرگی از استراتژی بازاریابی دیجیتال باشد. مصرف کنندگان کسب و کار به طور یکسان تقریبا همیشه آنلاین هستند – و شما می خواهید قادر به رسیدن به آنها و مشاهده رفتار وبسایت و کسب و کارتان در جایی که آنها بیشتر وقت صرف می کنند باشید.

هدف از پلن مارکتینگ چیست؟

اما هنگامی که شما در حال رشد یک کسب و کار هستید، به نظر می رسد که این چشم انداز همیشه در حال توسعه می تواند با پلن مارکتینگ به سرعت تبدیل به یک اتفاق شود . در حال حاضر به اندازه کافی کار برای انجام وجود دارد – چگونه شما نیز قرار است این کار را ایجاد کنید؟!!! بله با ، تنظیم و حفظ استراتژی بازاریابی دیجیتال سریع و بررسی درست ابزار سئو و دیجیتال مارکتینگ می توانیم در این موضوع حرفی برای گفتن داشته باشیم.

هفت راهبرد بازاریابی دیجیتالی

ما لیستی از هفت راهبرد بازاریابی دیجیتالی را که بازاریابان می توانند برای کمک به تیم ها و کسب و کارهایشان کمک کند تا رشد کنند و همچنین یک دوره سقوط در معنای استراتژی دیجیتال و کمپین های بازاریابی و پلن مارکتینگ، تدوین کنند ارائه می دهیم .

مقالات بیشتر درباره راهنمایی تبلیغات اینترنتی و تبلیغات کلیکی  بخوانید

هدف از پلن مارکتینگ چیست؟

 

استراتژی دیجیتال چیست؟

به طور خلاصه استراتژی بازاریابی دیجیتال شما و پلن مارکتینگ مجموعه ای از اقدامات است که می خواهند به شما در دستیابی به هدف (ها) در استفاده از بازاریابی آنلاین کمک کنند. اصطلاح “استراتژی” ممکن است به نظر بسنده کند، اما ایجاد یک استراتژی دیجیتالی موثر لازم نیست که خیلی پیچیده باشد.
به عبارت ساده، یک استراتژی صرفا یک برنامه عملی برای رسیدن به یک هدف مطلوب یا اهداف چندگانه است . به عنوان مثال، هدف اصلی شما ممکن است منجر به تولید 25٪ بیشتر شود از طریق مارکتینگ وب سایت شما در سال جاری نسبت به سال گذشته پیشرفت کنید.

بررسی تاثیر پلن مارکتینگ

بسته به مقیاس کسب و کار شما، استراتژی بازاریابی دیجیتال شما ممکن است چندین اهداف و بسیاری از بخش های متحرک را شامل شود، اما به این روش ساده فکر کردن در مورد استراتژی می تواند به شما کمک کند تا به اهداف خود برسید.

با وجود ساده سازی اصطلاح “استراتژی”، بدون شک می توان شروع به ساختن یک ساختمان کرد. بیایید ببینیم که یک کمپین بازاریابی دیجیتال چگونه ظاهر می شود و پس از آن، ما به این هفت بلوک ساختمان مارکتینگ پرش می کنیم تا به شما در ایجاد استراتژی بازاریابی دیجیتالی مؤثر برای راه اندازی کسب و کار شما و برای رسیدن به موفقیت آنلاین کمک کنیم.

کمپین بازاریابی دیجیتال چیست؟

اشتباه استراتژی دیجیتال خود را با کمپین های بازاریابی دیجیتال اشتباه می گیرید، اما در اینجا به شما می گوییم که چگونه این دو را تشخیص دهید.

اهمیت پلن مارکتینگ

همانطور که قبلا ذکر شد، استراتژی دیجیتال شما مجموعه ای از اقداماتی است که شما برای کمک به دستیابی به هدف بازاریابی کلی خود می گیرید. کمپین بازاریابی دیجیتال شما بلوک های ساختمان یا اقدامات در استراتژی شما است که شما را به سمت دستیابی به این هدف حرکت می دهد.به عنوان مثال، ممکن است تصمیم بگیرید یک کمپین را برای به اشتراک گذاشتن بعضی از محتوای پرکاربرد خود در توییتر به اشتراک بگذارید تا منافع بیشتری را از طریق آن کانال ایجاد کنید. این کمپین بخشی از استراتژی شما برای تولید منافع بیشتر است.

در صورت نیاز برای مشاوره متخصص سئو و دیجیتال مارکتینگ بر روی لینک آن کلیک کنید و یا از خدمات سئو و بهینه سازی ما استفاده کنید.

پلن مارکتینگ چیست؟

تفاوت استراترژی و تاکتیک

مهم است که توجه داشته باشید حتی اگر یک کمپین طی چند سال به طول انجامد، این یک استراتژی نیست – هنوز یک تاکتیک است که در کنار سایر کمپین ها برای ایجاد استراتژی خود قرار می گیرد.اکنون که ما با اصول راهبرد دیجیتال و کمپین های بازاریابی دیجیتالی آشنا هستیم، بیایید به نحوه ساخت استراتژی خود  در پلن مارکتینگ بپردازیم.

نحوه ساخت استراتژی

چگونه یک استراتژی جامع دیجیتال ایجاد کنیم

1) ایجاد شخصیت خریدار خود.
برای هر استراتژی بازاریابی – آفلاین یا آنلاین – شما باید بدانید که برای چه کسی بازاریابی می کنید. بهترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال بر پایه شخصیت های خریدار ساخته شده است و اولین قدم برای ایجاد آنها است. (اگر نیازمند کمک هستید؟ از اینجا شروع کنید با کیت شخصی خریدار رایگان ما) که البته سئو آف پیج نیز باید با توجه به بیزینس شما و زیر نظر مشاوره متخصص سئو و دیجیتال مارکتینگ انجام پذیرد.

خریداران خریداران مشتری ایده آل خود را نشان می دهند و میشناسند و می توانند با تحقیق، نظر سنجی و مصاحبه با مخاطبان مورد علاقه خود در کسب و کار رابطه ایجاد کنند. مهم است که توجه داشته باشید که این اطلاعات باید در هر کجا ممکن است بر اساس داده های واقعی باشد، زیرا فرضیه های مربوط به مخاطبان شما می تواند استراتژی بازاریابی شما را به مسیر اشتباه هدایت کند.

برای گردآوری تصویری از شخصیت خود، منبع تحقیقاتی شما شامل ترکیبی از مشتریان، چشم اندازها و افرادی است که در خارج از پایگاه اطلاعات تماس شما قرار دارند که با مخاطبان مورد نظر شما  در پلن مارکتینگ هماهنگ است.

چه اطلاعاتی در پلن مارکتینگ مورد نیاز است؟

اما چه نوع اطلاعاتی باید برای شخص خریدار شما برای استراتژی بازاریابی دیجیتال خود بیافزاید؟ این بستگی به کسب و کار شما دارد و احتمالا متفاوت است بسته به اینکه آیا شما B2B یا B2C هستید یا اینکه آیا محصول شما با هزینه بالا یا کم هزینه است یا خیر. در اینجا برخی از نقاط شروع را بازگو خواهیم کرد، اما شما اگر می خواهید آنها را به درستی تنظیم کنید ، باید بسته به کسب و کار خاص خود آن را انجام دهید.

ابزارهای پلن دیجیتال مارکتینگ

شما می توانید از ابزارهای تجزیه و تحلیل وب مانند Google Analytics استفاده کنید تا بتوانید به راحتی مکان ترافیک وب سایت خود را مشخص کنید.بسته به کسب و کار شما، تاثیر سن مشتریان ممکن است باشد یا نباشد. بهتر است این اطلاعات را با شناسایی روند موجود در چشم انداز موجود و پایگاه داده مشتری، جمع آوری کنید.درآمد نیز بهتر است جمع آوری اطلاعات حساس مانند درآمد شخصی در مصاحبه های تحقیقات شخصی، به عنوان افراد ممکن است مایل به به اشتراک گذاری آن از طریق فرم های آنلاین نیستند.عنوان شغلی، این چیزی است که شما می توانید یک ایده خشن از پایگاه مشتری موجود خود دریافت کنید، و بیشتر مربوط به شرکت های B2B است.

اطلاعات در پلن مارکتینگ

اهداف در پلن مارکتینگ بسته به نیاز به محصول یا سرویس شما برای خدمت ایجاد شده است، شما ممکن است قبلا ایده خوبی از اهداف مورد نظر خود برای دستیابی به آن داشته باشید. با این حال، با صحبت کردن با مشتریان، و همچنین فروش داخلی و نمایندگان خدمات مشتری، بهتر است که فرض های شما را برطرف کنید.

 

آموزش پلن مارکتینگ

 

پلن چالش در دیجیتال مارکتینگ

چالش ها. باز هم با مشتریان، فروشندگان و نمایندگان خدمات مشتری تماس بگیرید تا ایده ایی از مشکلات رایج مخاطبانتان را بیابید.سرگرمی ها و منافع با مشتریان و افرادی که با مخاطبان مورد نظر شما هماهنگی دارند صحبت کنید. برای مثال، اگر شما یک نام تجاری مد هستید، مفید است بدانید که آیا بخش های بزرگی از مخاطبان شما نیز علاقه مند به تناسب اندام و رفاه هستند، چرا که می توانند به ایجاد آینده محتوا و مشارکت در آینده کمک کنند.

اولویت ها در پلن مارکتینگ چگونه است

با مشتریان و افرادی که با مخاطبان مورد نظر خود ارتباط برقرار می کنند، برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کسب و کارتان با آنها صحبت کنید. برای مثال، اگر شما یک شرکت نرم افزاری B2B هستید، دانستن اینکه مخاطبان شما ارزش پشتیبانی مشتری را از نقطه قیمت رقابتی دارند یا نه ، مهم است و اطلاعات بسیار ارزشمند می باشد.
این اطلاعات را بیابید و یک یا چند شخصیت پیچیده مانند Marketing Molly را در زیر ایجاد کنید و مطمئن شوید که آنها در هسته استراتژی بازاریابی دیجیتال قرار دارند.

شناسایی اهداف خود و ابزار بازاریابی دیجیتالی که شما نیاز دارید

اهداف بازاریابی شما همیشه باید به اهداف اساسی کسب و کار متصل شوند. به عنوان مثال، اگر هدف کسب و کار شما افزایش درآمد آنلاین با 20٪ باشد، هدف شما به عنوان یک بازاریاب ممکن است 50 درصد بیشتر از وب سایت شما تولید کند تا شما در سال گذشته به این موفقیت کمک کنید.

اهداف در پلن مارکتینگ

هر چه هدف اصلی شما این است که ، شما باید بدانید که چگونه آن را اندازه گیری کنید و مهمتر از آن، در واقع قادر به اندازه گیری آن هستید (مثلا ابزارهای بازاریابی دیجیتال مناسب برای انجام این کار). چگونه کارآیی استراتژی دیجیتال خود را اندازه گیری کنید برای هر کسب و کار متفاوت است و وابسته به هدف (ها)ی شما است، اما برای حصول اطمینان از این که بتوانید این کار را انجام دهید، حیاتی است، زیرا این معیارها است که به شما در تنظیم استراتژی شما در آینده است. اگر شما یک مشتری HubSpot هستید، افزونه Reporting در نرم افزار HubSpot شما تمام اطلاعات مربوط به بازاریابی و فروش شما را در یک مکان به ارمغان می آورد، بنابراین شما می توانید به سرعت تعیین کنید که چه چیزی کار می کند و چه چیزی نمی کند را تعین کنید.

3)

کانال های بازاریابی دیجیتال موجود و دارایی های خود را ارزیابی کنید

با در نظر گرفتن کانال های بازاریابی دیجیتال موجود یا دارایی های خود برای درج در استراتژی خود، ابتدا تصویر بزرگتری را در نظر بگیرید تا از غرق شدن جلوگیری شود. چارچوب مالکیت، دست آورده و پرداخت شده به شما کمک می کند تا “وسایل نقلیه”، دارایی ها یا کانال های دیجیتالی که قبلا استفاده می کنید دسته بندی کنید.

چگونه سئو وردپرس اصولی را پیاده سازی کنیم؟

منبع مقاله پلن مارکتینگ

moz