خطای 404 و تاثیر آن در سئو

در این مقاله برای شما در مورد خطاهای 404 صحبت خواهیم کرد که چه تاثیراتی بر روی سئو سایت دارد اینکه آیا باید انها را نادیده گرفت و یا اینکه باید بررسی شوند و حتما به روش های مختلف این خطاها برطرف شوند.

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامت یا از متخصص سئو و بهینه سازی و یا خدمات طراحی سایت  ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

خطای 404 چیست؟

زمانی که کاربر کلمه ایی را در موتور جستجوی گوگل سرچ کند و بر روی لینکی از سایت شما کلیک کند ولی صفحه مورد نظر در سایت شما وجود نداشته باشد و به دلایلی حذف شده باشد و سرور نتواند آن صفحه را به کاربر نشان دهد با اخطار 404 مواجه می شود.
که البته برای سئو و از نظر موتور جستجو بسیار تاثیر منفی دارد و کاربران هیچگاه نباید با خطای 404 در سایت شما مواجه شوند و با روش های که در ادامه توضیح خواهیم داد و بررسی هایی که برای هر روش آورده شده است راه حا را انتخاب و اعمال کنید.

توصیه متخصصین سئو درباره خطای404

 

توصیه متخصصین سئو درباره خطای404

اطلاعات بسیار متفاوتی در مورد کد خطا 404 وجود دارد. برخی از متخصصین توصیه می کنند:
• هرگز به این دسته از خطاها اجازه ندهید تا با استفاده از 301 به صفحه اصلی و یا صفحه سطح داخلی طبقه بندی و متصل شوند وو تعداد زیادی از خطاهای 404 شما به صفحات غیر مرتبط در سایت شما متصل شوند کاربر را کاملا منحرف کند.
• اجازه دادن به URL 404 نادرست و کاملا اشتباه است
• تفاوت خیلی زیادی بین 301 وبرخی از انواع خطاهای 404 صفحه و جود ندارد.

اما ما نه به صورت بالا فکر می کنیم و نه اینکه خطای 404 مهم نیست زمان هایی وجود دارد که بهتر آن است که خطای 404 را به نشانی بفرستیم ، هم برای دسترسی و هم به دلایل موتور جستجو. من هم فکر نمیکنم که هر صفحه 404 به صفحه ای در سایت به صورت 301 تصحسح شود نه به صورت بصری درست است و نه دقیق می باشد – البته قطعا هزینه ساخت صفحات خطای 404 های سفارشی ( که البته نمونه های خوبی در لینک اینجا برای شما هست ) اوجود دارد، که البته به سادگی به صفحه اصلی شما هنگامی که یک URL اشتباه ظاهر می شود اتصال داده میشود و یا به بیانی هدایست می شود تا یک شکست پیوند، پیام درست را به کاربران یا موتورهای جستجو ارسال کند، در صورتی که اگر شما به صورت تعداد زیاد خطاهای 404 تان را به صفحه اصلی و یا صفحات دیگر لینک کنید به سئو شما ضربه وارد خواهد شد و باعث شکشت شما می شود زیرا همان طور که در مقالات قبلی برلای شما توضیح داده شد در موتور جستجوی گوگل مهم ترین نکته کاربران و راحتی آنها می باشد و شما باید سایت و کلیه داده را بر این اساس پایه ریزی کنید کاربر.

 

خطای 404 و تاثیر آن در سئو

چگونه خطای 404را رفع کنیم؟

وقتی با 404 روبرو شد، عملیات زیر را مطالعه و به کار ببندید:
الف) پیوندهای مهم را به آن از منابع خارجی دریافت کنید و بررسی کنید که از این صفحه به چه صفحاتی لینک داده شده است ( ابزار Google Webmaster برای این کارعالی است )
ب) دریافت مقدار قابل توجهی از ترافیک بازدید کننده
میزان بازدیدکنندگان و ترافیک صفحه را نیز حتما مورد توجه قرار دهید / لینک های صفحه برای رسیدن به آن را در نظر بگیرید

خطاهای 404 چگونه به وجود می آید و چگونه باید رفع شود؟

در صورتی که شما با پروژه ای مواجه شدید که مشتری دارای سایتی است که یک تن از پرس و جوهایی را از موتور جستجو را دریافت می کند، که بسیاری از آنها به صفحات رده و زیر رده آنها (که صفحات بیشتری نسبت به صفحات پرس و جو جستجو هستند) متصل هستند و یا لینک دارند، و همچنین به آدرس های کلمات کلیدی جستجو شده ،جستجو می شوند. مشتری همچنین دارای تعدادی از صفحات جستجو است که هیچ محتوایی ندارند (یا به دلیل اینکه آنها برای جستجوهای اشتباه، بی معنی یا اشتباه نوشته شده اند یا به این دلیل که به سادگی محتوای آنها را ندارند). بعضی از این صفحات پیوندها را به دست می آورند، بعضی از آنها به تازگی به مقدار متوسط ترافیک دسترسی دارند و اساسا به عنوان صفحات خطا با کد 200 حل شده است.

درهم و برهمی ما شامل چندین عنصر مهم بود. ما نمی خواهیم موتورهای جستجو پهنای باند را خزنده و صفحات ناخواسته نمایه سازی (به ویژه از آنجا که سایت بسیار هیجان انگیز است و نیاز به خزیدن / شاخص قدرت برای جریان در بخش های سمت راست).

 

آیا حذف صفحات 404 کار درستی است

ما همچنین نمی خواهیم کاربران تجربه بدی داشته باشند و در حالی که صفحات خطا پیام صحیح را به طور موثری پیوند می دهند (نتایجی برای این پرس و جو وجود نداشته باشد)، از نظر معنایی این صفحات باید 404 باشد. در نهایت، البته نباید صفحات 404 از بین بروند هر یک از این لینک با ارزش هستند و از بین رفتن آن کار درستی نیست.

اما پیگیری صفحاتی که پیوندها و سطح حقیقی ترافیک را به دست آوردند و سعی کردند نتیجی بهتر برای آن صفحات (گاهی اوقات با 301 با یک صفحه زیر رده، گاهی اوقات به لیست نتایج و گاهی اوقات در واقع محتوای را به آن صفحات اضافه می کنند و آنها را حل می کنند)ایجاد کنند. پس با استفاده از روش های مختلف 301 باید به درستی و بر اساس ترافیک و میزان نیاز کاربران یا به صفحه درست و یا صفحات سفارشی لینک داده شوند و هیچگاه باعث گمراهی کاربران نشوید زیرا ا نظر موتور جستجوی گوگل این کار رد شده و باعث تاثیر بد بر روی سئو می شود.

ما دوست داریم افکار شما را در مورد خطای 404و جستجوگرها به طور کلی و همچنین در مورد این سناریوی خاص بشنویم.

منابع:
moz