بک لینک به چه معناست؟

بک لینک ، همچنین یک لینک “ورودی” یا “لینک ورودی” نامیده می شود، زمانی ایجاد می شود که یک وب سایت با یک لینک با وبسایت دیگر ارتباط برقرار کند. پیوند بین دو وب سایت، backlink است – به این دلیل نامیده می شود که به صفحه مربوط به آن اشاره می کند، بک لینک برای SEO بسیار ارزشمند هستند زیرا آنها یک «اعتماد به نفس» را از یک سایت برای دیگرسایت ها نشان می دهند، و نشان دهنده ارزش آن سایت هستند و هرچه تعداد بک لینک های سایت بیشتر باشد از نظر سئو و موتور های جستجو آن سایت دارای ارزش بیشتری می باشد. هر چند که پلن مارکتینگ اصولی در سئو مانند بک لینک مهم می باشد.
آموزش سئو وردپرس را آکادمی کوروش حیدری به شما پیشنهاد می کند.

What are backlinks?

چرا بک لینک مهم هستند؟

به همین دلیل است که بک لینک نیز یکی دیگر از قسمت های بهینه سازی می باشد که البته بک لینک و لینک بیلدینگ نیز باید طبق قوانین خاص و اصول ساخته شود و دقیقا شبیه به ساختن یک ساختمان می باشد که مهندس سئو و بهینه سازی باید بر روی این نوع بک لینک دادن باید نظارت داشته باشد، ابزارهای سئو و بهینه سازی زیادی وجود دارند که می توانید برای سئو پایه ایی سایت از آن استفاده کنید.

 

قوانین لینک بیلدینگ و بک لینک

در صورتی که در مورد آموزش لینک بیلدینگ سوال و ابهاماتی داشتید از طریق کامنت با ما در ارتباط باشید و یا جهت مشاوره تخصصی سئو و مارکتینگ با ما تماس بگیرید.

اهمیت بک لینک برای سایت

به طور اساسی، لینک ها به وب سایت شما یک سیگنال برای موتورهای جستجو هستند که دیگران برای محتوای شما صادر می کنند و قادر به ارتباط میشوند. اگر بسیاری از سایت ها به یک صفحه وب یا وب سایت پیوند پیدا می کنند، موتورهای جستجو می توانند نتیجه بگیرند که محتویات ارزش پیوند را دارند و دارای محتویاتی ارزشمند بوده است.

به همین دلیل نیز در SERP ظاهر می شود و دارای ارزش می شود و کم کم رتبه می گیرد و اینجا حتما یک نکته مهم باید بگوییم که تنها با بک لینک تا به حال هیچ سایتی در SERP رتبه نگرفته و نمی گیرد همه چیز در کنار هم باید قرار گیرد . بنابراین، به دست آوردن این لینک ها می تواند تاثیر مثبت بر موقعیت رتبه بندی سایت و یا قابلیت جستجو را داشته باشد.

اهمیت بک لینک برای سایت

کسب و نشان دادن بک لینک

پیوندهای کسب شده یک جزء ضروری از SEO نیست . فرایند به دست آوردن این پیوندها به عنوان لینک درآمد یا لینک ساختمان شناخته می شود .

چه بک لینک هایی برای سئو مفید است؟

برخی از لینک ها به طور ذاتی بیشتر از دیگران ارزشمند هستند. پیوندهای پیوند شده از سایتهای قابل اعتماد ، محبوب و معتبر ، مطلوب ترین لینک هایی هستند که برای کسب درآمد می باشند و بسیار هم تاثیر گذار هستند، در حالی که پیوندهای پیوندی از سایت های کم قدرت، سایت های مملو از هرزنامه معمولا در انتهای دیگر طیف قرار دارند و بسیار کم ارزش هستند و در بعضی از موتارد هم نتایج جبران ناپذیری دارد.

چند نوع بک لینک و لینک دهی داریم؟

پیوند پیوسته (یعنی اینکه آیا مالک سایت به طور خاص دستورالعمل موتورهای جستجو را برای تصویب یا عدم انتقال، وجهه پیوند داده است ) مشخص می کند که چه نوعی است، و مطمئنا مناسب است، اما به هیچ وجه از ارزش پیوندهای nofollow کاسته نمی شود . حتی فقط در وب سایت های با کیفیت بالا ذکر شده می تواند نام تجاری شما را افزایش دهد.همانطور که برخی از لینک های شما کسب درآمد بیشتر از دیگران ارزشمند است، لینک هایی که به سایت های دیگر ایجاد می کنید نیز ارزش دارند. هنگام اتصال به یک سایت خارجی، انتخاب هایی که در مورد صفحه ای که پیوند آن را می دهید ( مجوز صفحه ، محتوای، دسترسی به موتورهای جستجو و غیره) که متن مورد استفاده شما را پیوند می دهد، انتخاب می کنید یا اینکه دنبال آن هستید یا دنبال آن هستید، و هر متا تگ متصل به صفحه پیوند می تواند تأثیر سنگینی بر ارزش شما ارائه دهد.

تحقیق پشت سرهم رقابتی

پیوندهای پشتیبان میتوانند زمان زیادی برای کسب درآمد داشته باشند. سایت های جدید یا افرادی که گسترش پیوندهای کلیدی آنها را به نمایش می گذارند ممکن است دشوار باشد که بدانند کجا شروع شوند تا ساختمان را پیوند دهند. این جایی است که تحقیقاتی در زمینه بازخورد رقابتی انجام می شود: با بررسی نمایه Backlink (مجموعه ای از صفحات و دامنه های مرتبط با یک وب سایت) از یک رقیب که رتبه بندی خوبی برای کلمات کلیدی مورد نظر شما دارد، شما می توانید در مورد ساخت لینک که ممکن است به آنها را در آنجا بیاور. یک ابزار مانند Open Site Explorer می تواند به شناسایی این لینک ها کمک کند، بنابراین شما می توانید این دامنه ها را در کمپین های پیوند ایجاد کنید.

تاثیر محتوا و طراحی بر سئو از مقالات پر بازدید دیجیتال مارکتینگ Kooroshdesign امروز به شما پیشنهاد میشود.

منبع مقاله “بک لینک”:

moz