آموزش سئو مقدماتی

آموزش مفاهیم پایه ای سئو برای مبتدیان یکی از مطالب ضروری می باشد زیرا باید پایه و بیس هر دانشی را بدانیم تا بتوانیم وارد عمق ان شویم در این مقاله اطلاعات پایه ایی برای بهینه سازی وب سایت و سئو برای شما قرار داده ایم.

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامت یا از مشاوره تخصصی با گوگل پارتنر و یا خدمات سئو و بهینه سازی  ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

بهینه سازی موتور جستجو چیست? (seo)

سئو  (Seo) و بهینه سازی یکی از زیر رشته های بازاریابی محسوب می شود، شاید متعج شوید اما با ادامه مطالعات در زمینه سئو متوجه خواهید شد، سئو در واقع شامل عناصر فنی و خلاقیت است که باعث می شود که در نهایت رتبه بندی سایت شما در موتور های جستجو بهبود پیدا کند. شاید ساده ترین تعریفی که بتوان از سئو داشت این است
که آیا سایت شما برای موتور جستجو قابل فهم می باشد یا خیر !
چراکه اگر وبسایت ما برای موتور های جستجو قابل فهم نباشد پس در لیست نتایج موتور جستجو هم نمایشی نخواهید داشت و کاربری هم شما را مشاهده نخواهد کرد پس شما از صحنه روزگار به بیانی حذف خواهید شد.

هدف از آموزش سئو و اینکه چرا سئو مهم است؟

آموزش سئو و بهینه سازی سایت فقط برای این نیست که شما در رتبه بندی موتور های جستجو جایگاه بالا و بهتری داشته باشید بلکه قوانین سئو سایت باعث می شود تا سایت شما برای کاربران هم جذاب تر باشد و کاربران هم سایت شما را انتخاب کنند ، شاخص های سئو وبسایت همان شاخص هایی هستند که باعث افزایش ترافیک می شوند.

چراباید وبسایتمان را سئو کنیم و آموزش سئو داشته باشیم؟

اکثر ترافیکی که در وبسایت ها وجود دارد و کاربرانی که به سایت ها هدایت می شوند از طریق موتور های جستجو مانند: گوگل ، بینگ و یاهو می باشد یعنی بیشترین ترافیک از طریق سرچ موتور های جستجو می باشد، و البته که رسانه های اجتماعی هم می توانند ترافیک سایت را بیشتر کنند اما این درصد بسیار کوچک می باشد، 90 درصد از کاربران نیاز و سوال خودشان را از اینترنت سرچ می کنند پس در صورتی که سایت شما از نظر محتوا، خدمات، محصولات و یا هرچیز دیگری بهترین و با کیفیت ترین باشد و بتواند این کیفیت را هم به درستی و با کمک سئو به نمایش بگذارد، ترافیک بسیار زیادی را از موتور های جستجو دریافت خواهد کرد .

 

آموزش سئو مقدماتی

وظیفه موتور های جستجو چیست ؟ (Search engines)

موتور های جستجو بر اساس فاکتور ها و شاخص های خاصی اطلاعات اینترنت را بررسی می کنند و  سپس جمع آوری می کنند ، و این جمع آوری اطلاعات هدفمند می باشد در صورتی که اطلاعات شما با فاکتور های الگوریتم موتور های جستجو مطابقت نداشته باشد لینک پیج شما به پایگاه داده اضافه نخواهد شد و فرصت های باور نکردنی را برای هدایت ترافیک به سایتتان را از دست خواهید داد .

سرچ کوئری چیست ؟ (Search queries)

کلماتی که کاربران در قسمت سرچ گوگل، سرچ می کنند بسیار ارزشمند می باشد، به دست آوردن ترافیک هدفمند می تواند باعث افزایش درآمد و بهبود بازاریابی و تبلیغات شما شود. سرمایه گذاری برای جستجوگر ها می تواند بسیار بهتر از سرمایه گذاری در بازاریابی به طور مستقیم باشد و میزان بازدهی و ارتقاء در روش اول بسیار بالاتر می باشد.
آموزش سئو

رابطه سئو و ایندکس شدن وبسایت در موتور جستجو

همان طور که در قبل هم گفته شد موتور های جستجو به صورت هوشمند عمل می کنند، اما با وجود اینکه هوشمند هستند نیاز به کمک هم دارند، موتور های جستجو همواره تلاش می کنند تا تکنولوژی و الگوریتم های خود را بهبود ببخشند تا بتوانند به صورت عمیق تر به بررسی اطلاعات سایت ها بپردازند و در نتیجه اطلاعات بهتری را هم در اختیار کاربران قرار دهند، با این حال محدودیت هایی برای موتور های جستجو وجود دارد که سئو و بهینه سازی می تواند به موتور های جستجو در پیدا کردن سایت ها و محتواهای خوب کمک کند و ترافیک و تعداد بازدیدکنندگان را هم بیشتر کند.
“یک اشتباه می تواند باعث شود که شما از نتایج جستجو دور بمانید و یا به طور کلی دفن شوید”

اینترنت و موتور های جستجو فضایی به شدت رقابتی را ساخته اند تا سایت هایی که تلاش بیشتر و سالم تری دارند و برای کاربران هم مفید تر هستند نتایج جستجو و رتبه بالاتری داشته باشند.

آیا میشود سئو را بدون متخصص اجرا کرد؟

دنیای جستجو گر ها و یا به بیانی موتور های جستجو و همچنین داده کاوی و تحلیل داده ها بسیار پیچیده می باشد و باید اطلاعات و تجربیات از سئو و بهینه سازی بسیار کامل باشد و همچنین به روز هم باشد با داشتن دانش اولیه سئو نمیتوان سایت را سئو کرد!

“مقدار کوچکی تغییر و یا اشتباه در سئو می تواند باعث تغییرات بزرگتری شود “

با توجه به پیچیدگی هایی که گفته شد و میزان وسعت کار و خدمات تصمیم بگیرید که از متخصص سئو مشاوره بگیرید یا خیر ولی در هر صورت داشتن اطلاعات کافی در این زمینه برای شما بسیار مفید خواهد بود. اگر ترافیک سایت شما و سئو سایتتان برایتان مهم می باشد حتما ادامه مقالات را مطالعه کنید.

منابع:

moz