آیا سئو کلاه سیاه تاثیر مثبت بر سایت دارد؟

وقت پرسیدن یک سوال بهتر شده؟! در قسمت هایی از تاریخ مبارزان به دو دسته تقسیم می شدند، مبارزانی با کلاه سیاه و مبارزانی با کلاه های سفید اما بر اساس تاکتیک های سئو و استراتژی، سئو به دو دسته سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه تقسیم می شود، متاسفانه بسیاری از کسب و کار ها هم از بین این دو به دلیل نوع نگاه به فرو ش سئو کلاه سیاه را انتخاب می کنند اما چرا؟

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامنت یا از متخصص سئو و بهینه سازی و یا خدمات طراحی سایت  ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

آیا از روی آگاهی سئو کلاه سیاه را انتخاب می کنند؟

حتی زمانی که درمورد تاکتیک های خاص می توان صحبت کرد شاید بتوان کفت ، “سیاه” در مقابل “سفید” بسیار شبیه به “محافظه کارانه” و “لیبرال” می باشد البته که این تعاریف بسیار متغیر می باشد، متأسفانه، بسیاری از صاحبان کسب و کار هنوز هم بر اساس استراتژی هایی که برای کسب و کارشان انتخاب می کنند، SEO های خود را انتخاب می کنند، حتی زمانی که این کلاه تنها بر روی تماس های فروش باشد. بنابراین، ما می خواهیم تفاوت های استراتژیک و تاکتیکی واقعی در پشت آنچه که اغلب به عنوان “سفید” و “سیاه” برای کلاه سئو SEO تعریف می شود را بیان کنیم ، و این تفاوت ها چیزی است که شما باید درک کنید و از آن آگاهی داشته باشید تا انتخاب های مناسب را برای کسب و کار خود و سئو انجام دهید.

>> تاثیر دکمه های سوشال مدیا در سئو <<

آیا سئو کلاه سیاه تاثیر مثبت بر سایت دارد

سئو کلاه سیاه چیست؟

تکنیک های سئو کلاه سیاه شامل تکنیک هایی می شود که باعث بهبود سریع جایگاه و رتبه سئو می شود اما در این نوع تکنیک سئو کلاه سیاه توجهی به استاندارد ها و قوانین الگوریتم ها نشده است به همین دلیل این نوع رتبه ها پایداری نخواهند داشت و با تغییرات الگوریتم ها حتی ممکن است منجر به شکست سئو شما شود.

در اکثر مقالات و منابع معتبر به منع استفاده از این نوع سئو توصیه شده است زیرا گاهی اوقات با تغییرات الگوریتم وب سایت به طور کلی از 10 صفحه اول گوگل حذف می شود و یا به بیانی به طور کلی نابود می شود .

>> اهمیت سئو وب سایت <<

>> 6 راه برای افزایش فالوور در اینستاگرام <<

آیا سئو کلاه سیاه اخلاقی است؟

فرض و اعتقاد مردم و کاربران بر این است که وقتی ما “کلاه سیاه” می گوییم، ما درباره رفتار غیرقانونی و غیر اخلاقی صحبت نمی کنیم (مانند هک کردن به سایت شخصی) و سئو کلاه سیاه صرفا نوعی تاکتیک است. ما می خواهیم درباره قواعد و الگوریتم های گوگل که برای بهبود رتبه بندی وب سایت مشخص کرده است صحبت کنیم. در حالی که معتقد هستیم که اخلاقیات برای تقلب در سیستم و آسیب رساندن به کیفیت جستجو نیز وجود دارد، این مقاله قصد دارد نگاه صادقانه به انتخابهای واقعی شما در هنگام انتخاب مسیر سئو داشته باشد، و به شما کمک کند تا انتخاب درست و عاقلانه در سئو داشته باشید.

>> چگونه کمپین بازاریابی محتوا تولید کنیم؟ <<

>>اشتباهات تولید محتوا در سئو <<

 

سئو کلاه سیاه چیست؟

آیا تکنیک های سئو کلاه سیاه ارزشمند است؟

اولین سوال این است که آیا می خواهید تاکتیک های “ارزشمند” یا ” کم ارزش” را دنبال کنید؟ ما به دنبال این نیستیم که برای هر کدام از این دسته از سئو ارزشمند بودن و یا ازشمند نبودن آنها را مشخص کنیم. منظور از ارزش این تاکتیک های سئو به بازدیدکنندگان سایت و میزان جستجو آنها می باشد. گاهی اوقات تاکتیک های کم ارزش از جمله ” اسپم” از جمله تاکتیک های سئو کلاه سیاه می باشد. این نوع سئو معمولا غیرقانونی نیست و البته حتی غیرممکن هم نیست (بسته به نظر شما)، اما ممکن است برای اهداف سئو انجام گیرد.

>> 7 راه حل برا ی مدیریت سوشال مدیا و افزایش بازدید <<

چند نمونه از تکنیک های سئو سیاه

یکی از تکنیک های سئو کلاه سیاه که استفاده می شود ایجاد محتواهای تکراری به صورت زیاد می باشد و قرار دادن این تعداد زیاد محتواهای تکراری بر روی سایت و ایندکس شدن تعداد زیاد آدرس وب سایت و یا همان url می باشد ، همچنین خرید لینک ، کامنتینگ ، استفاده زیاد کلمات کلیدی ، پنهان کردن محتوا و صد ها تکنیک دیگر که در مقاله بعدی به طور مشروح به ان خواهیم پرداخت.

> چه سوشال مدیاهایی بر سئو تاثیر گذار هستند؟<<

آیا سئو کلاه سیاه بر سئو تاثیر بیشتری دارد؟

به طرز وحشیانه ای، تاکتیک های “کم ارزش” اغلب به عنوان یک ارزش برای افرادی که در تلاش برای به دست آوردن آن هستند می باشد، در صورتی که مانند بدست اوردن یک زمین بایر می باشد. تکنیک های کلاه سیاه کم ارزش تمایل دارند به سرعت تاثر گذار شوند، همانطور که Google با این تکنیک های سئو تهاجمی تر می شود.

اگرچه، به نظر آکادمی کوروش حیدری ، یک مشکل اساسی تر در این تکنیک وجود دارد ، تکنیک های کم ارزش هیچ چیز را نسبت به آینده تغییر نمی دهند و کوتاه مدت هستند. هنگامی که آنها شکست می خورند، آنجاست که باید همه چیز را از اول شروع کنید و شاید حتی در بعضی مواقع شکست بخورید و به زمین بخورید ، سئو و مخصوصا سئو کلاه سیاه دارای فراز و نشیب های بسیاری است که توجه نکردن به آنها ممکن است به شما آسیب های جبران ناپذیری وارد کند.

>> نکات مهم ایمیل مارکتینگ که حتما باید بدانید <<

نتیجه گیری

اما کدام سئو مناسب است؟

ما قصد نتیجه گیری و اینکه به شما بگوییم کدام بهتر و بدتر است را نداریم اما!؟
آیا سئو کلاه سیاه باعث صرفه جویی در سرمایه شما خواهد شد؟
آیا در بلند مدت به کسب و کار شما و سئو وب سایت شما کمک خواهد کرد؟
پاسخ سوالات با شما

منابع:

moz