آموزش بازاریابی محتوا و مفهوم آن

بازاریابی محتوا به معنای جذب و تبدیل چشم انداز به مشتریان با ایجاد و به اشتراک گذاری محتوای رایگان با ارزش است. هدف بازاریابی محتوا این است که کمک به شرکت ها ایجاد وفاداری نام تجاری پایدار و ارائه اطلاعات ارزشمند به مصرف کنندگان، و همچنین ایجاد تمایل به خرید محصولات از شرکت در آینده است. این فرم نسبتا جدید بازاریابی فروش مستقیم را شامل نمی شود. در عوض، اعتماد و ارتباط با مخاطبان را ایجاد می کند.

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامت یا از متخصص سئو و بهینه سازی و یا خدمات طراحی سایت  ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

هدف از بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا یک نوع بازاریابی متمرکز بر ایجاد، انتشار و توزیع محتوای یک مخاطب هدفمند آنلاین است. این اغلب توسط کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرد تا:

-جذب توجه و تولید منجر شود
-گسترش پایگاه مشتریان خود را
-تولید یا افزایش فروش آنلاین
-آگاهی از نام تجاری یا اعتبار را افزایش دهید
-مشارکت یک جامعه آنلاین از کاربران تفاوت بازاریابی آنلاین و بازاریابی آنلاین محتوا و اصول بازاریابی موتور های جستجو

مقایسه ایی بر بازاریابی محتوا

بر خلاف دیگر انواع بازاریابی آنلاین و  اصول کانتنت مارکتینگ  ، بازاریابی محتوا به پیش بینی و دیدار از نیاز مشتری موجود برای اطلاعات، به جای ایجاد تقاضا برای نیاز جدید، متکی است. همانطور که جیمز O’Brien از Contently در Mashable نوشت، “ایده مرکزی برای بازاریابی محتوا این است که یک برند باید چیزی ارزشمند برای به دست آوردن چیز ارزشمند در مقابل به ارمغان بیاورد. به جای تجاری، باید نشان داده شود. داستان ویژگی برای بازاریابی محتوا، تحویل مستمر مقادیر زیادی از محتوا مورد نیاز است، ترجیحا در یک استراتژی بازاریابی محتوا .

مقاله آموزش Google Analytics گام به گام  را آکادمی کوروش حیدری به شما پیشنهاد می کند .

 

چه نکاتی در بازاریابی آنلاین محتوا مهم میباشد

چه نکاتی در بازاریابی آنلاین محتوا مهم میباشد

وقتی کسب و کار بازاریابی محتوا را دنبال می کند، تمرکز اصلی باید نیازهای چشم انداز یا مشتری باشد. هنگامی که یک کسب و کار نیاز مشتری را شناسایی کرده است، اطلاعات را می توان در قالب های مختلف، از جمله اخبار، ویدئو، مقاله های سفید، کتاب الکترونیکی، infographics، خبرنامه های الکترونیکی، مطالعات موردی، پادکست ها، راهنماهای چکیده، پرسش و پاسخ مقاله ها ارائه ، عکس ها، وبلاگ ها، و غیره. اکثر این فرمت ها متعلق به کانال دیجیتال هستند.

بازاریابی محتوا چگونه باید انجام شود؟

بازاریابی محتوا دیجیتال یک فرایند مدیریت است که از طریق کانال های الکترونیکی مختلف برای شناسایی، پیش بینی و برآورده کردن نیازهای محتوا برای یک مخاطب خاص از محصولات دیجیتال استفاده می کند. این باید به طور مداوم به روز شود و به منظور تاثیر گذاشتن بر رفتار مشتریان افزوده شود.

تاریخچه بازاریابی محتوا چگونه است؟

بازاریابان سنتی به مدت طولانی از محتوا برای انتشار اطلاعات در مورد یک نام تجاری و ایجاد شهرت نام تجاری استفاده می کنند. صاحبان کسب و کار در اواخر قرن نوزدهم با توجه به پیشرفت های تکنولوژیکی حمل و نقل و ارتباطات، تکنیک های بازاریابی محتوا را شروع کردند. آنها همچنین خواستار ایجاد ارتباط با مشتری خود شدند.

هدف از بازاریابی محتوا چیست

تاثیرات محتوا در بازاریابی

ظهور بازاریابی محتوا  همچنین باعث افزایش سرعت سیستم عامل های آنلاین شد، محبوبیت سایت افزایش یافت و تقاضا برای محصول نیز افزایش یافت. یوتیوب، یک شرکت تابعه از گوگل، یک پلت فرم ویدئویی آنلاین (و از مزایای آن) به افزایش بازاریابی محتوا است.، از سال 2016، یوتیوب بیش از 1 میلیارد کاربر داشت که از یک سوم از کاربران اینترنت استفاده می کرد، که از استراتزی های مختلف بازاریابی در این راستا استفاده کرده است.

چرا به بازاریابی آنلاین محتوا نیاز داریم؟

کسب و کارهایی که بر گسترش دسترسی خود به مشتریان بیشتری متمرکز شده اند، خواهان توجه به افزایش تعداد بازدیدکنندگان و همچنین کیفیت این تعاملات هستند. معیارهای سنتی حجم عبارتند از تعداد بازدیدکنندگان به صفحه و تعداد ایمیلهایی که جمعآوری شدهاند، در حالی که زمان صرف شده در صفحه و کلیک بر روی صفحات / عکسهای دیگر شاخصهای خوبی برای تعامل است.
تعداد بازدیدکنندگان به یک صفحه
زمان صرف شده در صفحه
کلیک در سراسر صفحات / عکس
تعداد ایمیل های جمع آوری شده

سلامت برند در بازاریابی آنلاین محتوا به چه معنی است؟

سلامت برند اشاره به بازخورد مثبت یا منفی که یک شرکت می گیرد. همچنین اندازه گیری می کند که یک نام تجاری برای مصرف کنندگان مهم است. با این شرکت ها می خواهید بدانید که آیا شهرت برند بر مشتریان خود تأثیر می گذارد تا خرید کنند.

کاربر و تعامل دوباره نگاه کنید.

تاثیرات محتوا در بازاریابی

مفهوم SOV در بازاریابی محتوا

معنای سهم صوتی (SOV) تعداد دفعاتی است که یک نام تجاری در برابر رقبای خود (مکالمات) صحبت شده است و با صدا و مکالمات در بین مردم و کاربران بوده است. در خارج از دنیای دیجیتال، SOV برای فضای و فرکانس تبلیغاتی تجاری در رسانه های سنتی قرار می گیرد.
نقش پایگاه داده در بازاریابی محتوا چیست و چکونه است؟
برای کسب و کارهایی که امیدوار هستند به انواع مختلف مشتریان آنلاین دسترسی یابند، آنها نیازمند توجه به آمار جمعیتی بازدیدکنندگان جدید هستند، که نشان می دهد کوکی هایی که می توان آنها را نصب کرد، منابع مختلف ترافیک، رفتارهای مختلف آنلاین و / یا عادت های خرید متفاوت بازدید کنندگان آنلاین میباشد که بسیاری از سایت ها از جمله دیجی کالا  و شیپور از آن استفاده می کنند وکاربران را رصد می کنند.

مواردی که باید در بازاریابی دیجیتال محتوا  مورد بررسی قرار بگیرد:
آمار جمعیت بازدیدکنندگان
منابع ترافیک (به عنوان مثال، SEO، رسانه های اجتماعی، ارجاع، مستقیم)
تفاوت الگوهای خرید و رفتار کاربر بازدیدکنندگان

افزایش فروش با بازاریابی محتوا

کسب و کارهایی که بر هدف افزایش فروش از طریق بازاریابی آنلاین  محتوا متمرکز شده اند، باید در معیارهای تجارت الکترونیکی ، از جمله میزان کلیک از یک صفحه محصول تا چک کردن و نرخ تکمیل در چک کرد شما آنها باید به سایر معیارهای تعامل مانند زمان صرف شده در هر صفحه، تعداد بازدیدکنندههای صفحه محصول در هر کاربر و تعامل دوباره نگاه کنید.