4 اشتباه در ابزار سئو و دیجیتال مارکتینگ

ابزار سئو و دیجیتال مارکتینگ یک اصل مهم در کسب و کار ها و دنیای رقابت میباشد و اشتباه در مارکتینگ و یا دیجیتال مارکتینگ باعث میشود تا شما از دنیای رقبایتان و تاثیر آنلاین مارکتینگ  عقب بمانید همچنین دیجیتال مارکتنیگ نیز یک کار کاملا تخصصی میباشد و اینکه شما قصد داشته باشید خودتان با مطالعاتی که دارید کار بسیار حجیم و بزرگ مارکتینگ را انجام دهید غیر ممکن میباشد، مشاوره با متخصص دیجیتال مارکتینگ بسیار مهم است زیرا این افراد  متخصصینی هستند که سالها در این زمینه تخصص دارند و مطالعات انجام داده اند.

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامت یا از خدمات طراحی سایت  ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ می تواند شما را در راه موفقیت و بازاریابی آنلاین به شما کمک کند زیرا کارشناس دیجیتال مارکتینگ می تواند کار تجزیه و تحلیل داده های شما را انجام دهد تا وقتی که شما کار تجزیه و تحلیل داده ها را به خوبی انجام ندهید، هیچ فیدبک و بازگشت دیتا و اطلاعاتی درباره کاربرانتان نخواهید داشت و درنتیجه بازاریابی دیجیتال نیز نخواهید داشت. متخصص مارکتینگ از ابزار سئو و دیجیتال مارکتینگ و علم تجزیه و تحلیل داده ها کاملا مطلع و آگاه هستند و تخصص کافی در این زمینه را دارا می باشند.

دوره های آموزشی آکادمی کوروش حیدری

ما در این دوره های دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال به کاربران روش های تجزیه و تحلیل درست داده و ابزار سئو و دیجیتال مارکتینگ  را نشان میدهیم تا راه درست تجزیه و تحلیل داده را بشناسند و بتوانند با عنوان کارشناس مارکتینگ باعث رشد کسب وکار ها شوند.

مشاوره سئو و بهینه سازی

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ یک میدان و یک پایگاه داده از اطلاعات محرمانه میباشد ، که این داده ها و تجزیه و تحلیل داده ها نیز برای سئو نیز همین طور میباشد ، که البته این اطلاعات ناقص و مشکوک هستند و شما باید انها را تجزیه و تحلیل و بررسی کنید تا از آنها اطلاعات درست پیدا کنید.
در ادامه ایم نقاله ما به 4 اشتباهی که درتجزیه و تحلیل لداده ها رخ می دهد و بعضی از افراد دچار این اشتباهات می شوند را اشاره خواهیم کرد:

پریدن به نتیجه گیری از تجزیه داده دیجیتال

یگی از مواردی که کاربران تجزیه می کنند این است که سایت ها و تجارت هایی که دارای رتبه بندی های بالایی هستند را بررسی می کنند و بعد تعداد کلیک ها را بررسی می کنند واین گونه سایت ها دارای رتبه بالا و همچنین ترافیک و کلیک بسیار بالایی هستند وتعداد کلیک های آنها بسیار بالا میباشد بعد به دامنه های سایت نگاه می کنند و می بینند که در این سایت ها دامنه با نوع کسب و کار و نامک کسب و کار تناسب دارد و بعد این نتیجه گیری را می کنند که اگر نامه دامنه با نام تجارت تناسب داشته باشد پس در دیجیتال مارکتینگ بسیار تاثیر گذار است و آن را به عنوان نتیجه اعلام میکنند در صورتی که اینطور نیست شما آنطوری نتیجه گیری می کنید که دوست دارید و در فکرتان است و کافی است که یک دلیل شهودی موافق با آنچه در ذهنتان میباشد ببینید و خیلی سریع نتیجه گیری کنید.

چرا ابزار سئو و دیجیتال مارکتینگ باید استفاده شود

اولا، ما تمایل داریم تا یک تردید در مورد تأیید وجود داشته باشد – ما همه مشتاق هستیم که از کلیشه “تمایز همبستگی در برابر علیت” در هنگام دیدن سایت های موفق که کلمات کلیدی را پر کرده اند، تماس بگیریم، اما همه آنها زمانی تایید می شود که مطالعات انجام می شود.قبل از اینکه به نتیجه ایی برسید حتما باید چندین مطالعه دقیق از ان موضوع داشته باشید .
چرا ابزار سئو و دیجیتال مارکتینگ باید استفاده شود

قبل از اینکه به نتیجه ای بر اساس همبستگی برسید، مجبورید امکانات مختلفی را در نظر بگیرید:
– تصادف کامل
– معکوس معکوس
– علیت مشترک
– خطی بودن
– کاربرد گسترده

در ادامه هر کدام از مواردی که در بالا برای نتیجه گیری در مورد تجزیه و تحلیل داده ها باید به آنها توجه کنیم را برسی می کنیم مثالی که در این موارد مد نظر است این است که “خوردن پنیر باعث مرگ در خواب می شود” حالا:

تصادف کامل – آیا ممکن است که تعداد زیادی از داده ها مقایسه شده اند، که برخی از آنها باید مشابه باشند؟

معکوس معکوس – آیا این امکان وجود دارد که ما این راه اشتباه را داریم؟ به عنوان مثال، شاید بستگان شما، در عزاداری برای مرگ خود در مورد بستری شدن، با خوردن پنیر در مقادیر زیادی برای راحتی خود شان بوده است این به نظر بسیار بعید است، پس بگذارید آن را پاس بدهیم. نه، این خیلی بعید است.

علیت مشترک – آیا این امکان وجود دارد که برخی از عوامل سوم در پشت هر دو از این است؟ شاید افزایش ثروت باعث می شود شما سالم غذا بخورید (به طوری که از چیزهایی مانند سوء تغذیه نمیرند)، و همچنین باعث می شود که شما به خوردن پنیر بیشتر ادامه دهید این به نظر بسیار قابل قبول است. بله، این امکان پذیر است.

خطی – آیا دو خط روند خطی را مقایسه می کنیم؟ روند خطی یک نرخ ثابت رشد یا کاهش است. هر دو آمار که هر دو به طور تقریبا خطی در طول زمان هستند بسیار همبسته خواهد بود. در نمودار بالا، هر دو آمار ما روند خطی به سمت بالا هستند. اگر گراف با مقیاس های مختلف کشیده شده باشد، ممکن است به نظر برسد به طور کامل غیر مرتبط با این موضوع، اما به این دلیل که هر دوی آنها یک نرخ ثابت دارند، آنها همگی با هم همخوانی خوبی دارند. بله، این احتمالا به نظر می رسد.

کاربرد وسیع – آیا این امکان وجود دارد که این رابطه فقط در سناریوهای خاص توافق یا حداقل در سناریوی طاقچه من وجود داشته باشد؟ شاید به عنوان مثال، پنیر این کار را برای برخی افراد انجام می دهد و این به اندازه کافی برای ایجاد این همبستگی است، چرا که در چنین مواردی تعداد تلفات خیلی زیاد است. بله، این ممکن است به نظر برسد.

اشتباهات رایج دیجیتال مارکتینگ

تاثیر یک محتوا بر سئو و مارکتینگ کل سایت

یکی از سایت های خیلی معتبر در مطلبی قرار داده بود که یک محتوای کوچک تاثیر بسیار چشمگیری در سئو دارد و راه و روش سئو را به طور کلی بهبود میبخشد در صورتی که این اطلاعات به دلیل تنبلی افراد و مطالعات نمونه های کوچک می باشد و باعث شکست میشود .

اعتماد به ابزار سئو و دیجیتال مارکتینگ

ابزار سئو و دیجیتال مارکتینگ صرفا ابزار هستند شما میتوانید از اینابزار سئو و دیجیتال مارکتینگ برای هدف و نکته و هدفی که دارید استفاده کنید اطلاعات را بگیرید و بعد از اطلاعاتتنان استفاده کنید و نتیجه درست را بگیرید ابزار ها به شما نتیجه درست را نمی دهند و گاها شما را به کار اشتباه وادار می کنند پس فکر نکنید که با استفاده از ابزار ها همه چیز در مورد داده ها را به طور واضح خواهید و تنها وظیفه شما اجرای دستورالعمل های ابزار ها میباشد ابزار های سئو و مارکتینگ فقط ابزار هستند به عنوان مثال google analytics به شما داده های زیاد ی می دهد اما شما از این نموداری که googleanalytics می دهد Google Analytics API v3 اطلاعی دارید؟ آیا از نمودار های ترکیبی اطلاعایت دارید؟ آیا می دانید چگونه باید ازbig data که به ما می دهد باید استفاده کرد ؟ آیا راه درست تجزیه و تحلیل داده ها را می دانید ؟ آیا می دانیید بعد از مشاهده اطلاعات حالا باید چه راه حلی را انتخاب کنید تا اطلاعات درست شود؟

ابزارهای معروفی که ممکن است شما را به شکست برساند؟

– Analytics
– Search Console
– AdWords
– Rank tracking
در کنسول جستجو، این ها به عنوان کلیک ها گزارش می شوند و زمانی که چندین ابعاد (مثلا کلمات کلیدی و صفحه) یا فیلترها ترکیب شوند، می توانند برای نمونه گیری سنگین و نامرئی آسیب پذیر باشند.

ابزار دیجیتال مارکتینگ و سئو در گوگل آنالایتیکس

در Google Analytics، این ها با استفاده از آخرین کلیک های غیر مستقیم به شما گزارش می شوند، به این معنی که ترافیک ارگانی شما حاوی دسته ای از جلسات مستقیم، وقفه های زمانی است که در اواسط جلسه باز می شود و غیره. این بدون وارد شدن به ترافیک کاملا گمراه کننده است.
در AdWords، اکثر گزارشات از آخرین کلیک AdWords استفاده می کنند، ممکن است متفاوت باشد. علاوه بر این، حجم كلمات كليدي نيز به همان نسبت در بالا اشاره شده است و این گزارش هم بدون دید درست اشتباه است.
ردیابی رتبه مکان مشخص و ناسازگار است، همانطور که در بالا اشاره شده است و تجزیه و تحلیل داد ها در نهایت بر عهده فرد مشاوره متخصص سئو و دیجیتال مارکتینگ و کاردان سپرده شود.
با تاکیید می گوییم که اینکه این ابزار ها ارزشمند است شکی نیست و ما نمی گوییم این ابزار ها ارزشمن نیستند فقط باید بگوییم که باید درک شوند باید تجزیه و تحلیل شوند باید نمودار هایی از تجزیه و تحلیل داده ها از آنها توسط مشاوره با متخصص دیجیتال مارکتینگ و متخصص سئو و بهینه سازی گرفته شود .