دامین اتوریتی چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

 دامین اتوریتی یا همان domain autorithy که به معنای مجوز دامنه میباشد ، یک نوع ابزار می باشد که توسط moz طراحی شده است و بر اساس امتیاز موتور های جستجوی گوگل به که به دامنه سایت می دهند از 1 تا 100 امتیاز از moz می گیرند ، در واقع این رتبه به  اصول SERP ها بستگی دارد، که هر چه قدر که میزان این امتیاز بیشترباشد این دامنه بهتر می باشد .

 

ابزار دامین اتوریتی DA) MOZ)چه کاربردی دارد؟

دامین اتوریتی با ارزیابی لینک دامنه های ریشه، تعداد کل لینک ها، MozRank، MozTrust، و غیره – یک نمره DA برای سایت محاسبه می شود. این نمره پس از آن می تواند در مقایسه با وب سایت ها و یا ردیابی “رتبه بندی قدرت” یک وب سایت در طول زمان مورد استفاده قرار گیرد پس شما می توانید یک وب سایت را با استفاده از MozBar (یک افزونه رایگان کروم)، Open Site Explorer (یک ابزار تجزیه و تحلیل Backlink)، بخش تجزیه و تحلیل SERP از Keyword Explorer و ده ها ابزار دیگر SEO در سراسر وب، مشاهده کنید.

 

چگونه نمره Domain Authority محاسبه میشود؟

ما نمره Domain Authority را در یک مقیاس لگاریتمی 100 نقطه ای بر اساس محبوبیت وب سایت، MozRank، MozTrust و غیره نمره می دهیم. بنابراین، در صورتی که نمرات سایت شما از 20 تا 30 باشد و بخواهد تا این نمرات رشد پیدا کند بسیار راحت میباشد تا به 70 تا 80 برسد که بسیار عالی میباشد.
در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامت یا از متخصص سئو و بهینه سازی و یا خدمات طراحی سایت  ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

یک دامین اتوریتی “خوب” چه امتیازی دارد؟

به طور کلی، سایت هایی که تعداد بسیار زیادی از لینک های خارجی با کیفیت بالا (مانند ویکی پدیا یا Google.com) در بالای محدوده سازمان دامنه قرار دارند و نمره بالاتری دارند، در حالی که کسب و کارهای کوچک و وب سایت هایی که لینک های ورودی کمتر دارند ممکن است DA پایین تر داشته باشند. وب سایت های با نام تجاری جدید همیشه با یک امتیاز رتبه بندی دامنه از یک شروع می شود و با پیشرفت SERP هم این امتیاز در Mozbar بیشتر می شود.
این امتیاز ها اصلا به نام دامنه مرتبط نمی باشد و کاملا مرتبط با موتور های جستجوی گوگل و مفاهیم پایه ایی سئو و پیشرفته عمل می کنند.

مقایسه دامین اتوریتی و پیچ اتوریتی

در حالیکه Domain Authority قدرت پیش بینی رتبه بندی کل دامنه ها یا زیر دامنه ها را اندازه می گیرد، Page Authority میزان قدرت صفحه های شخصی را اندازه می گیرد و میتوان گفت که کاملا از یکدیگر مجزا هستند و باید به هر دو مورد و هر دو امتیاز به هنگام مقایسه وب سایت ها با یکدیگر مورد مقایسه و اندازه گیری قرار بگیرند .

چگونگی نصب Mozbar

این افزونه در واقع بر رروی google chorome نصب می شود، شما می توانید با سرچ مازبار در قسمت افزونه های مرور گر کروم خود آن را پیدا کنید و آن را اضافه کنید و یا به رفته به وبسایت moz این افزونه را دانلود و نصب کنید و از این ابزار استفاده کنید.

معیار دامین اتوریتی در کجاها استفاده شده است؟

این معیار در SEO و بازاریابی آنلاین هم بسیار مورد استفاده قرار گرفته است و معیاری است برای سنجش ارزش لینک ها و یا دامنه ها که در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. در اکوسیستم Moz، می توانید با استفاده از Open Site Explorer، MozBar (نوار ابزار SEO رایگان Moz) یا بخش تجزیه و تحلیل SERP Keyword Explorer می توانید اندازه دامنه را اندازه گیری کنید.
از آنجایی که Authority براساس محاسبات ماشین است، نمره سایت شما اغلب نوسان خواهد داشت، زیرا در محاسبه بیشتر، کمتر یا متفاوت داده ها استفاده می شود. به همین دلیل توجه داشته باشید که بهترین استفاده از Domain Authority به عنوان یک متریک نسبی در مقایسه با پروفایل های پیوند از سایت های دیگر، در مقایسه با ارزش مطلق “به ثمر رساندن” کارآیی تلاش های داخلی و SEO شما است.

نمره DA در ابزار mozbar چه اهمیتی دارد؟

همان طور که از جملات قبلی ما هم باید فهمیده باشد این نمرات بر اساس سنجش میزان کارایی شما دقیقا مطابق با موتور ها جستجوی گوگل میباشد و این معیار ها شامل این میباشد که شما چقدر از نظر سئو و بهینه سازی بر روی سایت و دامنه خود کار کرده باشید این ابزار تمام جنبه های سئو را که گستردگی بسیار ی هم دارد را در نظر می گیرد همچنین میزان فعالیت مارکتینگ و بازاریابی آنلاین و تلاش شما برای کاربران نیز در رتبه بندی پیچ اتوریتی و دامین اتوریتی شما تاثیر دارد و در صورتی که شما از دسته وب سایت هایی با SERP بالا بشاید در mozbar هم امتیاز بالایی خواهید داشت. این ابزار بهترین روش برای بررسی فاکتور های سئو و بهینه سازی سایت و بهبود این فاکتور ها میباشد.

 

دامین اتوریتی چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

از آنجاییکه Domain Authority (و در این مورد، Authority Page) از چندین معیار و محاسبات تشکیل شده است، دقیقا علت یک تغییر را می توان یک چالش دانست. اگر نمره شما بالا یا پایین رفته باشد، بسیاری از عوامل تاثیرگذار در این تغییر را میتوان یافت.
نمره ایی که شما در این نوار ابزار مشاهده می کنید از فضا بدست نیامده است و دقیقا منعکس کننده فعالیت و سئو شما در سایت می باشد در صورتی که شما یک سای نوپا باشید و این سایت هم بر پایه سئو نباشد قاعدتا نمره بسیار پایینی از این نوار ابزار کسب خواهید کرد، پس طراحی سایت بر اساس قوانی سئو در رتبه اولیه شما و پرش بعدی بسیار اهمیت دارد .

در آکادمی کوروش حیدری به شما ابزار تجزیه و تحلیل سایتتان را ارائه می کنیم منتظر چه هستید لینک ساییتان را قرار دهید تا معایب و نقاط قوت سایت و دامنه خود را ارزیابی کنید.

منابع