متا تگ طولانی تر برای تاثیر بیشتر در سئو

محدودیت طول متا تگ طولانی چقدر شده است؟

همان طور که میدانید تا قبل از امروز محدودیت های متا تگ از نظر طول بین 134 تا 180 کارکتر می بود و باتوجه به دیگر قوانین گوگل در صورتی که از نظر ترکیبات متا دیسکیریپشن درست بود و طول آن هم درست بود در نتیجه meta description هم از نظر سئو و بهینه سازی مورد قبول بود و شما مورد قبول موتور جستجوی گوگل بودید و در نتیجه از نظر سئو پیشرفت خواهید کرد.
طبق قوانین جدید گوگل meta description میتواند طولانی تر شود و از نظر سئو برای دسکتاپ و موبایل هم بهتر میباشد، گوگل رسما برای متا تگ طولانی گفته است:

” ما رسما طول، طول توصیه شده و طول صفحه نمایش آنچه را که در قسمت متنی نتایج استاندارد ارگانیک نشان می دهد، رسما افزایش دادیم. “

گوگل چه قوانینی را برای متا تگ به روز کرد؟

بنابراین این می تواند بسیاری از تغییرات در SEO نیز داشته باشد. بنابراین تغییری که در اینجا رخ داد این است که گوگل به طور عمده دو چیز را به روز کرد. یکی از آنها، طول متا تگ توضیحات را به روز کرد، و دوم، دستورالعمل های خود را در اطراف متا تگ ها را به روز کرد.
طبق قوانین جدید گوگل برای متا تگ ، متا تگ بین 160 تا 180 کاراکتر تغییر کرده است، و حتی متا تگ ها می توانند تا 300 و تا 320 هم باشد و این موضوع برای سئو و بهینه سازی شما تاثیر خوبی خواهد داشت و بهبود خواهد داد .

از چه زمانی این تغییر شروع شده است؟

حدودا از 21 دسامبر این تغییر اعلام شده است و امروز هم تا 50% از سایت ها هم از این قانون استفاده می کنند. البته در حال حاضر 51 درصد باقی سایت ها با متا تگ های قدیمی و یا به بیانی با قوانین قدیمی متاتگ ها سئو سایت هایشان را ادامه میدهند، اما اگر میخواهید که در دنیای رقابت پیشرفت کنید و در صورت یکه دارای رتبه هستید در رتبه خودتان باقی بمانید و اگر هم رتبه ندارید پیشرفت کنید و رتبه بگیرید پس باید با قوانین جدید گوگل همگام شوید ، شما میتوانید اطلاعات بیشتری در مورد متا تگ ها ی جدید گوگل بدست بیاورید.
در دنیای تجارت الکترونیک اگر در بین رقبا گردش کنید شاید نشانه هاای از الگوریتم و قانون جدید گوگل نمونه هایی را ببینید این قانون جدید در SERP ها تاثیر شگرفی ایجاد خواهد کرد منتظر بمانید یا دست بکارشوید.

متا تگ طولانی چه تاثیری بر بهینه سازی دارد؟

چرا بازاریابان دیجیتال باید از این تغییرات در متا برای سئو پیرو ی کنند؟

زیرا بازاریابان میخواهند تا کاربران را به کلیک دعوت کنند یا حتی وادار کنند تا کاربران کلیلک کنند که با متا تگ طولانی تر باعث میشود تا بتوانند اطلاعات بیشتری در موتور های جستجو برای آن کلمه تعریف شود و کاربران بر روی آن کلیک کنند حتی بازاریابان انقدر بر روی کلیک کردن پا فشاری دارند تا گاهی اوقات هم اغراق هم می کنند، پس سئو و بالا رفتن رتبه در گوگل با استفاده از قوانین جدید گوگل و افزایش طول متا تگ ها برای بازاریابان هم قابل توجه و دارای اهمیت است .

تاثیر توضیحات جدید متا تگ بر روی سئو

تاثیر متا تگ طولانی بر روی افزایش کلیک

احتمالا منفی است، به این معنی که کلیک های کمتر در مورد درخواست های پیچیده تر. اما برعکس، ممکن است به برخی از درخواستهای پیچیدهتر بیشتر برسد، زیرا افراد بیشتر از توصیفهای طولانیتر مورد استفاده قرار میگیرند، پس هرجه که شما اطلاعات بیشتر و پیچیده تری داشته باشید در نتیجه تعداد کلیک بیشتری را هم خواهید گرفت و در نتیجه هم بر روی سئو و هم بر روی مارکتینگ شما تاثیر خواهد گذاشت.

تغییر متا تگ باعث کاهش رتبه میشود؟

شاید به این علت که با قانون جدید گوگل سایت هایی که از قانون جدید پیروی می کنند در نتیجه کلیک بیشتر یمی گیرند و در بالا قرار میگیرند و در نتیجه سایت هایی که از قوانین قبلی پیروی می کنند احساس کنند که کاهش رتبه و کلیک گرفته اند .
دومین چیزی که باید انجام دهید این است که آیا شما فرایندهای داخلی دارید یا CMS شما قوانینی در مورد اینکه چه مدت می توانید یک تگ متا تگ را ایجاد کنید، باید آن ها را از حد مجاز که بوده است و در محدوده 160 تا 180 میباشد را به محدوده 230 تا 320 جدید تغییر دهید اگر چنین قابلیت و نیرویی هم ندارید از آکادمی کوروش حیدری کمک بگیریید.
تاثیر متا تگ طولانی بر روی افزایش کلیک

از نظر سئو باید چه کنیم؟

چیزهایی که باید در حال حاضر انجام دهید چیست؟
شماره اول، فهرستی اولویتی – که احتمالا باید از آن استفاده کنید – از مهمترین صفحات فرود خود را با ترافیک جستجو ایجاد کنید، آنهایی که بیشترین ترافیک جستجوی را با جستجوهای ارگانیک در وب سایت شما دریافت می کنند را مد نظر قرار دهید و متا تگ های آنها را با قوانین جدید گوگل تنظیم کنید و  اصول متا تگ طولانی را اجرا بکنید .
اکنون می توانید به همان اندازه که می خواهید قضاوت کنید. توصیه من این است که به SERP هایی که بیشترین ترافیک را برای شما ارسال می کنند، بروید و بیشترین امتیاز را کسب کنید. برو چک کن محدودیت meta description آنها احتمالا بین 250 تا 300 هستند و شما می توانید جایی در آنجا برای بهینه سازی و اصول نکات سئو خود پیدا کنید و اگر هم به نتیجه نرسیدید و خواستید که به طور دقیق با الگوریتم و قوانین جدید گوگل همراه شوید :

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامت یا از مشاوره متخصص سئو و دیجیتال مارکتینگ و یا خدمات طراحی سایت ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

منابع:
moz