چگونه لینک بیلدینگ کنیم؟

 مبانی لینک بیلدینگ لینک ها در واقع خیابان های بین صفحات هستند، که با استفاده از این لینک ها میتوانید به صفحات دست پیدا کنید و انها را توسط موتور های جستجو کشف کرد، از اواخر دهه 1990 چگونگی لینک بیلدینگ یکی از معیار های محبوبیت و استاندارد سنجی برای موتور های جستجوی گوگل را تشکیل می دهد و اینکه چگونه و چقدر برای کاربران این لینک ها قابل دسترس باشد به صفحات امتیاز داده می شود.

لینک بیلدینگ در موتور های جستجو

اصول مبانی موتور های جستجو  بر اساس چگونگی لینک بیلدینگ به صفحات سایت رتبه می دهند همچنین رتبه هرزنامه ها(spam) نیز با لینک بیلدینگ مشخص میشود، محبوبیت صفحات و اعنماد را از طریق همین مشخصه توسط موتور های جستجو بررسی می کنند و امتیاز لازم را به صفحات می دهند.
سایت های قابل اعتماد به سایت های قابل اعتماد دیگر لینک می دهند ، و باعث پیشرفت هر دو سایت می شود، سایت هایی که اسپم هستند میتواندد لینک های کمی از سایت های قابل اعتماد کسب کنند. مدل های سازمانی مانند آنچه که در الگوریتم Hilltop مطرح شده است، نشان می دهد که لینک ها روش بسیار خوبی برای شناسایی اسناد متخصص در یک موضوع خاص هستند.

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامت یا از مشاوره تخصصی با گوگل پارتنر و یا خدمات سئو و بهینه سازی  ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

موتورهای جستجو چگونه ارزش لینک ها را تعیین می کنند؟

برای پاسخ دادن به این، ما باید عناصر فردی یک لینک را بررسی کنیم و ببینیم چگونه موتورهای جستجو این عناصر را ارزیابی می کنند. ما به اندازه کافی معیارهای اختصاصی که موتورهای جستجو استفاده می کنند را درک نمی کنیم، اما از طریق تجزیه و تحلیل و بررسی تجریبات می توانیم به مطالب هوشمندانه ایی دست پیدا کنیم.در ادامه ما لیستی از فاکتور های مهم در سئو و بهینه سازی مهم و موثر است را به شما معرفی خواهیم کرد.

مقالات بیشتر >>> تاثیر سرچ کلمات کلیدی در سئو 

چگونه لینک بیلدینگ کنیم؟

نقش کلمات کلیدی برای سئو و لینک بیلدینگ؟

برای دانستن اینکه چه کلمات کلیدی برای هدف قرار دادن، ضروری است نه تنها تقاضا برای یک اصطلاح یا عبارت خاص را درک کنید بلکه کارهایی که برای رسیدن به رتبه بندی بالا لازم است را درک کنید.رقابت شما برای بدست آوردن رتبه های بالا ممکن است سالها طول بکشد اما با استفاده از متخخصص سئو و بهینه سازی میتوانید تا حدودی این زمان را کوتاه تر هم بکنید.

کسب محبوبیت جهانی در لینک بیلدینگ

باید با لینک دهی به سایت های محبوب و بزرگ دیگر از نظر موتور های جستجو محبوبیت کسب کنید و موتور های جستجو شما را به عنوان یک سایت محبوب در نظر بگیرند، به عنوان مثال سایتی مانند سایت Wikipedia به هزاران سایت مختلف لینک دارند، اشتراک کردن لینک ها بین سایت ها باعث میشود تا به عنوان سایت مقتدر از طرف موتور های جستجوی گوگل شناخته شوید.

کسب محبوبیت محلی و موضوعی خاص

این نوع محبوبیت به موتور های جستحو نشان میدهد که سایت شما در یک جامعه آماری خاص و بر اساس یک موضوع خاص محبوبیت دارد و توسط کاربران زیاد دیده می شود، به عنوان مثال اگر سایت شما در مورد فروش خانه سگ می باشد اینکه سایت شما به یک انجمن فروش سگ لینک داده شود و از طرف ان انجمن مورد توجه باشد بسیار مهم میباشد.

چگونه از Anchor Text در سئو و لینک بیلدینگ استفاده کنیم؟

یکی از قوی ترین سیگنال هایی که موتورها در رتبه بندی ها استفاده می کنند، متن لنگر (anchor text) است. اگر چندین لینک به یک صفحه با کلمات کلیدی مناسب اشاره دارند، این صفحه دارای احتمال بسیار خوبی برای رتبه بندی در مورد آن متن است.

TrustRank

جای تعجب نیست که اینترنت دارای مقدار زیادی از هرزنامه است. برخی بر این عقیده اند که 60 درصد صفحات وب هرزنامه هستند. به منظور از بین بردن این محتوای نامناسب، موتورهای جستجو از سیستم هایی برای اندازه گیری اعتماد استفاده می کنند که بسیاری از آنها بر اساس نمودار پیوند هستند. لینک های کسب شده از دامنه های بسیار مورد اعتماد می تواند به افزایش قابل ملاحظه ای این معیار امتیاز برسد. دانشگاه ها، وب سایت های دولتی و سازمان های غیر انتفاعی نمونه هایی از حوزه های اعتماد بالا را نشان می دهند.

کسب محبوبیت محلی و موضوعی خاص

چگونه به سایت های دیگر لینک دهیم؟

پیوند های هرزنامه هر دو به دو صورت انجام می شود. یک وبسایت که به هرزنامه پیوند دارد، به احتمال زیاد هرزنامه است و به نوبه خود اغلب سایتهای هرزنامه را به آن پیوند می دهد. با نگاه کردن به این لینک ها در مجموع، موتورهای جستجو می توانند “محله پیوند” که در آن وب سایت شما وجود دارد، درک شود. بنابراین، عاقلانه است که سایتهایی را که به دقت لینک میکنید انتخاب کنید و با سایتهایی که میخواهید از آنها پیروی کنید، به همان اندازه دقت کنید.

FreshRank در لینک بیلدینگ چیست؟

سیگنالهای پیوند در طول زمان پوسیدگی دارند. سایتهایی که بعدها محبوب شدند، غالبا از بین میروند و در نهایت نمیتوانند لینکهای جدیدی کسب کنند. بنابراین، مهم است که در طول زمان به اضافه کردن لینک های اضافی ادامه دهید. در موتورهای جستجو به طور معمول این نوع لینک دهی به عنوان “FreshRank” نامیده می شوند، از سیگنال های تازه ای از لینک ها برای قضاوت در مورد محبوبیت و ارتباط جاری در موتور های جستجوی گوگل استفاده کنید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

چند سال گذشته به صورت انفجاری در میزان اشتراک محتوا از طریق خدمات اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و + Google به انجام شده است. با وجودی که موتورهای جستجو به لینک های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده متفاوت از سایر انواع لینک ها نگاه می کنند، و به این موضوع توجه می کنند. در میان متخصصین سئو این بحث وجود دارد که چگونه موتورهای جستجوگر سیگنال های پیوند اجتماعی را به الگوریتم هایشان می فهمانند و انها را متوجه می کنند اما این موضوع چیزی از اهمیت اشتراک در شبکه های اجتماعی و پیشرفت آن کم نمی کند.

قدرت اشتراک اجتماعی

چگونه Google+، توییتر و فیس بوک بازی را تغییر می دهد؟!
سالهای 2011 تا 2012 شاهد افزایش شدید در اشتراک اجتماعی و تاثیر آن در موتور های جستجوی گوگل بودیم. گوگل، به ویژه، تعداد زیادی از سیگنال های اجتماعی را در نتایج جستجوی خود درج کرد. این تحلیل شامل ارائه نتایج شخصی کاربران می باشد که حاوی محتوایی هستند که توسط حلقه اجتماعی جستجوگر (فیس بوک، توییتر و دیگران) به اشتراک گذاشته شده است. این نتایج همیشه در دهه اول ظاهر نمی شود، اما به علت این تأثیر اجتماعی، بدون شک گسترش پیدا می کند، و اهمیت اشتراک در شبکه های اجتماعی روز به روز بیشتر خواهد شد.
قدرت بالقوه این تغییر برای بازاریابان موتور های جستجو بسیار زیاد است. کسی که دارای یک حلقه اجتماعی بزرگ است و بسیاری از مواد را به اشتراک می گذارد بیشتر احتمال دارد که این موارد (و برندینگ) در نتایج جستجو ارتقا یابد. برای افراد دارای شرکت های بزرگ و نویسندگان، مفید است که مطالب خود را با این افراد با نفوذ بسیار با پیوندهای اجتماعی بزرگ به اشتراک بگذارید. برای موتور جستجوی Google، این نوع اشتراک گذاری در Google+ نیز صادق است.

آیا شبکه های اجتماعی همانند لینک ها عمل می کنند؟

یک کلمه: نه اگرچه شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه سهم اجتماعی مانند تویت ها، لایک ها و پلاسس ها بر رتبه بندی تأثیر می گذارد، در این زمان پیوندها به عنوان یک راه بسیار پیشرفته و پایدار برای ارتقاء محبوبیت محتوای شما در نظر گرفته می شود و نه ارتقاء سایت شما !

مبانی لینک بیلدینگ

مبانی لینک بیلدینگ

لینک بیلدینگ یک هنر است،  این تقریبا همیشه بخش چالش برانگیز شغل های جستجوگرها است، اما همچنین یکی از مهم ترین موفقیت هاست. ساختمان لینک نیاز به خلاقیت، فشار و اغلب، بودجه دارد. هیچ دو کمپین ساخت لینک ها یکسان نیستند و نحوه انتخاب لینک ها بسیار مهم و در شکل گیری شخصیت تجارت و بیزینس شما تاثیر گذاری مهمی دارد. در زیر سه نوع اساسی لینک بیلدینگ توضیح داده میشود:

بررسی لینک بیلدینگ طبیعی

لینکهایی که به طور طبیعی توسط سایتها و صفحاتی که میخواهند به محتوای یا شرکت شما پیوند دارند، داده شوند. این پیوندها مستلزم هیچ اقدام خاصی از جستجوگرها، به غیر از ایجاد مواد ارزشمندی (محتوای عالی) و توانایی ایجاد آگاهی در مورد آن نیست.

چگونه لینک ها اعتبار سنجی می شوند؟

همانند هر فعالیت بازاریابی، اولین گام در هر کمپین پیوند ساختمان، ایجاد اهداف و استراتژی ها است. متاسفانه، ساختمان لینک یکی از سخت ترین فعالیت ها برای اندازه گیری است. هرچند موتورها هر لینک را با معیارهای دقیق و ریاضی وزن می گیرند، برای کسانی که در خارج هستند، دسترسی به این اطلاعات غیر ممکن است. قوانین seo به تعدادی از سیگنال ها برای کمک به ایجاد یک معیار رتبه بندی ارزش لینک متکی هستند. همراه با داده های سیگنال های لینک شده که در بالا ذکر شد.

بررسی از طریق کلمات کلیدی

موتور های جستجو بررسی می کنند تا لینک هایی که داده می شود بر اساس موضوعات مرتبط با کلمات کلیدی صفحه شما باشد در این صورت برای شما ارزش بیشتری قائل میشوند .

لینکهای متقابل

با بررسی پیوندها (لینکهای ورودی) وبسایت که در حال حاضر به خوبی برای عبارت کلیدی هدفمند شما رتبه بندی شده اند، شما اطلاعات ارزشمندی در مورد لینکهایی که به شما در دستیابی به رتبه بندی بالا کمک می کند، دست خواهید یافت. با استفاده از ابزارهایی نظیر Open Site Explorer، SEOs می توانید این لینک ها را کشف کنید و این دامنه ها را در کمپین های لینک سازی خودتان هدف قرار دهید.

استفاده از MozRank

به شما کمک می کند تا متوجه شوید تا کدام صفحات شما رتبه گرفته اند ، پیوند هایی که گرفته اید و داده اید را برای شما نشان می دهد و همچنین ارزش سایت شما و دیگر سایت ها را برایتان مشخص می کند.

تعداد لینک ها در یک صفحه باید چگونه باشد؟

تعداد لینک ها در یک صفحه در اهمیت آن و گرفتن محبوبیت و رتبه از طرف موتور های جستجو بسیار مهم میباشد هرچه بیشتر باشد بهتر می باشد .

نقش Domain Authority در سئو

Moz Domain Authority (یا DA) یک معیار مستقل پرس و جو است که احتمال دارد که دامنه برای هر پرس و جو داده شده رتبه بندی کند. DA با تجزیه و تحلیل دامنه اینترنت و مقایسه دامنه داده شده به ده ها هزار نمایش داده شده در Google محاسبه می شود.

ترافیک Referral چگونه ترافیکی است؟

Referral چیست؟
این سوال یک سوال مهم می باشد و به این معنی میباشد که: ساختمان لینک هرگز نباید صرفا در مورد موتورهای جستجو باشد. لینک هایی که مقدار زیادی از ترافیک مستقیم کلیک را ارسال می کنند، نه تنها تمایل دارند که موتور جستجوگر خوبی برای رتبه بندی ارائه دهند، بلکه بازدید کننده های هدفمند و با ارزش برای سایت شما (هدف اصلی بازاریابی اینترنتی) است. این چیزی است که شما می توانید بر اساس تعداد بازدیدکنندگان یا بازدید های صفحه بر اساس تجزیه و تحلیل سایت برآورد کنید.

اگر شما نمیتوانید به آنها دسترسی پیدا کنید، خدماتی مانند Google Trends می توانند به شما در مورد حداقل ترافیک دامنه کمک کند، اگرچه این تخمین ها در زمان های مختلف به طور غلط نادرست است.
موفقیت زمانی رخ می دهد که شما افزایش ترافیک جستجو، رتبه بندی بالاتر، بازدید مکررموتور جستجوگر را افزایش دهید و افزایش بازدید ترافیک پیوند داشته باشید. اگر این معیارها پس از یک کمپین موفقیت آمیز پیوند ایجاد نشود، ممکن است شما نیاز به یک متخصص سئو داشته باشید تا سایت شما را به درستی تحلیل کند و یک متخصص مارکتینگ برای ایجاد ترافیک و کمپین هایی مطابق با اصول.

بررسی لینک بیلدینگ طبیعی

پنج نمونه از استراتژی های لینک بیلدینگ

اگر دارای همکارانی هستید که به برند تجاری شما علاقه مند هستند اگر افرادی هستند که دوست دارند از خدمات و محصولات شما طرفداری کنند، آرم و یا لوگو یآنها را در سایت خود قرار دهید، استفاده از یک برچسب درست و معرفی کننده هم میواند به شما کمک کند تا لینک هم داشته باشید، لینک ها بهترین راه برای انجام همان شاهکار در وب است.

استراتژی تولید محتوا

این استراتژی محتوا و لینک سازی بسیار محبوب و ارزشمند است که یکی از معدود روش هایی است که توسط مهندسان گوگل به طور شخصی توصیه می شود، وبلاگ ها توانایی منحصر به فرد دارند که مطالب تازه را به صورت سازگار به اشتراک بگذارند، در مکالمات اینترنتی شرکت کنند و لیست ها و لینک های دیگر وبلاگ ها، از جمله blogrolls و دایرکتوری های وبلاگ را کسب کنند.
ایجاد محتوایی که به طور طبیعی مانند ویروس پخش شود:

در دنیای جستجوگرها این نوع محتوا را “linkbait” می نامیم. موضوع های زیادی برای تولید یک محتوای جذاب و خنده دار و جنجالی وجود دارد که با یک جستجوی ساده می توانید به ان دست پیدا کنید، هر کدام از جنبه های سودمندی، انتشار اطلاعات، و یا طنز برای ایجاد یک اثر ویروسی استفاده می شود. کاربران که آن را میبینند، میخواهند آن را با دوستان به اشتراک بگذارند، و وبلاگنویسان ،تکنسینهای معتبر وبسایتهایی که آن را مشاهده میکنند اغلب از طریق لینکها انجام میدهند. چنین ارزیابی هایی که به صورت سرشماری انجام می شود بسیار ارزشمند هستند تا بتوانید اعتماد، اقتدار و پتانسیل رتبه بندی را ایجاد می کند.

قابل توجه باشید

توجه به مطبوعات، وبلاگ نویسان و رسانه های خبری، یک راه موثر و موثر برای کسب پیوند است. گاهی اوقات این به همان اندازه ساده است که چیزی را به صورت رایگان به شما هدیه می دهد، محصول جدیدی را منتشر می کند یا چیزی بحث برانگیز است.
پول را به من نشان بده

تاثیر خرید لینک در سئو

گوگل و بینگ در تلاش برای از بین بردن تاثیر لینک های پرداخت شده در نتایج جستجوی طبیعی خود هستند. در حالی که غیرممکن است که تمامی لینکهای پرداخت شده را شناسایی و بی اعتبار کنند، موتورهای جستجو زمان زیادی را صرف یافتن منابع برای یافتن راه حل برای شناسایی این موارد می کنند. وب سایت هایی که لینک خریداری می کنند یا در طرح های پیوند شرکت می کنند، مجازات های سنگین را به همراه خواهند داشت که رتبه بندی آنها را به فراموشی می سپارد. با وجود این تلاش ها، پیوند خرید گاهی کار می کند؛ بسیاری از متخصصان بهینه سازی، موتورهای جستجو را ترغیب می کنند که حتی بیشتر از این ها آن را نادیده بگیرند.
بیشتر متخصصین سئو توصیه می کنند وقت خود را صرف ساخت استراتژی های پیوند ایجاد شده در طولانی مدت بکنیم که به طور طبیعی به صفحات سایت شما متصل می شوند.

آموزش الگوریتم موتور های جستجو

منبع:
moz