استراتژی بازاریابی آنلاین

یکی از مهم ترین عناصر در استراتژی بازاریابی موتور های جستجو آنلاین ، رابطه خوب و درست کاربران و مخاطبین شما با وب سایت و کسب و کار شما می باشد، و این استراتژی وقتی محقق می شود که شما مخاطبین هدفتان را به درستی انتخاب کرده باشید و با توجه به شناخت درست بتوانید ارتباط موثر با انها برقرار کنید.
برای کاربران خودتان را بسازید نه برای موتور های جستجو” این یک جمله بسیار مهم می باشد که باید به ان توجه داشته باشید و هیچ وقت فراموش نکنید.

وظیفه کاربران و موتور های جستجو چیست؟

کاربران روزانه هزار کلمه را سرچ می زنند به عنوان مثال: “بهترین هتل در نیویورک”، “خرید بلیط” ، “صفحه فیس بوک” ، و هزاران کلمه دیگر که وظیف گوگل این است که به این سوال ها پاسخ دهد و لینک هایی را که حاوی پاسخ مورد نظر کاربران است را در اختیار آنها قرار دهد.
آیا کاربران از صفحاتی که سرچ می کنند راضی هستند؟
یکی دیکر از نکات مهم هنگامی که موتور های جستجو به سوالات کاربران جواب می دهند این است که کاربران از لینک و یا صفحه ایی که به ان وارد می شوند راضی با شند ، پس از نظر موتور های جستجو اینکه جذابیت صفحات شما و اینکه چه اندازه با کاربران خود ارتباط برقرار کرده ایید بسیار مهم می باشد .

 

 

چگونه کاربران را جذب صفحات خود کنیم

به دنبال این باشید که مشتریان هدفتان چه چیزی را دنبال می کنند و چه چیزی برایشان جذاب میباشد همان را دنبال کنید.

بازاریابی با موتور های جستجو چگونه است؟

قوی ترین نوع بازاریابی بازاریابی به وسیله موتور های جستجو می باشد !
اگر متوجه نشده ایید نگران نباشید ما برایتان توضیح می دهیم،
چرا باید بر روی موتور های جستجو سرمایه گذاری پولی و انسانی کنیم؟
ما در ادامه برای شما نتایج تحقیقات و استدلالات مختلف کمپانی های مشهور دنیا را آورده ایم تا متوجه دلیل مهم بودن موتور های جستجو بشوید.

بازاریابی با موتور های جستجو چگونه است؟

گوگل تحقیقات ComScore را رهبری کرد که در آن تحقیقات ، 65.4 درصد مارکت آمریکا را مورد تحقیق قرار دادند و به دنبال ان نتایج نشان داد که 17.2 درصد از کل جستجو ها مربوط به یاهو بوده است ، 13.4 درصد از آن مربوط به ماکروسافت بوده است، و مقدار عظیمی از بیشترین سرچ ها مربوط به گوگل بوده است، در صورتی که نتایج واقعی که وب مستر ها بررسی کرده اند در دنیای واقعی خیلی بیشتر از این درصد که گفته شد بوده است.
آمریکایی ها در یک ماه 20.3 میلیاردد جستجو انجام می دهند، گوگل 13.4 میلیارد از این جستجو ها را انجام میدهد، و 3.3 میلیارد از جستجو ها مربوط به یاهو و 2.7 میلیارد مربوط به ماکروسافت میباشد.بر اساس کل بررسی هایی که انجام شد 67.7 درصد از کل جستجو ها مربوط به گوگل می باشد.
یک مطالعه تحقیقاتی اینترنتی Pew در ماه اوت 2011 نشان داد:
استفاده از اینترنت توسط کاربران روز به روز در حال افزایش می باشد که در این حجم بالا از کاربران اینترنت 61 درصد از کاربران به سمت ایمیل هدایت میشوند .

مطالعات StatCounter Global Stats نشان میدهد

پنج موتور جستجوی برتر جهان را که بیشترین ترافیک را تولید می کند را معرفی کرده است:
گوگل 90.63 درصد از کل ترافیک را ایجاد می کند و رتبه اول را دارد.
یاهو 3.78 درصد از ترافیک را تولید می کند.
3.72 درصد از ترافیک مربوط به یاهو می باشد.
یوروفورستر از هزینه های میلیاردی بازاریابی انلاین گزارش می دهد:
از 77 میلیاردی که این شرکت صرف هزینه های بازاریابی کرده است ، 26% از ان صرف تبلیغات شده است .

مطالعات نرخ کلیک توسط slingshot seo

مطالعات توسط slingshot seo بر روی نرخ کلیک بر روی لینک ها با رتبه بندی و موقعیت بالا نشان می دهد:
موقعیت #1 در نتایج جستجوی گوگل 18.2% از کل تراکنش های کلیک را به خود اختصاص می دهد.
موقعیت #2 10.1% از ترافیک را به خود اختصاص می دهد و رتبه سوم 7.2% و رتبه چهارم 4.8% از ترافیک جستجو در گوگل را دریافت می کند و بقیه رتبه ها کمتر از 2% کلیک را دریافت می کنند، و موقعیت #1 در بینگ به میزان 9.66% درصد به طور متوسط دارای نرخ کلیک می باشند.

بیشترین میزان نرخ کلیک مربوط به کدام موتور جستجو می باشد؟

به طور کلی گوگل (google) بیشترین نرخ کلیک برای سایت ها را دارا می باشد و بعد از آن بینگ (bing) قرار می گیرد که به ترتیب دارای: 52.32% متوسط نرخ کلیک و 26.32% می باشد.

بازاریابی موتورهای جستجو

تمام تتحقیقاتی که ما برای شما در بالا بیان کردیم نشان می دهد که بازاریابی موتورهای جستجو چقدر قدرتمند می باشد و جستجو از طریق موتور های جستجو بسیار بسیار محبوب می باشد و این نوع جستجو روز به روز هم داری نرخ رشد رو به بالا و حدود 20%می باشد، و میلیارد ها نفر از آمریکایی ها در سراسر جهان در گوگل سرج می زنند.

فواید استفاده از موتور های جستجو

شما با استفاده از جستجو زدن تعداد قابل توجهی از اقتصاد های آنلاین و آفلاین را مشاهده خواهید کرد، و رتبه بندی های بالاتر قاعدتا در دید بیشتری هستند و همان طور که نتایج گوگل هم نشان می دهد دید کاربران به صورتی میباشد که لینک های بالا را می بینند. و به عنوان لینک هایی که دارای ارزش بالاتری هستند در نتیجه ترافیک بیشتری را هم دریافت می کنند، و اینکه این لینک ها در بالای صفحه گوگل قرار می گیرند برای کاربران هم اعتماد و ارزش بالتری ایجاد می کند تا بر روی این لینک ها کلیک کنند.
اگر میخواهید در سئو و بهینه سازی و بازاریابی آنلاین گام های بلندی دریافت کنید باید بر مبانی مقدماتی سئو و بهینه سازی کاملا مسلط باشید.

منابع:
moz