عملکرد موتور های جستجو

موتور های جستجو به دو صورت عمل می کنند اول خزیدن در بین اطلاعاتی که در اینرنت وجود دارد و دوم جمع آوری اطلاعات و ساختن فهرستی از اطلاعات و سایت هایی که مجوز ورود پیدا کرده اند و سپس رتبه بندی سایت ها و دادن ارزش های مختلف به سایت ها می باشد.

موتور های جستجو چگونه لینک ها را انتخاب می کنند؟

شما تصور کنید که دنیای اینترنت شبیه مترو می باشد و موتور های جستجو هم شبیه قطار مترو می باشد، که بر سر هر لینکی می توانند توقفی داشته باشند که البته این لینک ها همان وب سایت ها میباشند که موتور های جستجو بهترین را ه ها را برای عبور و توقف بر سر آن لینک ها انتخاب می کند، پس موتور های جستجو همیشه در حال خزیدن و انتخاب بهترین راه ها و لینک ها هستند.

چگونگی خزیدن و ایندکس کردن موتور های جستجو

روش کار موتور های جستجو به این ترتیب می باشد که هنگامی که کاربران کلمه مورد نظرشان را در گوگل جستجو می زنند و به اصطلاح کوئری می زنند ، گوگل بر اساس درخواست کاربران و اولویت بندی و ارزشی که برای هر سایت قرار داده است به کاربران لینک ها را پیشنهاد می دهد، اما هنگامی که موتور های جستجو به وسیله خزنده ها سایت ها و یا اطلاعات را می گیرند بر اساس اولویت بندی و سئو که سایت انجام داده است قطعاتی را در پایگاه داده خود ذخیره می کند و رمز گشایی می کند تا هنگام پرس و جوی کاربر در 1 ثانیه آن قطعات را بر اساس اولویت بندی برای کاربران صف می کند.

 

عملکرد موتور های جستجو

سرعت موتور های گوگل

پایگاه داده های بسیار عظیمی وظیفه نگهداری اطلاعات را بر عهده دارند که بر اساس درخواست کاربران در 1 ثانیه پاسخ مورد نظر کاربران را می دهد و حتی وجود 2 ثانیه تاخیر باعث نارضایتی کاربران می شود پس وظیفه موتور های جستجوی گوگل بسیار سنگین می باشد.

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامت یا از متخصص سئو و بهینه سازی و یا خدمات طراحی سایت  ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

موتور های جستجو چگونه عمل می کنند؟

موتور های جستجو در واقع نوعی ماشین پاسخ هستند، هنگامی که کاربری به صورت آنلاین درخواست و یا پرس و جویی را دارد موتور های جستجو دو وظیفه انجام می دهند اولین کار این است که نتایجی را که کاملا با آن درخواست مطابقت دارد را فهرست می کند و دومی کاری که انجام می دهد این است که این نتایج و لینک را اولویت بندی می کند بر اساس بهترین و بالاترین ارزش سایت تا پایین ترین انها تا کاربر از بین آنها پاسخ خود را دریافت کند .

 

موتور های جستجو چگونه سایت های برتر را پیدا می کنند؟

این موضع برای موتور ها با بررسی ارتباط بین محتوا و عنوان صفحه مشخص می شود که هرچه بیشتر باشد و از قوانین سئو بیشتر پیروی کرده باشد و نزدیک تتر باشد محبوب تر میباشد.

چگونه بازاریابان آنلاین موفق می شوند؟

این نکته در راز چگونه سئو کردن و مفاهیم سئو پنهان می باشد که ما در ادامه برای شما بیان میکنیم.

اطلاعاتی در مورد سئو از google webmaster

گوگل پیشنهاد می دهد که برای گرفتن رتبه های بالاتر بهتر است به نکات زیر توجه کنید:
– حتما از لینک سازی و لینک دهی استفاده کنید تا کاربران را به دیگر محتواهای مفید انتقال دهید.
– محتواهای خود را برای کاربرانتان بسازید نه اینکه انها را فریب دهید.
– یک سایت مفید و دقیق بازید طوری که کاربران را به راحتی راهنمایی کند و مطالب ان هم بسیار مفید و جذاب باشد، همچنین اطمینان داشته باشید که عناصر داخلیو Alt کاملا دقیق باشند وکاربران را دچار گمراهی نمی کند. – هر یک نسخه از url برای رسیدن به یک سند می باشد و در صورتی که ادرس تکراری دارید از 301 کمک بگیرید و به صفحه درست هدایت کنید.

مقالات بیشتر>>>> اصول آنلاین مارکتینگ >> پیشنهاد آکادمی کوروش حیدری به شما

 

موتور های جستجو چگونه عمل می کنند؟

 

اطلاعات SEO از دستورالعمل WEBMASTER بینگ

مهندسان بینگ در مایکروسافت برای رتبه بندی بهتر در موتور جستجوی خود توصیه می کنند:
-مطمئن شوید یک ساختار دلخواه URL با کلید واژه غنی وجود داشته باشد.
– مطمئن شوید که محتوایی غنی با توجه به کلمات کلیدی راتولید کرده اید دقیقا مطابق با چیزی که کاربران درخواست می کنند.
بدون ترس بازاریابی آنلاین را دنبال کنید
بدون ترس برای جذب کاربران و مشتریان هدفتان تلاش کنید حتی اگر اینتلاش به طور مستقیم باعث دیده شدنتان نشود اما از نظر موتور های جستجو بسیار مهم میباشد.

آموزش سوشیال مدیا گام به گام