چگونه محتوای مناسب برای بازاریابی دیجیتال بنویسیم؟

محتوای مناسب برای بازاریابی دیجیتال :: در پست های قبلی در مورد اندازه یک محتوای خوب سئو شده و اینکه یک محتوای خوب دارای چند کلمه میباشد توضیح دادیم، و اینکه محتوای شما مانند یک قیف میباشد و هیچ وقت در بالای این قیف از نام تجاری خود صحبتی نکنید، ما امروز در مورد محتوای مناسب برای بازاریابی دیجیتال به شما خواهیم گفت که شما در آن در مورد کسب و کار خود توضیح می دهید و تاثیر بسیار خوب و مستقیمی بر روی کسب و کار شما خواهد گذاشت .

ما در این مقاله نگرش قیفی را کنار می گذاریم و نگرش دیگری را در نظر میگیریم که شما با تولید محتوا نوعی بازاریابی دیجیتال انجام می دهید و ترافیک زیادی زا ایجاد می کنید تا کاربران از طریق محتوای شما به صفحه مورد نظر شما ابرای بازاریابی هداست شوند.این نوع تکنیک تاثیر بسیار زیادی در مارکتینگ با استراتژی b2b دارد.

جذب مشتریان با محتوای مناسب برای بازاریابی دیجیتال

مشتریان خود را با یک نمونه محتوا برای بازاریابی جذب کنید.
بازاریابان از اینکه از طریق نوشتن این گونه نمونه ها بازاریابی کنند خجالت می کشند چرا؟؟! به خاطر دلایل زیر:

دلایل مهم عدم استفاده بازاریابان از محتوای مناسب برای بازاریابی دیجیتال

آنها انقدر سرشان شلوغ است که به نوشتن اینگونه نمونه ها مشغول نمی شوند.
انها احساس می کنند که بازاریابی محتوا به اندازه کافی عمل نمی کند و نتیجه نمی دهد.
مجوز لازم را از مشتریان برای اینکار را ندارند و این کار مشتریان را کلافه کند .در صورت یکه اگر من نتوانم مشتریا ن را با مورد #1 و یا مورد شماره #2 قانع کنم باید تلاش کنم تا نمونه مورد 3 را هم امتحان کنند و بالاخره با یکی از روش ها مشتریان را به سمت هدفی که باید هدایت شوند هدایت کنیم.

مقالات بیشتر در مورد >>>>  آموزش سوشیال مدیا گام به گام 

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامت یا از مشاوره متخصص سئو و دیجیتال مارکتینگ و یا خدمات طراحی سایت ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

چگونه محتوای مناسب برای بازاریابی دیجیتال بنویسیم؟

در یک جهان کامل، مشتریان شما را تشویق می کنند تا هر جزئیات کوچکی از وقت خود را با هم به اشتراک بگذارید. در حقیقت، بیشتر مشتریان از شما انتظار دارند که در مورد کاری که برای آنها انجام داده اید، باقی بمانید، و این نکته برای مشتریان و همچنین شما بسیار مهم میباشد، شاید گاهی اوقات بخواهند شما را از انتخاب تولید محتوا برای بازاریابی دیجیتال منصرف کنند اما هیچ وقت اینکار را نکنید این یک نکته بسیار عالی می باشد.

استراتژی تولید محتوای مارکتینگ در مقابل اعتراض مشتریان

“شاید اعتراض یک مشتری مبتنی بر اینکه ما اطلاعاتی درباره این موضوع نمی خواستیم ” شما را مضطرب کند و دستپاچه شوید که چرا اینکار را کرده ایید!

اما نگران نباشید ! در این مثال، شما می خواهید مطالعه موردی خود را بر روی برجسته کردن استراتژی و توصیف پروژه ها تمرکز کنید، اما فراتر از آن هدف شما نشان دادن شماره های محصول و هدایت مشتریان میباشد، در صورتی که با اعتراض مشتریان مواجه شدید سعی نکنید ان محتوا را از بین ببرید.
مشکل دیگر ی که برای کاربران پیش می آید:

استراتژی محتوای مناسب برای بازاریابی دیجیتال در مقابل رقبا

بسیاری از افراد فکر می کنند که نباید اطلاعات را به دیگر رقبا نشان دهیم و بعضی اطلاعات را باید برای خودمان نگه داریم، اما چه کاری درست است؟
مشخص نکنید که این محتوا دقیقا برای چه نوع کاربری از شما نوشته شده است و به کار خود ادامه دهید تا موجب رشد شما شود و ترافیک را بالا ببرد.

دیدگاه های مختلف در استراتزی محتوا

به استثنای اینکه شما مستقیما با مشتری کار می کنید که شما در حال مطالعه موردی هستید، باید چند مصاحبه انجام دهید تا بتوانید تصویری کامل از چه کسی، چه چیزی، چگونگی و چرا از تعامل برقرار کنید. در Fractl، تیم بازاریابی ما، مطالعات موردی را براساس مصاحبه با مشتریان و تیم داخلی که در حساب مشتری کار می کنند، وجود دارد.

نقش مشتری در محتوای مناسب برای بازاریابی دیجیتال

مصاحبه با مشتری را با یک تماس یا از طریق ایمیل تنظیم کنید. اگر مخاطب چندگانه در تیم مشتری داشته باشید، از نقطه نظر اصلی تماس بگیرید که بیشترین مشارکت را داشته است.

 

ساختار یک محتوای مناسب برای بازاریابی دیجیتال باید چگونه باشد؟

 

آکادمی کوروش حیدری اطلاعاتی درباره مشتریان هر کسب و کار جمع اوری می کند و اطلاعات و داده های جمع اوری شده را تجزیه و تحلیل می کند و برای رشد کسب و کار شما به کار می گیرد شما از رفتار و feedback تمام مشتریانتان مطلع خواهید شد ریز به ریز جزییات کار را با پیش ببرید،

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامت یا از متخصص سئو و بهینه سازی و یا خدمات طراحی سایت  ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

پرسش هایی که در محتوای مناسب برای بازاریابی دیجیتال مطرح می شود

-شما چه چالش هایی داشتید که ما را برای کمک به ما استخدام کردید؟
-آیا قبلا سعی داشتید این چالش را حل کنید (کار با فروشنده دیگری، استفاده از منابع داخلی و غیره)؟
-اهداف شما برای تعامل چیست؟
-چگونه از تعامل (نتایج کوتاه مدت و بلند مدت، برندهای غیر منتظره و غیره) بهره مند شدید؟
-شما همچنین می خواهید پیشنویس مطالعه موردی توسط مشتری قبل از انتشار آن را اجرا کنید، که فرصتی دیگر برای بازخورد آنها را فراهم می کند.

محتوایی که شما بر اساس مطالعات موردی و نیاز مشتریان مینویسید باید feedback مناسب را بدهد و مشتریان از اطلاعاتی که داده اید راصی باشید ، اطلاعات شما و یا محتوای شما باید به گونه ایی باشد که اولین لینک راضی کننده برای مشتری باشد و کاربران با مشاهده لینک شما تمام نیاز هایی که داشته اند را رفع شده ببینند و نیازی برای بازگشت و مشاهده اطلاعات دیگری نداشته باشند واین اطلاعات کاملا کافی باشند.

استراتژی مناسب برای تولید محتوا مناسب برای دیجیتال مارکتینگ

ساختار یک محتوای مناسب برای بازاریابی دیجیتال باید چگونه باشد؟

بهترین اطلاعت را در پاراگراف اول بدهید اینکه مشکل کاربر چه بوده است و چکونه این مشکل در این محتوا حل شده است، به طور معمول به عنوان مقدمه مورد مطالعه، “درگیری” باید به طور خلاصه شرح کسب و کار مشتری، مشکل آنها را به شما برای کار بر روی کار و آنها را از حل این مشکل (به عنوان مثال کمبود منابع داخلی و یا تخصص داخلی). این مشتری شما را تشویق می کند تا ادامه محتوا را برای پیگیری مشکل ادامه دهد .
تصویری از خود ارائه دهید که کاربران دوست دارند، هرچه اطلاعات و نقاط مشترک بین شما و کاربرانتان که شما به اشتراک می گذارید بیشتر باشد شما محبوبیت بیشتری خواهید داشت.

استراتژی مناسب برای تولید محتوا مناسب برای دیجیتال مارکتینگ

مخلوطی از محتواهای همیشه سبز و تازه با محتواهایی که مزتبط با نیاز مشتری میباشد تاکاربران جدید و کاربران قدیمی را با هم داشته باشید، به عنوان مثال کاربران و مشتریان اخبار های تازه از محتوای سبز بیشتر خوششان می آید.
اطلاعاتی که با احساسات کاربران ارتباط دارد نیز از جمله محتواهای مفید به حساب می آید اطلاعاتی مانند خرید و اجاره خانه و یا دیگر اطلاعاتی که کنجکاوی مشتریان درباره اینده را بر می انگیزد.
اطلاعات آماری که آمار موضوعات مختلف را بررسی و تجزیه و تحلیل می کند مانند تعداد بیکاران و یا تعداد فارغ التحصیلان اینگونه آمار ها بستگی به موضوع شما دارد .

تیم تولید محتوای آکادمی کوروش حیدری

بر این اساس عمل می کند تا نیاز اولیه کاربران بررسی شود و به این نیاز ها محتوای مناسب برای بازاریابی دیجیتال تولید میشود ما مشتریان شما را تجزیه و تحلیل می کنیم و مناسب با آنها و نیاز انها برای شما تولید محتوا انجام می دهیم

منابع
moz