نکات سئو بر اساس عملکرد موتور های جستجو

در نکات سئو طی چند سال گذشته، تعدادی از تصورات غلط درباره نحوه عملکرد موتورهای جستجو صورت گرفته است. برای مبتدیان SEO، این باعث سردرگمی در مورد آنچه که لازم است برای انجام سئو و یادگیری سئو داشته باشند می شود. در این مقاله نکات طلایی سئو را برای شما می گوییم نکاتی که حتما باید در مفاهیم پایه ایی سئو رعایت کنید.
در سال های 1990 طریقه و روش بهینه سازی به این ترتیب بود که نوعی فرم بود که درآن سایت ها کلمات کلیدی مورد نظرشان و برچسب ها و اطلاعات سایتشان را برای خزنده های موتور جستجو ارسال می کردند و بلافاصله بعد از آن خزنده ها این سایت را در فهرست خود قرار می دادند و به بررسی و رتبه دهی به آن می پردازند.
اما به این دلیل که اکثر لینک ها و سایت هایی که معرفی می شدند اسپم بودند این نوع بهینه سازی و سئو از بین رفت، و ملاک سئو و بهینه سازی سایت این شد که از سایت ها ی دیگر لینک طبیعی داشته باشند و این ملاک رتبه بندی سایت شد ، اگر در جایی مشاهده کردید که سایتی خدمات موتور های جستجو را انجام میدهد به سراغ ان نروید به دنبال سئو واقعی باشید .


مشاوره سئو

ما به شما خدمات واقعی سئو را ارائه می دهیم، مرحله به مرحله سئو سایت را با ما ادامه دهید در هر مرحله از سئو سایت خودتان مطلع شوید و بدانید که تا چه حدی پیشرفت کرده ایید و چه برنامه ایی در آینده ساییتان دارید، رشد سئو سایت به صورت طبیعی و نرمال و طبق قوانین و الگوریتم های موتور جستجوی گوگل تخصص ماست، جلسه اول مشاوره سئو برای شما رایگان میباشد.

آموزش نیروهای انسانی در آکادمی کوروش حیدری

ما نیروهای انسانی شما را انتخاب و تامین می کنیم و به آنها آموزش می دهیم تا به صورت استاندارد و در راستای اهداف تجارتی و سئویی شما قدم بردارند ما بر کار شما کنترل داریم و همه فاکتور ها را کنترل می کنیم همان طور که کفته شد قوانی سئو مدام در حال نغییر هستند ما جدید ترین متد ها را شناسایی و توسط تیم متخصصین سئو بررسی و برای شما اجرا می کنیم نگران هیچ چیز نباشید .


در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامت یا از مشاوره تخصصی با گوگل پارتنر و یا خدمات سئو و بهینه سازی  ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .


مشاوره سئو سایت

در صورتی که شما تمام قوانی را به صورت تئوری بدانید اما به صورت عملی تجربی چیزی در دست نداشته باشید در عمل اتفاق خاصی برای سایتتان نمی افتد ، طراحی سایت باید از مبنا بر پایه سئو باشد در غیر اینصورت بقیه کار ها هم بی فایده خواهد بود و شما نتیجه هایی موقتی خواهید داشت.
آیا میدانید مفهوم SERP چیست؟
نکات سئو بر اساس عملکرد موتور های جستجو

طراحی سایت بر پایه سئو

 meta tag در نکات سئو

Meta tag ها در رتبه بندی سایت شما و یا در مرگ سایت شما بسیار مهم میباشد، یک متا تگ خوب و مرتبط با کلمات کلیدی میتواند به موتور های جستجو کمک کند تا سایت شما را شناسایی کنند و به شما رتبه دهند meta tag خودتان را با توجه به کلمات کلیدیتان بنویسید و در سایت قرار دهید ، این به سایت شما کمک می کند تا هنگامی که کاربران در گوگل سرچ می کنند از طریق متا تگی که شما در صفحه سایت خود قرار داده اید ، شما را پیدا کنند و شما رتبه بالا بگیرید  و این از نکات سئو است .

meta description tag باید چطور باشد؟

meta description tag و title tag در بهینه سازی  و نکات سئو بسیار مهم میباشند، the meta robots tag نیز ابزار مهمی برای کنترل رفتار خزنده ها به حساب می آیند، به این ترتیب این نکات سئو بسیار مهم هستند اما تنها پرداختن به این موارد کافی نیست فقط مهم است و کیفیت سئو را بالا می برد.

قوانین keyword برای سئو چیست؟

شاید شما همیشه در سایت ها جمله هایی را مشاهده کنید که دو خط جمله میباشد که ترکیبی از تعدادی کلمات کلیدی میباشد، و میزان تراکم کلمات کلیدی هم بسیار مهم باشد و شما از این جملات تعجب کنید و گاهی فکر کنید که یک جمله اسپم و هرز میباشد ، در صورتی که سبیار مهم میباشد این یک نکته سئو مهم میباشد که توسط موتور های جستجو ارزیابی و بررسی میشود.
با اینکه سبیاری از افراد بر این باورند که تراکم کلمه کلیدی یک موضوع کم اهمیت است اما همچنان اهمیت دارد از کلمات کلیدی هوشمندانه استفاده کنید در صورتی که مقاله شما بسیار پر اهمیت باشد اما کلمات کلیدی به درستی انتخاب نشده باشند فایده ایی ندارد .

تاثیر تبلیغات google adword در سئو

تبلیغات کلیکی یا همان ppc که به معنای پرداخت به ازای هر کلیک می باشد باعث میشود تا رتبه بندی شما بهبود یابد اما ما هیچ وقت به شما توصیه نمی کنیم تا از این نوع تبلیغات در گوگل برای بالا رفتن و بهبود جایگاهتان استفاده کنید، زیرا تاثیرات منفی بر نتایج ارگانیک سرچ شما خواهد داشت اما کسی نمی تواند بر مفید بودن آن نقصی بگذارد.
استاندارد های گوگل بر این اساس است که وبسایت ها بر اساس نتایج ارگانیک و به صورت طبیعی رشد کنند و این از نکات سئو است .

 

 meta tag در نکات سئو

 

چطوری لینک ها اسپم میشوند؟

تا زمانی که لینک بیلدینک و لینک دهی وجود دارد پی اسپم هم وجود دارد به دلیل اینکه بعضی سایت ها از دیگر سایت های غیر مرتبط لینک میگرفتند و باعث رتبه گرفتن آنها میشد و این کار کار اشتباهی بود گوگل قانونی قرار داد تا بعضی از لینک ها spam شوند و نه تنها در افزایش رتبه تاثیر نداشته باشند بلکه باعث کاهش رتبه هم شوند، به همین دلیل افزایش رتبه به صورت طبیعی و با قوانین سئو و نکات سئو دشوار و پیچیده شده است زیرا گوگل قوانین بسیار و پیچیده ایی را برای سایت ها قرار داده است تا به صورت طبیعی و بر اساس الگوریتم ها سایت ها رتبه بندی شوند .

چگونه از نظر نکات سئو به وبسایت بک لینک بدهیم؟

برای لینک دهی به صورت اسپم و از سایت های بی ربط به موضوع شما و سایت هایی که نباید لینک بدهید جدا خودداری کنید زیرا هم کاربران از این موضوع نفرت دارند و گوگل هم بسیار کاربر پسند میباشد و همچنین این کار از قوانینی می باشد که گوگل گفته است تا اکیدا از آن خودداری کنید، به جای اینکار زمان خود را صرف رشد طبیعی و استاندارد لینک ها ی سایتتان بکنید.

موتورهای جستجو یک کار قابل توجهی را انجام داده اند که شناسایی روش های مقیاس پذیر و هوشمند برای مبارزه با هرزنامه ها را به کار می گیرد و به طرز چشمگیری کار سخت تر می شود تا به طور نامطلوب بر الگوریتم های مورد نظر آنها تاثیر نگذارند، معیارهایی مانند TrustRank ، تجزیه و تحلیل آماری تاریخچه دیتا، همه ارزش های اسپم جستجو را کاهش داده اند و تاکتیک های SEO را جذاب تر کرده اند.

به تازگی، با به روز رسانی گوگل پاندا، الگوریتم های پیچیده تر شده اند برای برای مبارزه با هرزنامه ها و دیگر صفحات با ارزشی که پایین مانده اند، موتورهای جستجو همچنان به نوآوری و افزایش الگوریتم هایی برای ارائه نتایج با کیفیت می پردازند.

مقالات بیشتر :

چگونگی سئو تصاویر

قوانین keyword برای سئو چیست؟
تکنیک های دستکاری شده نه تنها به شما کمکی نمی کنند بلکه باعث مجازات هایی از طرف گوگل میشود.

موتور های جستجو چگونه لینک اسپم را شناسایی میکنند؟

موتور های جستجو الگوریتم هایی برای تجزیه و تحلیل اسپم ها دارند که در ادامه توضیح خواهیم داد:

کلمات کلیدی:

یکی از راه هایی که باعث اسپم شدن میشود استفاده بیش از از کلمات کلیدی که به صورت تکرار و پشت سر هم میآیند، این استراتژی کاملا بی فایده است .

Manipulative Linking

این نوع اسپم با دستکاری لینک ها برای گرفتن backlink استفاده میشود ، که یکی از سخت ترین نوع اسپم برای موتور های جستجو به حساب میاید، سایت هایی که با یکدیگر تبادل لینک می کنند تا رتبه بندی یکدیگر را افزایش دهند به عنوان اسپم شناخته میشنود ، طرح های پیوندنیز از دیگر راه های اسپم شدن است این شامل “مؤسسات لینک” و “شبکه های لینک” است که در آن وب سایت های جعلی یا کم ارزش قرار داده می شوند و یا صرفا به عنوان منابع لینک مصنوعی به منظور افزایش محبوبیت میباشد. موتورها با شناسایی ارتباطات بین ثبت نام سایت ها، همپوشانی لینک ها و سایر روش های هدفمند در جهت شیوه های پیوند مشترک، از این طریق به مبارزه می پردازند.

لینک های خریداری شده spam هستند

کسانی که به دنبال کسب رتبه بالاتر هستند، لینک هایی را از سایت ها و صفحات که مایل به ایجاد یک لینک در ازای پول می باشند، خریداری می کنند. اینها گاهی به شبکه های بزرگتر خریداران و فروشندگان لینک میروند و اگر چه موتورها برای جلوگیری از آنها تلاش زیادی میکنند ولی این کار همچنان ادامه دارد. بسیاری از تاکتیک ها برای ساختن پیوند توسط موتور های جستجو شناخته شده اند اما به طور کامل متوقف نشده اند.
صفحات کم ارزش
هرچند ممکن است از لحاظ فنی به عنوان هرزنامه وب شناخته نمی شوند، موتورها هم روشهایی دارند تا تعیین کنند که آیا یک صفحه محتوای منحصر به فرد و ارزشمندی را برای جستجوگران فراهم می کند یا خیر. انواع رایج ترین صفحات صفحه بندی محتوای پیوسته، مطالب تکراری و صفحات محتوای تولید شده به صورت پویا هستند که متن یا ارزش بسیار منحصر به فردی را ارائه می دهند. موتورها در برابر این صفحات قرار دارند و از الگوریتم های مختلف محتوا و لینک برای نمایش صفحات با ارزش کم استفاده می کنند تا آنها را پایین بکشند.
موتور های جستجو تمام لینک های سایت ها را مورد بررسی قرار می دهند و در صورتی ه از روش های بالا که اسپم بود استفاده شده باشد جلوی آن گرفته میشود و در بعضی مواقع باعث مجازات از طرف گوگل میشود.
گرفتن لینک از سایت هایی که از نظر گوگل دارای اعتبار هستند و قابل اعتماد هستند باعث افزایش لینک شما خواهند شد، محتوا باید کاملا یونیک و تکراری نباشد و با ارزش باشد لینک ها در صورتی که استاندارد و به تعدا د استاندارد هم باشد باعث افزایش رتبه میشود .
منابع :moz