آیا طراحی سایت ریسپانسیو بر سئو تاثیر دارد؟

در این مقاله بر روی موضوع طراحی سایت ریسپانسیو و نوع نمایش وب سایت ها بر روی دسکتاپ تمرکز داریم و در باره آن صحبت خواهیم کرد ، و اینکه گوگل چه برخوردی با این وب سایت ها دارد.

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامنت یا از متخصص سئو و یا بخش خدمات طراحی سایت سفارشی ما استفاده کنید.

این اتفاق برای همه ما ممکن است افتاده باشد که شما یک صفحه وب سایت را در دستگاه تلفن همراه خود باز می کیند ، یا برای استفاده و یا فقط برای اینکه متوجه شوید که ویژگی هایی که برای استفاده روی رایانه دسکتاپ داشته است را بر روی نسخه نمایش موبایل هم دار یا خیر؟ ولی متوجه می شوید که این طور نیست و طراحی سایت ریسپانسیو نبوده است ! و این ناامید کننده است، همیشه بهترین رویکرد برای توسعه دهندگان وب و طراحان ساده سازی و تجمیع سایت خود در صفحات تلفن همراه بدون نیاز به محدود کردن ویژگی ها یا محتویاتی است که در نسخه دسکتاپ وجود دارد و این یک نمونه عالی از کار شما خواهد شد!

آیا عدم طراحی سایت ریسپانسیو بر روی بازاریابی تاثیر گذار است؟

باید یک بله محکم بگوییم این موضوع نه تنها بر روی  سئو بلکه به دنبال آن بر روی بازاریابی شما هم تاثیر مخربی خواهد گذاشت و این موضوع هم فقط به صاحبان کار محدود نمی شود بلکه برای طراحان هم جالب نیست چرا که باعث می شود شما هم یک نمونه کار بسیار ضعیف داشته باشید و مارکتینگ طراحان هم بهم ریخته میشود از نظر گوگل هم شما یک سایت ضعیف هستید .

مقالات بیشتر > اصول پلن مارکتینگ <>اصول طراحی سایت چیست <

چرا گوگل بر روی طراحی سایت ریسپانسیو تاکید کرده است؟

زیرا امروزه ترافیک کاربران بر روی موبایل افزایش پیدا کرده است ، در صورتی که غیر اینصورت باشد و در صفحه نمایشگر کوچکتر مانند موبایل و یا تبلت ، محتوای صفحه بهم ریخته شود و نمایش و دید کاربران را مختل کند این موضوع برای شما از نظر سئو و دیجیتال مارکتینگ و یا بازاریابی آنلاین بسیار بد خواهد بود. بدترین سناریو برای این موضوع این است که برخی از ویژگی ها برای محیط دسکتاپ محفوظ باشند، و در نسخه موبایل تعداد یاز این ویژگی ها حذف شود که برا یکاربران غیر قابل تحمل خواهد بود و باعث سر در گمی کاربران شما خواهد شد ، همچنین از سئو هم برای شما خوب نیست چراکه رتبه شما به رضایت کاربرانتان بستگی دارد و شما باید کاربرانتان را راضی کنید تا رتبه بهتری را در گوگل بدست بیاورید.

مقالات بیشتر > چگونگی تنظیم لوکیشن<

آیا طراحی سایت ریسپانسیو بر سئو تاثیر دارد؟

آیا از نظر سئو نسخه دسکتاپ مهم تر است یا طراحی سایت ریسپانسیو ؟

در بسیاری از شرکت های طراحی سایت و یا طراحان این موضوع جا افتاده است که در ابتدا طراحی سایت را انجام می دهند و بعد به فکر نوع نمایش در نسخه موبایل و یا به اصطلاح mobile view می افتند، و اما در بعضی مواقع برخی طراحی ها به ضعف های نمایش و یا مشکل پنهان کردن قسمت هایی از سایت می انجامد ، و با این کار به اصطلاح ساده سازی و پاکسازی می کنند، اما این بدترین نوع سناریو برای طراحی سایت و سئو خواهد بود.

نگرانی گوگل از نمایش طراحی سایت ریسپانسیو!

اما با توجه به استفاده فراوان کاربران امروزه از موبایل و میل آنها به باز کردن صفحات وب در موبایل ، نوع نمایش صحصیح وب سایت در موبایل از نظر الگوریتم های خزنده برتری زیادی پیدا کرده است، طوری که پنهان کردن برخی قسمت ها و محتوا از وب سایت در نمایش موبایل یک نقطه ضعف بسیار قوی برای سئو وب سایت به حساب می آید زیرا کاربر را دچار مشکل می کند! که البته دقیقا هم درست است .
مقایسه لینک ها در موبایل و وب سایت از نظر سئو
در بسیاری از این تغییراتی که در طراحی نسخه دسکتاب و موبایل صورت می گیرد محتوا ها و به دنبال آن لینک ها حذف می شوند و الگوریتم هایی که اطلاعات صفحات شما را بررسی می کنند متوجه این تغییرات محتوا در وب سایت و موبایل می شوند و این برای طراحی شما شکستی در سئو خواهد بود، یکی از بیشترین قسمت هایی که در این نوع طراحی ها حذف می شود لینک اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی می باشد.
اگر در فکر طراحی سایت با کیفیت بالاتر نسبت به نسخه موبایل تان هستید، همین حالا تصمیم بهتری بگیرید.

منبع:

moz