مفاهیم سئو مقدماتی در یک مقاله

در این مقاله می خواهیم دوره ایی بر مفاهیم کلی سئو داشته باشیم در مقالات قبلی بلاگ در مورد سئو و اینکه موتور های جستجو چگونه کار می نند مطالبی داریم اما اگر می خواهید که تمام مطالب را در یک مقاله بخوانید و البته به صورت خلاصه این مقاله را بخوانید در غیر اینصورت به مقالات اصلی ارجاع کنید.

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامنت یا از مشاوره متخصص سئو و دیجیتال مارکتینگ و یا خدمات طراحی سایت ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

مفاهیم سئو در موتور های جستجو

در این مبحث می آموزیم که سئو چیست و چه نقشی در زندگی ما دارد و اینکه چرا باید به مفاهیم سئو مقدماتی اهمیت داد آیا اهمیت دادن به سئو برای تجارت شما ضروری است یا خیر و همچنین اینکه آیا باید به مبحث سئو و پیاده سازی ان به صورت حرفه ایی ادامه داد و یا اینکه سئو باید در حد عادی و معمول باشد و بحث حرفه ایی بودن سئو موضوعی ضروری نیست.

مقالات بیشتر << اصول پلن مارکتینگ

همچنین اینکه موتور های جستجو چه هستند و چه هدفی دارند و چه تاثیری بر تجارت شما دارند همچنین مهم ترین نکته این است که موتور های جستجو چگونه کار می کنند، و بعد از اینکه مطالب مورد نیاز در مورد گوگل و جایگاه شما در گوگل را به طور کامل متوجه شدید می تواید به مباحث مربوط به گوگل وبمستر بپردازید و اینکه چگونه کا می کند و چه تاثیر و ویژگی هایی دارد .همچنین خواهید آموخت که در ابتدای کار برای شروع سئو چه برای اموزش و چه برای تجارت خودتان باید چه اهدافی داشته باشید و چه اقداماتی را انجام دهید.

مقالات بیشتر >> آموزش سئو وردپرس

مفاهیم سئو مقدماتی در یک مقاله

خزنده ها در سئو چه مفهومی دارند؟

خزنده ها در موتور های جستجو چه فعالیتی می کنند، و یا به بیانی چگونه کار می کنند بعد از اینکه چگونگی کار خزنده های گوگل و همچنین موتور های جستجو را دریابید به مفهوم سئو به صورت دقیق تر پی خواهید برد .
در این قسمت می آموزید که ایندکس کردن چگونه انجام می شود و خطاهایی که در ایندکس کردن به وجود می آید را چگونه می توان برطرف کرد ، ایندکس کردن چیست و چگونه می شود تا به خزنده های موتور های جستجو گفت که صفحات وب سایت شما را ایندکس بکنند و یا اینکه از آن صرف نظر کنند. همچنین این مبحث در مورد لینک ها و لینک گرفتن هم به شما نکاتی از مفاهیم سئو مقدماتی را خواهد آموخت .

مقالات بیشتر >> اصول طول محتوا در سئو
این مبحث از سئو بسیار مهم و پر مفهوم است مطالب مربوط به بات های گوگل نیز از در این قسمت گنجانده می شود و اینکه چه محتواهایی ایندکس می شوند و باید به دنبال آن در موتور های جستجو بگردیم و چه محتواهایی از صحنه روزگار محو خواهند شد.
همچنین در مورد اهمیت لینک ها و محتواهایی که درون ان هستند از جمله اینکه محتوای شما فیل و یا عکس و یا صدا باشد و درجه اولویت انها دراین قسمت قرار می گیرد.

دلیل اهمیت مفاهیم سئو مقدماتی

تمامی مواردی که تا این قسمت از مقاله در مورد مفاهیم سئو مقدماتی گفته شد بسیار مهم هستنئ و دارای ابعاد و عمق بسیار زیادی هم هستند ، و نکته مهم اینجاست که وقتی که شما وارد اجرای موارد گفت شده در سئو وب سایت خود می شوید با خطاها و مشکلاتی مواجع می شوید که رفع مشکلات و چگونگی برخورد با انها هم وجه دیگر و بحث دیگری از مفاهیم سئو مقدماتی خواهد بود .
از جمله مهم ترین خطاهایی که به آن پرداخته می شود : مشکل بلاک شدن خزنده ها می باشد که از ایندکس شدن صفحات شما جلوگیری می شود و بعد از ان مشکلاتی می باشد که در فرم های آنلاین برای شما پیش می اید که از نظر سئو بسیار مهم هستند ، و مشکل بعدی که ممکن است به وجود بیاید و شما به ان بر بخورید مشکل محتواهای دابلیکیت می باشد که بسیار هم مهم می باشند و باید با انها به روش های مختلفی برخورد کرد که در مبحث بسیار بزرگ تر به ان بپردازیم .

مقالت بیشتر >> اصول آنلاین مارکتینگ

مفاهیم سئو در موتور های جستجو

تمام مسائلی که تا به حال گفته شد را باید به صورت دائم زیر نظر بگیرید و مراقب انها باشید علاوه بر وب مستر استفاده از ابزار های دیگر سئو که تخصصی تر هستند هم نیاز است که در این باره از متخصص سئو می توانید مشاوره بگیرید.

بر چه اساس موتور های جستجو به شما رتبه می دهند؟

یکی از موضوعاتی که در پروسه سئو باید بدانید این است که بر چه اساس موتور های جستجو به شما رتبه بالاتر می دهند ، تعداد لینک ها و نحوه لینک بیلدینگ به صورت داخلی و خارجی نیز مفهومی بسیار مهم می باشد همچنین دامین ، سن دامین ، محتوا ، بازدید ها، چگونگی بازدید ها و تعدا آن ، همچنین نکات مربوط به SERP ها و کلمات کلیدی و چگونگی کار و پیدا کردن انها ،seo on-page، تکنیک های سئو ، ترک کردن و آنالیز دیتا و تحلیل انها موضوعای بسیار گسترده و البته پیچیده در سئو می باشند که هرکدام از انها در مقالات دیگر توضیح داده شده است و در صورت نیاز به مشاوره و هر گونه سوال هم از طریق پر کردن فرم و یا تماس می توانید با ما در ارتباط باشید .

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامنت یا از متخصص سئو و بهینه سازی و یا خدمات طراحی سایت  ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

منبع:

moz