Serp چیست و چه کاربردی در سئو دارد؟

SERP به معنای نتیجه کلمات کلیدی در موتور های جستجوی گوگل میباشد که این نتایج ممکن است که طبیعی هم نباشند و از طریق پرداخت هایی که به ازای کلمات کلیدی میباشند نیز باشد، و یا به دلیل snippets های قوی باشد که باعث میشود یک کلمه به لیست نتایج اضافه شود، همچنین این نتایج ممکن است برای تبلیغات google adword نیز باشد که البته گوگل سعی کرده است تا این نتایج را کم کم با اثر منفی بر روی سایت ها تغییر دهد.

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامت یا از مشاوره متخصص سئو و دیجیتال مارکتینگ و یا خدمات طراحی سایت ، آژانس خلاقیت کوروش استفاده کنید .

مهم ترین ویژگی های SERP

در جدول زیر 16 ویژگی مهم SERP که در گوگل مهم میباشد مشخص شده است:

اهمیت SERP بر سئو

اهمیت SERP بر سئو

(Adwords (Bottom و (Adwords (Top

شامل تبلیغاتی می باشد که در پایین صفحه گوگل آورده می شود که البته امروزه این تبلیغات در بالا و ستون سمت چپ آورده می شود که البته بر روی نتایج ارگانیک مخصوصا در موبایل و در CTR تاثیر منفی دارد، که با کلمه Ad در ابتدای لینک نیز آغاز می شود.

(Adwords (Bottom و (Adwords (Top
نکته مهم :
تبلیغات در درجه اول بر اساس اینکه به چه کلمه ایی مرتبط هستند و اینکه چقدر برای کاربران مفید می باشند در نتایج جستجوی گوگل تاثیر گذار می باشند .

Featured Snippet

هنگامی که گوگل به دنبال یافتن جوابی برای سرچ کاربران می باشد در فهرستی که از لینک ها آماده کرده است در صورتی که چیزی در هسته مرکزی پیدا نکند در بین Snipet ها جستجو می کند و هرکدام که به سوال کاربران بیشتر مربوط باشد و کامل تر باشد را انتخاب می کند و رتبه بالاتر به آن می دهد.
Featured Snippet

تاثیر عکس بر SERP

عکس ها نیز با توجه به کلماتی که برای آنها در نظر گرفته شده است بر اساس نتایج جستجو نشان داده می شوند و رتبه بندی میشوند.
تاثیر عکس بر SERP
بسته های تصویر نتیجه های ویژه ای هستند که برای جستجوهای خاص نمایش داده می شوند در گوگل محتوای بصری ارزشمند است. آنها از قوانین رتبه بندی فراتر از الگوریتم اصلی آلی(طبیعی) استفاده می کنند.
با استفاده از محتوای تصویر، توصیه می شود از شیوه های برگزیده در سئو زیر پیروی کنید

از جمله ویژگی های مهم عکس در بهینه سازی

– نام فایل توصیفی
– متن متنی توصیفی
– نشانی اینترنتی قابل خواندن برای کاربران
– اندازه تصویر بهینه شده
– دیگر صفات عکس
پشتیبانی گوگل

 

نقش محتوای ارزشمنداز نظر گوگل در SERP

مقالات در نتایج جستجوی گوگل جایگاه بسیار مهمی دارند مخصوصا مقالاتی که عمیق و با محتوای با ارزش و یونیک دارند دارای رتبه بندی خاص در گوگل هستند و جایگاه ویژه دارند ، هیچگاه به دنبال کپی مقالات نباشید.

ویژگی یک محتوا برای سئو

مقالات عمیق تقریبا به طور انحصاری توسط ناشران بزرگ و معتبر به دست می آیند. آنها همچنین معمولا این ویژگی ها را به اشتراک می گذارند:
– محتوای طولانی (2000-5000 کلمه)
– نشانه گذاری مقاله طرح
– نشانه گذاری نویسنده
– منحصر به فرد باشید، و نوشتن با کیفیت بالا را فراموش نکنید

اطلاعات نموداری باعث افزایش ارزش مقاله شما می شود

شامل اطلاعاتی میشود که دارای نمودار هستند و با گراف و یا نمودار اطلاعات را نمایش می دهند .
بررسی کنید که کدام کلمات کلیدی تحت تاثیر نتایج گراف دانش قرار می گیرند زیرا دانستن این می تواند به شما در تعیین اولویت بندی کلمات کلیدی و رسیدن به هدف کمک کند ،  و با اضافه کردن نمودار به محتوا ارزش محتوای خود را افزایش خواهید داد .

منبع یا معرفی منبع در محتوا

شامل یکسری اطلاعات خارج شده از منایع اطلاعاتی مختلف و شرکت ها و منابع معتبر دیگر می باشد که البته می تواند به نموداری و Knowledge Card هم باشد .

تاثیر location

در بعضی کلمات کلیدی نیاز است تا مکان و یا location برای آن کلمه و یا یک منطقه جغرافیایی برای آن کلمه مشخص شود مانند متخصص گوارش و یا متخصص گوارش در محل خاص .

تاثیر location

تاثیر محل و تعیین location بر سئو

SEO در طی چند سال گذشته به طور چشمگیری تغییر کرده است و ویژگی های محلی به سرعت در حال تغییر میباشند. به ویژه اگر شما یک کسب و کار که دارای شرکت میباشد دارید، مهم است که با فضای محلی Google آشنا باشید. SEO محلی ،  دارای یک نظم خاص در تعیین و رتبه بندی location ها میباشد .
تعیین location تان را مهمان ما باشید اطلاعات بیشتر 

بسته تیزر محلی

شبیه به یک بسته محلی میباشد، این بسته کسب و کار محلی (بیشتر هتلها و رستورانها) بر روی نقشه نشان داده شده است، با اطلاعات اضافی زیر مانند ساعت کار، بررسی ها و تصاویر. گزینه هایی برای مرتب سازی (به عنوان مثال، با قیمت یا امتیاز) نیز موجود است.

تاثیرات خبرهای روز بر روی سئو

تاثیر یک خبر خوب و به روز بر روی سئو و تعیین رتبه بندی بسیار مهم میباشد و تاثیر بسیار بالایی دارد.

منبع
moz