تصمیمات استراتژیک بازاریابی قبل از طراحی سایت و سئو

برای شروع توضیح تصمیمات استراتژیک بازاریابی یک سناریو را بررسی می کنیم: یک مشتری می پرسد چه باید بکند تا رتبه بندی های وب سایت و کسب و کار خود را ارتقا دهد؟ پس از یک حسابرسی دقیق فنی، تجزیه و تحلیل بازار و یک بررسی شما باید برخی از توصیه های مهم را به مشتری ارائه دهید:
” شما باید معماری سایت خود را دوباره طراحی کنید” یا ” شما باید وب سایت خود را به طور کامل انتقال دهید ” یا حتی ” شما باید مدل کسب و کار خود را دوباره طراحی و تغییر دهید ، زیرا در حال حاضر شما ارزش افزوده قابل توجهی را به بازار ارائه نمی دهید.”

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامنت یا از مشاوره تخصصی با گوگل پارتنر و یا خدمات سئو و بهینه سازی  ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

شروع تصمیمات استراتژیک بازاریابی

اما سناریو بالا قابل اجراست زمانی که شما طراحی وب سایت را به طور کامل تمام کرده باشید و همچنین اصول اولیه سئو را پیاده سازی بکنید اما یک نکته مهم سر راه شما وجود دارد، به عنوان شخصی که قرار است تصمیمات استراتژیک بازاریابی بگیرد، می توانیم به شما بگوییم که سئو وطراحی سایت مراحل بعدی تصمیمات استراتژیک بازاریابی می باشد قبل از آن باید به یکسری از نکات توجه کنید و آنها را اجرایی کنید تا بتوانید وارد مراحل بعدی شوید.

مراحل مهم تصمیمات استراتژیک بازاریابی

– مناطق استراتژیک را مشخص کنید
– حوزه های فنی که با توسعه دهندگان باید بررسی شوند مشخص شوند.
– مناطق طراحی با طراحان مورد بحث قرار بگیرد

چگونه نحوه ارتباط آنلاین خودمان را مشخص کنیم؟

پس از شناسایی پیشنهادی قیمت ارزش بازاریابی شما، بعد از آن می توانید نحوه ارتباط آنلاین کسب و کار خودتان را مشخص کنید ، در مرحله اولیه باید ارزش افزوده و ارزش شما در بازار مشخص شود .

باید گزاره مشکل مشتری / راه حل شما را بررسی کنید و ببینیم که آیا راه حلی که شما می خواهید ارائه دهید توسط مشتریان و کاربران شما مورد پیگیری قرار می گیرید و کاربران به دنبال چنین چیزی هستند و یا خیر ؟

در صورتی که متوجه شدید که پاسخ سوالات شما خیر است پس گزاره ارزش شما ممکن است جستجوهای زیادی نداشته باشد؛ در این مورد، شما نیاز به ایجاد یک نام تجاری با حل مشکل برای نیازهای خاص مشتری است ، در ادامه پس از اینکه این مرحله از بازاریابی را پشت سر گذاشتید برای افزایش ترافیک به وب سایت و کسب و کارتان وارد مرحله سئو و دیجیتال مارکتینگ خواهید شد ، اما قبل از آن باید تمامی مراحل گفته شده را پشت سر بگذارید.
اما شرایط رقابتی چگونه است؟ آیا بازار رقابتی شدیدی دارید؟ ممکن است فضای شما خیلی رقابتی باشد و شما باید تغییرات خاص یا طولانی مدت برای پلن بازایابی خود در نظر بگیرید.

تصمیمات استراتژیک بازاریابی چه زمانی اتفاق می افتد

بخش های مشتری هایمان را درک می کنیم؟

این سوالاتی هستند که نقطه شروع در تحقیق تصمیمات استراتژیک بازاریابی هستند اینکه :
بازار ما چقدر بزرگ است؟ آیا مخاطبان بالقوه در حال رشد یا کم شدن هستند؟ یک ابزار برای کمک به شما: Google Trends می باشد، با استفاده از گوگل ترند می توانید کلمات و سوالات مهم کاربران برای بازاریابی کسب و کارتان را بررسی کنید و ببینید که رقابت زیاد هست و یا خیر و شاید در بعی مواقع اصلا رقابتی وجود نداشته باشد پس حتما بررسی کنید.

شخصیت های کلیدی بازارتان را بررسی و شناسایی کنید

جمعیت شناسی، انگیزه ها، نقش ها و نیازهای کاربران چیست؟ (اگر زمان کوتاهی دارید، تحقیقات شخصی کریگ برادفورد در کمتر از 5 دقیقه نشان می دهد که چطور بینش ها را با استفاده از توییتر جلب کنید.)
چگونه آنها آنلاین و آفلاین رفتار می کنند؟ نقاط لمسی آنها فراتر از سایت چیست؟ بررسی کنید که بازار شما چقدر به صورت انلاین دنبال می شود و چقدر به صورت افلاین شاید کاربران و مشتریان شما بیشتر به صورت فیزیکی باشند و یا برعکس و اینکه چرا برای جذب انها به صورت انلاین وجود دارد و یا اینکه باید جامعه مخاطبان را تغییر دهید یا نه ؟؟!
این درک به شما امکان می دهد تا معماری سایت خود را در حین مراحل قبل از طراحی و تصمیمات استراتژیک بازاریابی طراحی کنید. همچنین این مراحل به شما کمک می کند تا لیست کلمات کلیدی برای سئو و بازاریابی محتوا را پیدا کنید . در حالت ایدهآل، این فرآیند های گفته شده باید قبل از ساخت سایت انجام شود تا متوجه شوید که کدام صفحات شما باید هدف خاص و کلمات کلیدی خاصی را تعیین کنند.
منتظر مقاله بعدی ما در این زمینه باشید.

منبع:

moz