چگونه از موفقیت سوشال مدیا در بهبود کسب و کار استفاده کنیم؟

یک شرکت هواپیمایی در هند با استفاده از سوشال مدیا و مارکتینگ توانست نام شرکتش را برندینگ کند و با انتشار نامش در اینستاگرام ، فیس بوک ، توییتر و همچنین معرفی کیفیت بالای خدمات و برجسته ایی که به مشتریانش می دهد درآمد سالیانه خودش را تا 25 میلیون یورو افزایش دهد و در این را ه سوشال مدیا و یا رسانه های اجتماعی نقش پر رنگی را ایفا کرده اند.
به همین ترتیب، پس از آن که این شرکت هندی هواپیمایی استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی خود را برای تمرکز بر افزایش تعامل در LinkedIn، هم قرار داد، شاهد افزایش فروش 4 درصدی بود .

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامنت یا از متخصص سئو و بهینه سازی و یا خدمات طراحی سایت  ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

سوشال مدیا چیست؟

Daniel Yaffe، یکی از بنیانگذاران پلت فرم موفقیت سوشال مدیا می گوید: “ما متوجه شده ایم که یک استراتژی موثر بازاریابی در سوشال مدیا یک ابزار فوق العاده قدرتمند برای ایجاد یک اثر چندگانه در بازاریابی می باشد .” “این موضوع یعنی سوشال مدیا ارتباطات بین دنیای آنلاین و آفلاین را باز می کند و به انتشار نام تجاری شما کمک می کند.”

مقالات بیشتر >>> چگونگی موفقیت در ایمیل مارکتینگ  >>> چگونه لینک بیلدینگ موفق کنیم؟

در اینجا 12 راه برای موفقیت سوشال مدیا برلای شما ارائه شده است تا با استفاده از آن کسب و کارتان و رسانه های اجتماعیتان را رونق ببخشید.

انتخاب نام مناسب برای کمپین و یا نام محصول

با استفاده از انتخاب نام درست برای محصولتان در واقع به بازاریتبتن و همچنین بخش سوشال مدیا کمک کرده اید تا موفقیت سوشال مدیا و بازار را مال خود کنند ، شرکت هایی مانددد اسپری بدن ax به شدت بر روی بازاریابی و سوشال مدیا ی خود تمرکز کرده اند و در این را ه نیز موفق بودهاند زیرا به جای استفاده از نام اسپری بدن نام ax را در بین مردم رواج داده اند . و این موضوع برای بازاریابان CPG نیز بسیار مهم می باشد .

تاثیر نام محصول و بسته بندی در بازاریابی و سوشال مدیا

همچنین وقتی که شما بسته بندی محصول را ارسال می کنید و چنین نام کوتاه و راحتی برای مشتری قرار دادهاید این نام بر روی زبان ها راحت تر می افتد .

تاثیر مصاحبه و سنجش مشتری در موفقیت سوشال مدیا

P & G و Unilever میلیون ها دلار در سال برای شناخت مشتریان خود سرمایه گذاری می کنند . گروه های متمرکز بازاریابان ، نظرسنجی ها و مصاحبه هایی یک به یک را تهیه می کنند تا آنچه را که مشتری می خواهد، را جمع اوری کنند. سپس آنها کمپین های بازاریابی را ایجاد می کنند که با دیگر کمپین ها تفاوت زیادی دارد و البته درصد موفقیت انها هم بسیار بیشتراست .

بازاریابان موفقیت سوشال مدیا باید از طریق بهترین استراتزی های بازاریابی از طریق ایجاد مصاحبه با مشتریان واجد شرایط، یاد بگیرند تا با مشتریان فعلی و آینده نگر صحبت کنید تا در مورد نیازها و خواسته های آنها مطلع شوند.

مقالات پیشنهادی آکادمی کوروش حیدری به شما >>> چگونه موضوع ایمیل مارکتینگ انتخاب کنیم؟

z

بررسی اثر بخشی هر پلتفرم برای هر بازایابی

دلیلی ندارد که هر پلتفرمی برای هر بازاریاب یو برای هر محص.ولی مفید باشد و برا یهمه جواب دهد هر بازاریابی را برای یک محصول انتخاب کنتید و اثربخشی را برای هر یک بررسی کنید

z

پلتفرم سوشال مدیا

 میزان بازدید و نظر مشتریانتان در سوشال مدیا را حتمت مانیتور کنید و از آنها بازخورد بگیرید ازیک پلتفرم و یا یک ابزار برای بررسی میزان موفقیت در موفقیت سوشال مدیا  استفاده کنید

z

استفاده از تکنیک های جدید بازایابی

از تکنیک های و روش های بازاریابی قدیم مانند تلفن زدن که بسیار هم خسته کننده بود و کاربران در سوشال مدیا ها از آن بازخورد منفی می گرفتند را دور بریزید و به تکنیک های جدید روی بیاورید.

z

کمپین های رسانه ای اجتماعی

کمپین های رسانه ای اجتماعی را با آنچه مشتریان واقعا می خواهند، هماهنگ کنند. و متناسب با آن نیاز ها به  فعالیت و موفقیت سوشال مدیا بپردازند و موفقیت در سوشال مدیا را برا ی خودشان رقم بزنند

z

سوالات در سوشال مدیا

هنگامی که روشی و یا سیستمی در یک شرکت به مشکل و شکست می خورد از مدیران و افراد پایین تر در سیستم سوال می کنند و دلیل آن را می پرسند مدیران در موفقیت سوشال مدیا ها مردم و یا همان کاربران هستند که باید از انها سوال کرد.حتما از کاربرانتان سوال بپرسید و از نظرات انها مطلع شوید.

z

تست اثر بخشی هر سوشال مدیا در هر بازایابی

همچنین ممکن است برخی از رسانه های اجتماعی در تبلیغ یک نوع نتیجه بهترعمل کنند، در حالی که رسانه های اجتماعی دیگر در تبلیغ نوع دیگری از نتایج موثر نباشند.  به عنوان مثال، Instagram ممکن است در ایجاد آگاهی از یک نام تجاری بزرگ باشد و خوب عمل کند، در حالی که ممکن است فیس بوک برای تبلیغ و گسترش خرید مناسب تر باشد.

z

شرکت در کنفرانس ها برای مدیریت سوشال مدیا

یکی از راه های بالا ماندن در رسانه های اجتماعی  شرکت در کنفرانش ها و معرفی خود و سوشال مدیا میباشد حتی اگر معرف یهم نکنید شما و خدمات شما را پیدا خواهند کرد

z

حضور در سوشال مدیا های دیگر

در انواع سوشال مدیا ها حضور داشته باشیئد و خودتان را نان دهید

z

بررسی و لمس موفقیت سوشال مددیا

میزان درآمد و یا موفقیتتان را با ابزار های مختلف بررسی و لمس کتید.

z

استفاده از یک شعار در تمام سوشال مدیا ها

یک شعار مشخص و مخصوص به خود داشته باشید و از آن در تمام سوشال مدیا ها استفاده کنید تا همه کاربران اطمینان داشته باشند که این شعار و این رسانه اجتماعی متعلق به شماست .

z

مبادله برا یموفقیت سوشال مدیا

سعی کنید محصولات و سوشالمدیاهای دیگر را به قصد مبادله و معرفی شما ، معرفی کیندو در واقع نوعی مبادله انجام دهید.

z

نوع رقتار در موفقیت سوشال مدیا

نوع و طرز رفتار شما با کاربران و مشتریان و توجه و پاسخدهی و احترام به آنها بسیار مهم میباشد، همین طور دادن پیشنهاد های ویژه و اینکه این حس را به مشتری بدهید که از این خرید نفعی را خواهد برد نیز در موفقیت سوشال مدیا مهم می باشد.

نتیجه گیری در سوشال مدیا

در حال حاضر بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا از طریق موفقیت سوشال مدیا درآمد های بسیار کسب کرده اند و همچنین به موفقیت های زیادی هم دست زدهاند پس از سوشال مدیا غافل نباشید
منبع:
huffingtonpost