استاندارد های طراحی سایت چه اهمیتی دارد؟

استاندارد های طراحی سایت نکته ایی میباشد که برای طراحان سایت حیاتی میباشد اما در بعضی کسب و کار ها برای بازاریابان حیاتی و در بعضی برای بازاریابی حیاتی نمی باشد.
” استاندارد های طراحی سایت ” استانداردهای طراحی وب سایت بهترین شیوه ها برای طراحی هستند. آنها مجموعه قوانین و اصول طراحی سایت  هستند که طراحان وب دنبال می کنند، دانستن آنها با انتظارات بازدیدکنندگان هماهنگ است. آنها دستورالعمل هایی برای وضوح و قابلیت استفاده دارند، طراحی سایت با استفاده از استاندارد ها باعث میشود تا شما از نظر موتور های جستجو نیز مورد توجه قرار بگیرید و به شما امتیاز بالاتر و در نتیجه رتبه بالاتری نسبت به دیگر رقبا داده شود و همچنین علاوه بر این کاربران نیز به دلیل گیرایی و راحتی سایت شما از سایت بیشتر بازدید می کنند و در نتیجه شما ترافیک بالاتر یهم خواهید داشت.

قوانین گوگل برای استاندارد های طراحی سایت

در واقع قوانین گوگل در مورد استاندارد های طراحی سایت به گونه ایی میباشد تا کاربران بتوانند راحت تر با سایت ارتباط برقرار کنند و کار با سایت و گتو گذار در سایت شما برای کاربران نه تنها جذاب باشد بلکه راحت نیز باشد و در صورتی که شما راحتی و جذب کاربرانتان را در نظر بگیرید تا حدودی قوانی گوگل را هم رعایت کرده ایید استفاده بیش از حد از کدهای جاوا اسکریپت برای کاربران جذاب نیست بلکه سادگی و قابلیت درک بالای سایت شماست که برای کاربران جذاب است و مورد توجه گوگل نیز میباشد و باعث میشود تا خزنده های گوگل شما را در لیست سایت های خوب قرار دهد و به کاربران نمایش دهد.

چه مواردی در استاندارد های طراحی سایت باید رعایت شود؟

برای پاسخ به این سوال، ما یک چک لیست از 10 استاندارد های طراحی سایت ایجاد کردیم، سپس در بالای 50 وب سایت بازاریابی به بررسی استانداردهای این استانداردها پرداختیم، سایت های موجود در این تحقیق وب سایت های بازاریابی بالا در رده “بازاریابی و تبلیغات” کسب و کار در الکسا هستند. پس از حذف سایت هایی که مربوط به اخبار، رسانه ها و سایت های انتشاراتی که تولید کننده های معمولی یا اهداف تجارت الکترونیک نیستند،ما با 50 وب سایت بازاریابی استاندارد ها را بررسی کرده ایم.
مقاله اصول متا تگ طولانی 2017 را به شما پیشنهاد می دهیم

معیار های استاندارد های طراحی سایت

حال به بررسی معیار های استاندارد سنجی می پردازیم:
1. لوگو در بالا سمت چپ
100٪ از وبسایتهای مورد مطالعه دارای یک آرم قابل کلیک در گوشه بالا سمت چپ هر صفحه در سایت بود. این یک استاندارد است
2. در بالا سمت راست تماس بگیرید 44٪ دکمه تماس یا لینک در گوشه بالا سمت راست هر صفحه است. اگر چه این قرار دادن بسیار رایج است و بهترین شیوه ها است، اما نمی توان آن را استاندارد دانست.
در بالا سمت راست تماس بگیرید

نقش ناوبری اصلی در استاندارد های طراحی سایت

88٪ از وبسایتها دارای هدایت اصلی در هدر در بالای هر صفحه بود، و ناوبری افقی سطح بالا استاندارد وب طراحی شده بود.

. ناوبری اصلی در بالای صفحه
صفحه نمایش اسلاید صفحه در استاندارد های طراحی سایت

صفحه نمایش اسلاید صفحه در استاندارد های طراحی سایت

32 درصد از وب سایت ها دارای نمایش اسلاید صفحه اصلی (همچنین به عنوان چرخ فلک شناخته شده) با مجموعه ای از تصاویر و پیام های در حال چرخش است.

سایت شما بیشتر ازاینکه نیاز داشته باشد تا تصاویر چرخشی داشته باشد و تصاویر متحرک داشته باشد نیاز دارد تا یک پیام و شعار ارزشمند داشته باشد کاربران برای تصاویر چرخنده به دنبال سایت شما نمی آیند برای شعار و ارش شما به سایت شما مراجعه می کنند.

مقالات بیشتر >>> تاثیر سرچ کلمات کلیدی در سئو

پیام و یا گزاره ارزشمند در صفحه اصلی

80٪ از وب سایت های بازاریابی یک پیشنهاد صریح با ارزش بالا در صفحه اصلی قرار دارد. بنابراین اکثریت وب سایت ها به جای اینکه ارزش خود را برای بازدیدکنندگان اعلام کنند که برعکس “بالاتر از حد” توضیح می دهند. باقی مانده ها هیچ گزاره ارزشمندی را به دست نیاورده اند.

در هر طراح وب سایتی و استاندارد های طراحی سایت می دانیم که هیچ ارتفاع پیکسل استانداردی برای مرورگرها وجود ندارد، اما البته برخی از عناصر طراحی در بالای صفحات ظاهر می شوند و به طور کلی برای اکثر بازدیدکنندگان بدون پیمایش قابل رویت هستند.

تماس بگیرید در بالای صفحه اصلی

78 درصد وبسایتها خواستار اقدامات بصری برجسته بودند. و این موضوع با قرار دادن تماس بگیرید در بالای صفحه وب سایت مقدور می باشد .

ویژگی جستجو در هدر

54٪ از وب سایت ها یک ویژگی جستجو در هدر دارند. حدود نیمی از سایتهای بازاریابی هیچ ویژگی جستجویی ندارند که در هر صفحه به صورت “جهانی” نمایش داده شود یا به عنوان یک لینک، نماد یا جعبه جستجو قرار داده میشود.
این برای ما تعجب ندارد. ابزارهای جستجو لازم نیست مگر اینکه وب سایت شما شامل مقدار زیادی از محتوا باشد.

جعبه ثبت نام در پایین صفحه

24٪ از وب سایت ها به بازدیدکنندگان اجازه می دهد ثبت نام و اشتراک در به روز رسانی ایمیل در پایین صفحه داشته باشند. بنابراین این مکان مشترک برای جمع آوری آدرس های ایمیل است، اما یک استاندارد به حساب می آید.
رایج ترین محتوا برای پاورقی کپی رایت، حریم خصوصی، حقوقی، نقشه سایت و لینک های تماس است. بازدیدکنندگان انتظار دارند اطلاعات تماس را در مرکز پایین یا پایین وب سایت پیدا کنند.

آیکون های رسانه های اجتماعی در پایین صفحه

72٪ از وب سایت ها شامل آیکون های وب سایت های رسانه های اجتماعی در پایین صفحه است. این تقریبا این عنصر طراحی استاندارد را ایجاد می کند.
همانطور که در پایین صفحه، با کلیک بر روی هر یک از این آیکون بازدید کننده به سایت رسانه های اجتماعی را می گیرد. به همین دلیل، این یک عنصر طراحی است که می تواند هزینه ترافیک شما را افزایش دهد.

طراحی سایت ریسپانسیو

68٪ از وب سایت ها با استفاده از طراحی وب پاسخگو، از نظر تلفن همراه مناسب هستند. این به مشتریان بدون در نظر گرفتن دستگاه – تلفن، رایانه لوحی یا دسکتاپ – پاسخ عالی می دهد.
طراحی پاسخگو برای سال ها بهترین شیوه ها برای طراحی سایت بوده است. ما خوشحالیم که این موضوع را بیشتر پررنگ کنیم و ما انتظار داریم که این ویژگی در نهایت استاندارد باشد و همه رعایت کنند.

خلاصه ایی از استاندارد های طراحی سایت

بدیهی است، همه استانداردهای طراحی به هیچ وجه استاندارد نیستند. به غیر از قرار دادن لوگو، ناوبری اصلی و گزاره ارزش، استانداردهای طراحی وب وجود ندارد.

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامت یا از متخصص سئو و بهینه سازی و یا خدمات طراحی سایت  ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .