آموزش گام به گام آنلاین مارکتینگ

 آیا چاندلر بات را می شناسید؟!
اگر شما یک آنلاین مارکتینگ (بازاریابی آنلاین) موفق دارید پس حتما او را می شناسید وگرنه شما هم جز 99 درصد از جهانی هستید که تا به حال بازاریابی آنلاین (online marketing) را نشنیده اند و قاعدتا هم این مرد را نمی شناسید.

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامت یا از متخصص سئو و بهینه سازی و یا خدمات طراحی سایت  ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

این مرد یک پسر 21 ساله است که صد ها هزار دلار از میز اشپز خانه اش درآمد کسب می کند!
اگر می خواهید که تعداد یکارمند استخدام کنید و شرکتی بزرگ داشته باشید و تعطیلات با آرامش استراحت کنید و دغدغه ایی نداشته باشید حتما با بازاریابی آنلاین فکر کنید. تجسم رویاهایتان را در بازاریابی آنلاین تجسم کنید.

مفهوم آنلاین مارکتینگ از گفته TNMedia

بازاریابی آنلاین (online marketing) در واقع به هر متد و یا ابزار و هر استراتژی گفته می شود که باعث شود نام شرکت شما عمومی شود، آگهی ها می توانند اشکال مختلفی داشته باشند بعضی از استراتژی های تبلیغاتی  بسیار اشکار می باشد و بعضی از استراتژی ها هم با یک پیام ظریف باشد.

بیایید یک تعریف آسانتر برای آنلاین مارکتینگ بگوییم

 بازاریابی آنلاین هر گونه تلاشی برای انتشار نام شما در اینترنت می باشد که البته این تلاش ها دارای استراتژی خاص باید باشد. حتی اگر بخواهیم راحت تر هم بگوییم این می شود که شما آنلاین باعث شوید تا توجه مردم را جلب کنید.
“بازاریابی آنلاین تلاشی برای جذب توجه مردم می باشد”

رابطه بازاریابی آنلاین و سئو

در کنار سئو(seo) که تمام جنبه های مهم آن در بازاریابی در مقالات قبلی بررسی شده است، به بازاریابی موتور های جستجو می رسیم (SEM) که در واقع نسخه ی پرداخت شده ایی از seo می باشد. بازاریابی آنلاین (online marketing) و سئو(seo) مکمل یکدیگر هستند.

مفهوم بازاریابی آنلاین

انواع آنلاین مارکتینگ

بازاریابی تبلیغاتی در آنلاین مارکتینگ

بسیاری از آنلاین مارکتینگ ها برای نمایش تبلیغات با نتایج موتور جستجوی گوگل هزینه های بسیار زیادی را می پذیرند، و امیدوار هستند که ترافیک آنها را بالا ببرد و کاربران برای انتخاب محصول و یا خدمات خود به صفحات آنها فرود بیایند و علاقه مندی خود را آنجا پیدا کنند.

عملکرد بازاریابی محتوا

نوع دیگری از آنلاین مارکتینگ می باشد که در آن بازاریابان سعی می کنند تا با تولید رسانه و محتوای ارزشمند مشتریان بلقوه را جذب کنند، این نوع بازاریابی از نوع بهترین بازاریابی ها به شمار می آید که شما تلاش می کنید تا مردم را به خرید گمراه کنید.

آنلاین مارکتینگ سوشیال مدیا

نوع دیگری از بازاریابی وجود دارد که شما از طریق یک یا چند کانال و رسانه های اجتماعی برای ارتباط گرفتن با مشتریانتان استفاده می کنید، که در این نوع ارتباط شما در ابتدا رابطه را با کاربر برقرار می کنید سپس به سمت محصول و یا خدمات مورد نظرتان هدایت می کنید.

بازاریابی ppc چیست؟

پرداخت به ازای هر کلیک ، نوع دیگری از بازاریابی می باشد، که تقریبا شبیه به بازاریابی موتور های جستجو(search engine marketing) می باشد، که به گوگل و رقبا محدود نمی شود، اکثر شبکه های رسانه های اجتماعی به شما این امکان را می دهند تا تبلیغات و اگهی هایی را ایجاد کنید و کلیک های شما به سمت سایت هدایت می شود و شما این هزینه را پرداخت می کنید.

م عامل های اشتراکی را معرفی کرده ایم .

انواع آنلاین مارکتینگ

بازاریابی ارجاعی(وابسته)

در این نوع بازاریابی برای بدست آوردن سود بازاریابان محصولات و خدمات خود را با یکدیگر اشتراک می گذارند .

بازاریابی ایمیل(email marketing)

که یکی از راه های بازاریابی بسیار قدیمی به حساب می آید اما از موثر ترین راه های بازاریابی می باشد، وقتی که راه و اجازه ارسال ایمیل را از مشتری بگیرید می توانید با ارسال ایمیل در هر زمانی به مشتریان، از آنها بخواهید که محصول و یا خدمات شما را خریداری کنند. هم اکنون می توانید ببینید که فضای بازاریابی آنلاین چقدر گسترده می باشد و چقدر از آن را شما اشغال کرده ایید.

 

تعداد زیادی سیستم عامل در دنیا وجود دارد که شما میتوانید نام خودتان را در آن انتشار دهید از جمله: Facebook, Pinterest, Twitter, Instagram, Vine, Snapchat Tumblr, Google+, Youtube, Periscope, LinkedIn, Meerkat, Blab, Reddit, StumbleUpon…
ما در مقاله آموزش سئو به صورت مقدماتی تمام این سیستم عامل های اشتراکی را معرفی کرده ایم .

انواع آنلاین مارکتینگ

معرفی کتاب و منبع آموزشی سئو

یکی از بهترین سایت هایی که بهینه سازی موتور جستجو را به بهترین شکل انجام داده است از قول نیل پتل : سایت ” quick sprout ” می باشد، که از نظر سئو بسیار قوی کار کرده است، و سئو در این سایت به معنای واقعی و بسیار عظیم می باشد، و البته کسی که این سایت را سئو کرده است یکی از نابغه ها در این زمینه می باشد هرچند که خودشو دست کم میگیره!!!!

این شخص تمام مهارت های لازم برای سئو را در آستین دارد و البته که نظر نیل پتل راجع به این شخص این است که “هرگاه من کتاب “15 seo gurus that you should know for 2015” میخوانم غبطه میخورم که چرا مهارت این شخص در کتاب نیست؟!”

Brian dean شخصی است که در این متن مورد اشاره قرار گرفته شده بود، او از سایت های بسیار بزرگی مانند: Wikipedia و forbes و copyblogger هم بزرگ تر است ، اگر میخواهید شروع به یادگیری سئو کنید حتما کتاب آموزش گام به گام برایان را مطالعه کنید.
در کتاب برایان شما روش های خوب سئو کردن را به جای دنبال کردن اخبار سئو و بهینه سازی خواهید آموخت، برایان برای یادگیری بهینه سازی موتور های جستجو یک منبع عایل در وب می باشد که حتما بهید به سراغ مقاله هایش بروید و مطالعه کنید.جدی ترین کتاب فوق العاده براین با نام “how to get backlinks with guestographics” نام دارد، او به شما استراتژی دقیق کار و همچنین مراحل انجام کار را هم گفته است پس با انتخاب این کتاب به هدف بزنید.

بهینه سازی موتور جستجوچیست؟( SEM – search engine marketing)

همان طور که رد قبل هم گفته شد سئو (seo) و بهینه سازی موتور جستجو (sem) با یکدیگر فامیل هستند ، شما پرداخت هزینه برای کلیک شدن می توانید مانند گذاشتن یک محتوای عالی برای گرفتن ترافیک نتیجه بگیرید.

قیمت کلمات کلیدی در تبلیغات

با توجه به اینکه شما میخواهید برای کدام کلمه تبلیغات کنید و کلیک بگیرید قیمت ها متفاوت میباشد قاعدتا اگر کلمات کلیدی شما از دسته کلماتی باشد که بسیار سرچ می شود گران تر می باشد، مثلا 1500000 به ازای هر کلیک برای یک کلمه کلیدی عالی!

چگونه مارکتینگ کنیم؟

در ابتدا مشخص کنید که می خواهید چه افرادی را مورد هدف قرار دهید سپس تعیین کنید کجا میخواهید پول بابت تبلیغ بدهید؟!

ROI چیست؟

ROI یعنی میزان بازگشت سرمایه که بسیار هم مهم می باشد، بازاریابی اینترنتی بهترین استراتژی برای بازگشت سرمایه است که 5 برابر، 10 برابر و یا حتی 20 برابر سرمایه را می تواند به کسب و کار بازگشت دهد.

نقش google adwords در بازاریابی آنلاین:

تبلیغات گوگل (google adwords) در رشد کسب و کار ها و افزایش درآمد و افزایش ترافیک بسیار تاثیر گذار است، از جمله افراد یکه به این طریق درآمد خودشان را به طرز شگرفی افزایش دادند جری می باشد، جری یک آژانس تبلیغاتی یک نفره را تاسیس کرد و به درآمد ماهانه بیشتر از 30000 دلار رسید و یکی از دلایل افزایش این درآمد google adwords می باشد.

بازاریابی محتوا چیست؟

جان مورو یک از اساتید تولید محتوا محسوب می شود، وبلاگ وی ماهانه 500000 خواننده دارد و یا به بیانی بازدید دارد که بسیار شگفت انگیز می باشد!
همان طور که در قبل هم در مورد بازاریابی محتوی صحبت کردیم باید بگوییم که محتوا باید کاملا مرتبط و مناسب با مخاطبان شما باشند، و البته که ارائه به موقع هم بسیار مهم می باشد، درآمد وبلاگ استاد جان مورو عددی شش رقمییییی می باشد!!!! او در یک ماه درآمد سالیانه کسب وکار های دیگر را دارد !

منابع:

neilpatel