آموزش تکنیک های ایمیل مارکتینگ استپ به استپ

در این مقاله در مورد ایمیل مارکتینگ و مفهوم آن صحبت می کنیم و اینکه چرا ایمیل مارکتینگ می کنیم و اینکه آیا تاثیری بر بازاریابی و فروش دارد و چه کار کنیم تا تاثیر آن بیشتر شود.

ما در این مقاله، شما را تشویق میکنیم که به دنبال بازاریابی ایمیل برای خودتان و شرکتتان باشید و یا اگر حتی قبل از این هم به دنبال ایمیل مارکتینگ نبوده اید الان به فکر بتشید و به آن فکر کیند، و حتی سخت تر هم فکر کنید. اگر منحصرا در ارائه خدمات SEO و SEM به مشتریان در گذشته متمرکز شده بودیم ، امروز بر این باور هستیم که ایمیل مارکتینگ مکمل طبیعی و سودآور برای شما خواهد بود اما این کار نیاز به زمینه و اصول درست دارد و پایه ریزی آن باید از ابتدا درست باشد.

مقالات بیشتر > آموزش سئو 2017  <

ایمیل مارکتینگ و ROI بالا

ایمیل مارکتینگ به دلیل بازده سرمایه گذاری بالایی که داشته است بازاریاب ها همیشه به عنوان کانالی با عملکرد بالا ایمیل را می شناسند و مارکتینگ می کنند. با توجه به مانیتور کمپین های ایمیل مارکتینگ ، ROI از سال 2015 تا کنون افزایش یافته است، و مخصوصا برای شرکت های B2B نیز این موضوع صادق است. ایمیل در میان هزاران کانالی است که بیشترین علاقه را برای دریافت ارتباط از یک کسب و کار را دارد .

ایمیل مارکتینگ مجاتی

واقعیت این است که ایمیل مارکتینگ مجانی و ارزان هم در بازار وجود دارد، مانند Mailchimp و mailerlite و sendinblue که رایگان است اما همه این ها دارای یک پلن رایگان هستند و یک پلن که به صورت پولی می باشد و وقتی که شما از پنل ارزان قیمت استفاده می کند قاعدتا میزان ROI شما هم جالب نخواهد بود زیرا بسیاری از ویژگی های پلن پولی را از دست خواهید داد.

مقالات بیشتر > آموزش سوشیال مدیا گام به گام  <

مزیت تکنیک های ایمیل مارکتینگ

تکنیک های ایمیل مارکتینگ از لحاظ زمان به صرفه می باشد همچنین از نظر هزینه نیز ارزان و باز هم به صرفه است . بر خلاف رسانه های اجتماعی که در آن باید حضور روزانه باشد و یا حتی ساعت ها باید وقت صرف کرد تا بهترین کارایی را انجام دهد، ایمیل به شما اجازه می دهد تا علاوه بر اینکه کار بازاریابی خود را انجام می دهید همچنین بتوانید در وقت و هزینه خود هم صرفه جویی کنید.
حداقل، ایمیل به هیچ وجه نیازی به آموزش و پرورش مشتری ندارد. طور کلی، کسب و کارهای کوچک به طور ذاتی بازاریابی ایمیل را درک می کنند. آنها می دانند که باید ایمیل های خود را به مشتریان خود ارسال کنند، اما بسیاری از آنها هنوز آن را انجام نمی دهند و یا آن را ضعیف انجام می دهند.

آیا باید رسانه های اجتماعی را جایگزین تکنیک های ایمیل مارکتینگ کرد؟

در بسیاری از کسب و کار ها و وب سایت ها میانگین بازدهی به میزان قابل ملاحظه ای در رسانه های اجتماعی بیشتر است نسبت به دیگر روش ها و اینجا باید گفت که برا یموفقیت یک کسب و کار باید روش های متفاوت را تجربه کرد اما برعکس در بسیاری از سیستم های دیگر 1/3 برابر افراد یکه یک ایمیل را باز می کنند و آن ایمیل منجر به خرید می شود بیشتر است البته توجه داشته باشید که نکاتی باید در ایمیل مارکتینگ در نظر بگیرید تا موفق شوید و شما در لیست ایمیل های حذف شده نباشید.

برای ایمیل مارکتینگ چه موارد یرا باید رعایت کرد؟

جمع آوری آدرس های ایمیل های مشتریان و مخاطبان برای فرم های مهم دیگر بازاریابی کسب و کار شما ضروری است و شما باید یک دیتا بیس قوی داشته باشید تا بتوانید استارت کار را بزنید، شما نیاز به یک آدرس ایمیل و یک دیتا بیس دارید ، برای درخواست بازبینی، ساختن مخاطبان با اهمیت و ایجاد راه حل های اطلاعاتی مشتری مانند FullContact که بسیار هم موثر است.
در واقع برای ارائه برنامه هایی از جمله :ارزش گذاری ایمیل مارکتینگ، و چه تعین کد تخفیف، برنامه وفاداری،اطلاع رسانی به روز کردن مقالات، و یا اشتراک خبرنامه، شانس کسب درآمد شما وقتی زیاد می شود که تعدا د آدرس ایمیل برای همه این اهداف را افزایش دهید.

کسب و کارهای محلی کوچک ممکن است از توانایی ایمیل ها بیشتر از برخی از سازمان هایی که به آنها خدمات می دهند، بیشتر آگاه باشند. ایمیل به طور مداوم در میان سه کانال بازاریابی در نظر سنجی های صنعتی توسط انجمن جستجو محلی ، StreetFight ، بیشترین سهم را داشته است.

منبع:

moz