چرا بازاریابی موتور های جستجو اهمیت دارد؟

بازاریابی موتور های جستجو در این مقاله برای شما شرح داده خواهد شد ، فرض کنید شما عکسی را در درون سایت و یا اینترنت قرار داده اید بدون هیچ گونه سئو و بهینه سازی و وقتی موتور های جستجو عکس شما را پیدا می کنند معلوم نمی شود که در برابر کدام جستجوی کاربر عکس شما قرار داده شود ممکن است عکس شما درباره گل رز باشد ولی برای سرچ گل سوسن برای کاربران نمایش داده شود و این هم برای موتورهای جستجو پاسخ اشتباهی است و هم از نظر کاربران پاسخ درست نیست و هم از نظر بازاریابی آنلاین اشتباه است.
در صورتی که وقتی شما با استفاده از قوانین سئو عکستان را سئو می کنید عکس و محتوای شما دارای مفهوم ی شود و در صورتی که کاربران درخواستی مربوط به محتوای سئو شده شما داشته باشند موتور های جستجوی گوگل محتوای شما را برای آنها نشان می دهد.

بهینه سازی محتوا چه کمکی به سایت می کند؟

بهینه سازی محتوا باعث می شود تا سر نخ هایی درباره موضوع و کلمه کلیدی شما به موتور های جستجو داده شود تا مطالب شما را بهتر درک کنند، در واقع اضافه کردن ساختار مناسب به محتواها برای جستجوگر ها ضروری می باشد.بدون سئو وب سایت شما برای موتور های جستجو به صورت نامرئی میباشد.

در صورت هر گونه ابهام در مورد این مقاله یا از طریق کامت یا از متخصص سئو و بهینه سازی و یا خدمات طراحی سایت  ،  آکادمی کوروش حیدری استفاده کنید .

محدودیت های تکنولوژی در بازاریابی موتور های جستجو

موتور های جستجو بر اساس اصول مشابهی عمل می کنند همان طور که در مقاله آموزش مقدماتی سئو گفته شد ، بازاریابی موتور های جستجو در بین اطلاعات موجود در اینترنت می خزند و اطلاعات مفید را جمع آوری می کنند و در نهایت لیستی از لینک ها دارند که در پایگاه داده خود ذخیره می کند، تمام این کار ها با استفاده از علم هوش مصنوعی انجام میشود اما هر تکنولوژی دارای یکسری نواقص هم میباشد که ما در ادامه برای ما شما ذکر خواهیم کرد، این نواقص در رتبه بندی های گوگل رخ می دهد.

چرا بهینه سازی سایت اهمیت دارد؟

چرا سئو و بازاریابی موتور های جستجو برای وبسایت مهم می باشد؟

سئو و یا بهینه سازی سایت باعث میشود که سایت شما هم برای بازاریابی موتور های جستجو و هم برای کاربران مهم و با ارزش شود، هرچند که دیده شدن توسط موتور های جستجو کار بسیار سختی شده است زیرا الگوریتم های موتور های جستجو بسیار پیچیده شده اند، اما سئو به سایت ها کمک می کند تا توسط موتور های جستجو شناخته شوند، و کاربران بتوانند صفحات شما را پیدا کنند و سایت شما مفید باشد هم برای شما و هم برای کاربران.

آیا سئو و موتور های جستجو بی فایده می باشند؟

بسیاری از افراد بر این نظرند که”هیچ مهندس هوشمندی موتور های جستجویی که نیازمند لینک ها و وب سایت ها باشند تا قوانین خاص را دنبال کنند تا بتوانند رتبه بندی شوند و رتبه بگیرند نساخته است، هر موتور جستجویی حتی اگر به یک نیمه مغز هم ساخته شود به دنبال این است که نتایج مورد جستجوی کاربران را با استفاده از خزیدن و جمع کردن اطلاعات سایت ها جمع کند و نمایش دهد نه اینکه بهینه سازی شده ترین سایت ها و یا سایت های سئو شده و توسط کارشناسان تایید شده اند را نمایش دهد”.
اما جواب ما به این افراد !؟

مقالات بیشتر >>> نکات ساخت شبکه های اجتماعی بر اساس سئو 

بهینه سازی محتوا چه کمکی به سایت می کند؟

مشکلات خزند های موتور های جستجو

فرم های آنلاین

یکی از مشکلاتی میباشد که موتور های جستجو در مواجه با آن دچار مشکل میشوند و اطلاعاتی که از طریق فرم های آنلاین فرستاده میشود از دید موتور های جستجو پنهان می ماند.

مشکلات صفحات تکراری

بسیاری از کاربرانی که با سیستم های مدیریت محتوا کار می کنند با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند و صفحات تکراری زیادی ساخته میشود که این موضوع برای شما و موتور های جستجو ایجاد مشکل می کند.

خطای robot.txt

خطاهایی که در کد های robot.txt سایت شما ممکن است وجود اشته باشد باعث می شود تا سایت شما به طور کلی مسدود شود.

ساختار url باید چگونه باشد؟

اگر ساختار پیوند ها و url های سایت شما به گونه ایی باشد که برای موتور های جستجو قابل فهم منباشد این لینک ها توسط آنها شناخته نمی شوند، ودر نتیجه به کل محتوای آن لینک هم دسترسی پیدا نمی کنند و حتی شاخص آن محتوا هم توسط خزند ها برای سایت شما تاثیر گذار نخواهد بود.

نوع محتوا برای موتور های جستجو باید چگونه باشد؟

خواندن محتواهایی که غیر از html باشد برای موتور های جستجو کار سخت تری میباشد، به همین خاط در سئو محتواهایی مانند: فیلم، عکس، فایل های فلش و صدا باید دقت بیشتری بکنید.

خطاهای مربوط به محتوا

در بعضی عنوان های محتوا و یا کلمات از اصطلاحات خاص استفاده می شود که البته برای موتور های جستجو قابل فهم نیست.
تاثیر موقعیت مکانی در محتوا:
مکانی که قرار است بر اساس آن محتوای وب سایت خود را تولید کنید بررسی و مشخص کنید و با توجه به آن دسته از کاربران محتوا تولید کنید.

سیگنال محتوا چیست؟

سیگنال و عنوانی که برای محتوای خود انتخاب می کنید باید کاملا مرتبط با محتوای شما باشد به عنوان مثال اگر شما عنوان “بهترین طراح وب سایت” را انتخاب کنید ولی محتوای شما درباره طراحی دکوراسیون باشد این موضوع برای موتور های جستجو گیج کننده می شود.
مطمئن شوید که محتواهای شما دیده میشود:
موتور های جستجو هیچ معیاری برای اندازه گیری کیفیت محتوا های وب سایت ندارند، و طراحی وب سایت فقط به طراحی خلاصه نمی شود داشتن محتوای باکیفیت هم خیلی مهم می باشد، اما مبنای تشخیص موتور های جستجو برای یک محتوای با کیفیت چیست؟
تنها راه تخیص این است که کاربران چگونه محتوا را پیدا می کنند و چقدر یک محتوا ترافیک دارد، نوشتن یک محتوا به تنهایی هم کافی نیست، چون محتوا دیده نمی شود محتوا باید سئو شود و به اشتراک گذاشته شود.

مشکلات خزند های موتور های جستجو

رابطه بازاریابی موتور های جستجو و رتبه سایت در گوگل

با توجه به نتایجی که از مطالعات بدست آمده است میزان ترافیک و کلیک برای ده موقعیت و رتبه صفحه اول گوگل بسیار زیاد است ، مخصوصا سایت هایی که در لینک های اول تا سوم بوده اند میزان ترافیک بسیار بالایی داشته اند.همچنین رقابت مالی و تبلیغاتی برای بدست آوردن این لینک ها به دلایل ترافیک بسیار بالا زیاد می باشد و معمولا این لینک ها دارای برندینگ بهتری هم می باشند.

تغییر مداوم الگوریتم جستجوگرها در بازاریابی موتور های جستجو

هنگامی که بازاریابی موتور های جستجو در اواسط دهه 1990 آغاز شد، استفاده از کلمات کلیدی و برچسب های متا(meta keyword) از تاکتیک های خوب برای بدست آوردن یک رتبه خوب به حساب می آمد، اما در سال 2004 لینک بیلدینگ با متن های مناسب نیز به این قوانین اضافه شد، و کاربران سیل عظیمی از لینک ها را به وب سایت های خود سرازیر می کردند وتعداد زیادی از این لینک ها هم اسپم بود، در سال 2011 بازاریابی رسانه های اجتماعی و و جستجوی عمودی هم مورد توجه قرار گرفت، و تمام روش های فوق برای بهینه سازی از عوامل مهم به حساب می آمدند، اما تمام تاکتیک هایی که آن سالها مورد استفاده قرار می گرفت در صورتی که امروزه مورد استفاده قرار بگیرد به سئو سایت شما آسیب می رساند.
آینده نامعلوم است، اما در دنیای جستجو همه چیز در حال تغییر یافتن می باشد، بازاریابی جستجو همچنان یک موضوع پرطرفدار برای افرادی است که در بازار وب میخواهند رقابت کنند بازار بهتری داشته باشند. بعضی ها فکر میکنند که seo نکته ی تاثیر گذاری نیست اما داشتن یک منطق ساده در مورد ترافیک ها و نتایجی که شرکت های بزرک بررسی کرده اند کافی می باشد.

منبع مقاله بازاریابی موتور های جستجو:
moz